اخبار ارزدیجیتال

صرافی کوین بیس به دلیل نقض قوانین معاملاتی 6.5 میلیون دلار جریمه شد.

آخرین بروزرسانی:01 فروردین 1400
Coinbase - صرافی کوین بیس به دلیل نقض قوانین معاملاتی 6.5 میلیون دلار جریمه شد

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا روز جمعه اعلام کرد که صرافی کوین بیس برای حل و فصل یک سری از ادعاها مربوط به نحوه ثبت معاملات در پلتفرم معاملاتی GDAX خود بین سالهای 2015 تا 2018 توافق کرده است که مبلغ  6.5 میلیون دلار بپردازد.

پلتفرم GDAX که از آن زمان با نام تجاری Coinbase Pro تغییر نام یافته است ، مورد استفاده معامله گران و سرمایه گذاران حرفه ای قرار می گیرد. این صرافی به ارائه گزارش های دروغین ، گمراه کننده یا نادرست راجع به معاملات دارایی های دیجیتال” مانند بیت کوین متهم شده بود.در این اطلاعیه درباره تحقیقات دیگر در مورد اتریوم و بیت کوین کش که ممکن است ادامه داشته باشد بحث نشده است.

این آژانس به ویژه به فعالیت های مربوط به دو برنامه نرم افزاری داخلی اشاره دارد که توسط کوین بیس معروف به Hedger and Replicator استفاده می شود. CFTC ادعا می کند ، در برخی موارد ، این برنامه های نرم افزاری با معامله با یکدیگر باعث تورم مصنوعی قیمت ها و حجم معاملات در بستر GDAX شده است.

کوین بیس در سال 2018 با اصرار آسیف هیرجی ( Asiff Hirji) ، که هشدار داده بود سیستم عامل های معاملات انحصاری داخلی خطر جدی دارد ، استفاده از نرم افزار Hedger را متوقف کرد و این شرکت به یک مدل تجارت به اصطلاح نمایندگی روی آورد که در آن معامله با یک شخص ثالث خارجی انجام می شود.

در همین حال ، CFTC همچنین ادعا کرد که یکی از کارمندان سابق کوین بیس اقدام به پولشویی نموده است ، یک فعالیت غیرقانونی تا بتواند به طور مصنوعی نقدینگی بالایی را به بازار معین انتقال دهد. آژانس این کارمند را به “قرار دادن عمدی سفارشات خرید و فروش با جفت های معاملاتی لایتکوین /بیت کوین در GDAX به منظور پولشویی متهم کرد.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *