آموزش سریع ورود و کسب‌درآمد در دنیای ایردراپ‌ها

در این بخش از وب سایت سودپلاس، به صورت گام‌به‌گام و سریع به آموزش ورود و شرکت در ایردراپ‌های ارزدیجیتال شامل مفاهیم، نکات امنیتی، روش‌ها و ابزارهای مورد نیاز برای شرکت و دریافت پاداش ایردراپ‌ها می‌پردازیم

6گام ورود به دنیای ایردراپ‌ها

کسب درآمد از ایردراپ، برای خیلی از افراد جذاب و سودآور است. اما اکثر افراد که قصد دارند وارد این حوزه شوند یا به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، با مفاهیم، چالش‌ها و نحوه درست شرکت در ایردراپ‌ها آشنایی ندارند، لذا زمان خود را هدر می‌دهند و نمی‌توانند به درستی به کسب درآمد بپردازند. ما در این قسمت، که اشاره‌ای از مطالب کتاب الکترونیک”ورود به دنیای ایردراپ‌ها” است قصد داریم شما را به صورت سریع و گام به گام در 6 بخش، با مبانی، نکات و روش شرکت در ایردراپ‌ها آشنا کنیم.

 1. آیکون بررسی ارزدیجیتال سودپلاس

  آشنایی با مفاهیم و مبانی ایردراپ

  شناخت ایردراپ‌ها، انواع آن‌ها، انواع پاداش‌ها و …

 2. آیکون مبانی و اصطلاحات ارزدیجیتال سودپلاس

  نکات امنیتی برای شرکت در ایردراپ‌ها

  نکات مهم و کاربردی برای افزایش امنیت در این حوزه

 3. آیکون ابزار بررسی ارزدیجیتال سودپلاس

  ابزارهای مورد نیاز برای شرکت در ایردراپ‌ها

  بررسی ابزارهایی که برای شرکت در ایردراپ‌ها نیاز است

 4. آیکون امنیت در بازار ارزدیجیتال سودپلاس

  نکات کلیِ انجام ایردراپ‌های مختلف

  بررسی موارد کلی که برای انجام ایردراپ‌ها باید بدانید

 5. آیکون خرید و فروش ارزدیجیتال سودپلاس

  مراحل انجام ایردراپ‌ها در پلتفرم‌های مختلف

  بررسی و آموزش انجام ایردراپ‌ها در پلتفرم‌های اصلی ایردراپ

 6. آیکون کسب درآمد ارزدیجیتال سودپلاس

  دریافـت و فروش پاداش ایردراپ‌ها

  بررسی شرایط و مراحل دریافت ایردراپ‌ها

 1. بررسی کلی بازار ارزدیجیتال

  برای شروع اول باید با مبانی حوزه ایردراپ‌ها آشنا شوید. لذا باید بدانید ایردراپ چیست، انواع آن کدام است و شرایط پرداخت و دریافت ایردراپ‌ها به چه صورت است، پس در اینجا به طور مختصر این موارد را بررسی می‌کنیم. اگر با مبانی دنیای ارزهای دیجیتال آشنایی ندارید یا آشنایی کمی دارید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از مطالعه این مطالب، بخش ورود سریع به دنیای ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید.

  1. ایردراپ چیست: ایردراپ هدیه‌ای است که برای معرفی و دیدن شدن پروژه‌های ارزدیجیتال، با انجام برخی فعالیت‌ها و وظایف، به صورت رایگان به کاربران پرداخت می‌شود.
  2. هدف از ارائه ایردراپ چیست: پروژه‌ها ارائه ایردراپ‌ها را برای رشد و معرفی بهتر و همچنین دست‌یابی به اهداف خود انجام ‌می‌دهند. بیشتر اهدافی که توسط توسعه‌دهنگان پروژه‌های ارزدیجیتال از ارائه ایردراپ‌ها دنبال می‌کنند معمولا شامل اهداف تبلیغاتی، بازاریابی و مالی می‌شود.
  3. انواع ایردراپ‌ها: ایردراپ‌ها از نظر نوع و ساختار به ایردراپ‌های استاندارد Standard (معمولا فقط نیاز به ثبت آدرس کیف‌پول است)، ایردراپ‌های بونتی Bounty (پرداخت پاداش به کاربران بر اساس انجام وظایف)، ایردراپ‌ هولدر Holder (برداخت پاداش بر اساس نگهداری ارزدیجیتال)، ایردراپ انحصاری Exclusive ( پرداخت پاداش بر اساس فعالیت در یک پروژه خاص) تقسیم بندی می‌شود.
  4. پاداش ایردراپ‌ها به چه صورت هستند: پرداخت پاداش در ایردراپ‌ها به صورت، ارزدیجیتال پروژه، استیبل‌کوین‌ها یا به صورت NFT ارائه می‌شود.

  میزان درآمد از ایردراپ‌ها چقدر است؟

  مورد مهمی که برای اکثر افراد سوال برانگیز، میزان درآمد از ایردراپ‌ها است. درآمد شما از ایردراپ‌ها کاملاً بستگی به میزان فعالیت شما دارد. در صورتی که انجام ایردراپ‌ها را به درستی انجام دهید، با شرکت در ایردراپ‌های بیشتر، درصد دریافت پاداش و درآمد شما افزایش پیدا می‌کند و اگر خوش‌شانس باشید بعضی از ایردراپ‌ها می‌تواند در‌آمد زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. اگر به ایردراپ‌های خوب دسترسی داشته باشید و به سرعت در ایردراپ‌های مختلف شرکت کنید، با 1 یا 2 ساعت در روز می‌توانید درآمد خوبی از حوزه ایردراپ‌ها به دست بیاورید.

  کدام ایردراپ‌ها سودآورتر هستند؟

  به طور کلی، ایردراپ‌های هولدر (پاداش بر اساس نگهداری ارزدیجیتال)، ایردراپ‌های صرافی‌ها(پاداش بر اساس ثبت‌نام در صرافی و معرفی) و ایردراپ‌های بونتی بازدهی سریع‌تر و سودآوری سریع‌تری دارند. بر خلاف تصور بسیاری از افراد در ایردراپ‌های بونتی(پاداش بر اساس انجام وظایف)، ایردراپ‌هایی که به همه افراد پرداخت می‌شود بازدهی بسیار کمی دارند و بهتر است در ایردراپ‌هایی شرکت کنید که به صورت قرعه‌کشی پاداش پرداخت می‌کنند.

  ایردراپ‌ها را از کجا به دست بیاوریم؟

  مکان‌های مختلفی برای معرفی و دست‌یابی به ایردراپ‌ها وجود دارد. شما می‌توانید برخی از ایردراپ‌های دائمی و مهم را در سایت سودپلاس به دست بیاورید یا برای دست یابی به ایردراپ‌های روزانه از طریق کانال تلگرام ایردراپ سودپلاس اقدام کنید، ما تلاش می‌کنیم در مجموعه سودپلاس ایردراپ‌هایی را معرفی کنیم که بهترین بازدهی را داشته باشند.

  همچنین می‌توانید از سایت‌‌هایی مثل Airdrop.io، Coinmarketcap و سایت‌های مشابه دیگر به ایردراپ‌ها دسترسی داشته باشید.

 2. نکات امنیتی برای شرکت در ایردراپ‌ها

  یکی از مهمترین چالش‌های انجام ایردراپ‌ها، امنیت در این حوزه است که اگر دانش کافی در این مورد وجود نداشته باشد، ممکن است به راحتی درآمد کسب شده و دارایی افراد از بین برود. لذا با رعایت چند مورد ساده که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، می‌توان از ضر و زیان جلوگیری کرد.

  1. امنیت کیف‌پول: برای شرکت و دریافت ایردراپ‌ها حتما از یک یا چند کیف‌پول مجزا استفاده کنید، یعنی به هیچ عنوان از کیف‌پولی که دارایی خود را در آن نگهداری می‌کنید برای انجام ایردراپ‌ها استفاده نکنید.
  2. اتصال کیف‌پول به وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌ها: گاهی برای شرکت در ایردراپ‌ها نیاز است که از طریق کیف‌پول به پلتفرم ارائه دهنده متصل شوید که دارای ریسک‌های مربوط به خود است. برای مثال در صورتی که پلتفرم در جهت کلاهبرداری ایجاد شده باشد، در صورت اتصال و تایید، می‌تواند با دسترسی به دارایی کیف‌پول شما، همه دارایی شما را به سرقت ببرد.
  3. حفاظت از کلید خصوصی Private Key: کلید خصوصی کیف‌پول (حروف و کلمات بازگردانی و دسترسی به دارایی کیف‌پول) خود را تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان در اختیار کسی قرار ندهید. با این کار عملاً دارایی خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهید و به راحتی آن را از دست می‌دهید.
  4. استفاده از پلتفرم‌های جعلی: گاهی پیش میاید برخی از ایردراپ‌ها و پروژه‌های اسکم (کلاهبرداری)، کاربران را با لینک‌های جعلی به استفاده از پلتفرم‌ها و نرم‌افزارهای جعلی و کاملاً مشابه هدایت می‌کنند و دارایی افراد را سرقت می‌کنند.

  به جز موارد ذکر شده، موارد امنیتی دیگری نیز وجود دارد که به طور کلی برای فعالیت در دنیای ارزهای دیجیتال لازم است به آنها توجه شود. اگر با این موارد آشنایی ندارید می‌توانید برخی از این نکات امنیتی را در مقاله نکات امنیتی در بازار ارزهای دیجیتال یا در کتاب الکترونیک ورود به دنیای ارزهای دیجیتال مطالعه کنید.

 3. ابزارهای مورد نیاز برای شرکت در ایردراپ‌ها

  برای انجام ایردراپ‌ها شما نیاز به ابزارهایی دارید که بتوانید وظایف لازم را انجام دهید. این ابزارها، موارد کاملا در دسترس با استفاده آسان هستند و معمولا شامل کیف‌پول ارزدیجیتال، حساب شبکه‌های اجتماعی مختلف و ایمیل می‌شود.

  1. کیف‌پول ارزدیجیتال (Wallet): اولین و مهمترین چیزی که برای فعالیت در دنیای ایردراپ‌ها نیاز دارید، کیف‌پول ارزدیجیتال است. شما برای انجام و دریافت پاداش ایردراپ باید آدرس کیف‌پول خود را ثبت کنید. نکته مهم که بسیاری از افراد، درست انجام نمی‌دهند، ثبت آدرس کیف‌پول با شبکه بلاکچینی اشتباه است. برای اکثر ایردراپ‌ها می‌توانید از کیف‌پول‌های معروف متامسک و تراست والت استفاده کنید،البته در بعضی موارد محدود نیاز است از کیف‌پول‌های دیگر و اختصاصی استفاده کنید.
  2. ایمیل (Email): یکی دیگر از مواردی که برای انجام ایردراپ به آن نیاز دارید، ایمیل است. در بیشتر ایردراپ‌های معتبر درج ایمیل برای ثبت‌نام و دریافت پیام‌های اطلاع‌رسانی لازم است. بهتر است برای ایمیل از سرویس ایمیل گوگل (Gmail) استفاده کنید که برای انجام ایردراپ‌ها مناسب‌تر است.
  3. حساب شبکه‌های اجتماعی: همانطور که قبلا اشاره شد، ایردراپ‌ها در جهت معرفی و جذب بیشتر مخاطبان ارائه شده است و بهترین مکان برای جذب مخاطبان شبکه‌های اجتماعی هستند. از این رو اکثر ایردراپ‌ها در ازای فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی و انجام وظایف خواسته‌شده در این شبکه‌ها، پاداش پرداخت می‌کنند. تلگرام، توییتر، یوتیوب،‌اینستاگرام، فیسبوک و دیسکورد شبکه‌های اجتماعی‌‌های اصلی ایردراپ‌ها هستند.
  4. شماره مجازی: اگر بخواهید به صورت حرفه‌ای در زمینه ایردراپ‌ها فعالیت کنید بهتر است یک یا چند شماره مجازی تهیه کنید. از جایی که بسیاری از ایردراپ‌ها در گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف، کاربران ایرانی را تحریم کرده‌اند، امکان شرکت‌کردن در این ایردراپ‌ها وجود ندارد. بهتر است برای ایجاد حساب در شبکه‌های اجتماعی که نیاز به شماره موبایل دارند از شماره‌های مجازی برای ثبت نام استفاده کنید.

  از جایی که هر بخش دارای گزینه‌ها و جزییات مربوط به خود است، در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید توضیحات بیشتر را در کتاب الکترونیک ورود و کسب درآمد در دنیای ایردراپ‌ها مطالعه کنید.

 4. نکات کلیِ انجام ایردراپ‌های مختلف

  به طور کلی شرکت در ایردراپ‌ها، شرایط و وظایف مشابه و یکسانی دارند که با شناخت این موارد می‌توانید، در بیشتر ایردراپ‌ها شرکت کنید.

  1. کیف‌پول ارزدیجیتال: در اکثر ایردراپ‌ها، حین انجام مراحل شرکت در ایردراپ، یا بعد از برنده شدن در ایردراپ، برای دریافت پاداش خود نیاز دارید، آدرس کیف‌پول خود را ثبت و ارسال کنید. برای اکثر ایردراپ‌ها می‌توانید از کیف‌پول‌های معمول مثل متامسک (Metamask) و تراست والت(Trustwallet) استفاده کنید. نکته‌ای که در ثبت آدرس کیف‌پول خود باید به آن توجه کنید، آدرس کیف‌پولی را باید بدهید که بر روی شبکه بلاکچین خواسته شده مثل اتریوم(ERC20)، بایننس‌اسمارت‌چین(Peb20)، پالیگان(Polygan) و… در ایردراپ باشد. (اگر شبکه‌های بلاکچین آشنایی ندارید این لینک را بررسی کنید)
  2. اتصال کیف پول با سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف: گاهی برای انجام برخی از ایردراپ نیاز دارید با کیف‌پول خود به سایت‌ها متصل شوید و تراکنش یا تایید لازم را انجام دهید. برای این‌کار در کامپیوتر، ابتدا باید افزودنی کیف‌پول خود را بر روی مرورگر خود نصب کنید، سپس آدرس سایت ایردراپ را جستجو کنید و در صفحه سایت روی Connect Wallet کلیک کنید. برای انجام این‌کار در موبایل باید از بخش مرورگر کیف‌پول، آدرس سایت مورد نظر را جستجو کنید و در صفحه سایت روی Connect Wallet کلیک کنید.
  3. نکات انجام ایردراپ‌ها در شبکه‌های اجتماعی: همانطور که در بخش قبل اشاره شد، شما برای انجام ایردراپ‌ها باید در شبکه‌ای اجتماعی حساب کاربری داشته باشید. بعد از ایجاد حساب باید با وظایف ایردراپ‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز آشنا شوید. به طور کلی وظایف در شبکه‌های اجتماعی شامل: عضویت و دنبال کردن، لایک و کامنت گذاشتن، باز نشر و ارائه آی‌دی حساب کاربری که معمولا با @ شروع می‌شود، می‌باشد. در معدود ایردراپ‌هایی نیز ممکن است این وظایف متفاوت باشد.

  به دلیل طولانی بودن این موارد؛ توضیحات بیشتر در مورد هر بخش و همچنین توضیحات موردی هر شبکه‌ اجتماعی در از جایی که هر بخش دارای گزینه‌ها و جزییات مربوط به خود است، در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید توضیحات بیشتر را در کتاب الکترونیک ورود و کسب درآمد در دنیای ایردراپ‌ها ارائه شده است که می‌توانید مطالعه کنید.

 5. مراحل انجام ایردراپ‌ها در پلتفرم‌های مختلف

  اکثر ایردراپ‌ها معمولا برای ارائه لیست وظایف و راستی آزمایی وظایف انجام شده در پلتفرم‌های خاصی ارائه می‌شوند که معمولا در سایت Gleam و ربات تلگرام هستند. لذا بهتر است برای آشنایی بیشتر با مراحل انجام ایردراپ‌ها آشنا شوید. وظایف انجام ایردراپ‌ها شامل همان مواردی است که در بخش‌های قبل به آنها اشاره شد با این تفاوت که نسبت به هر ایردراپ تعداد و نوع وظایف آنها متفاوت خواهد بود. در ادامه به بررسی مراحل کلی انجام ایردراپ‌ها در این پلتفرم ها می‌پردازیم.

  1. ایردراپ‌های ارائه شده در ربات تلگرام: بعد از ورود به این ربات‌ ایردراپ روی Start کلیک کنید و بعد از مشاهده لیست وظایف را مشاهده می کنید که بعد از تایید باید هر یک را انجام دهید و روی Submit کلیک کنید تا وظایفی که انجام دادید راستی آزمایی شود. وظایف که نیاز است انجام دهید معمولا شامل عضویت در گروه و کانال‌های تلگرام، عضویت و دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی مختلف، بازنشر و این قبیل موارد می‌شود.
   برای یادگیری شرکت کردن در ایردراپ‌های تلگرام مقاله آموزش انجام ایردراپ‌ها در تلگرام را مطالعه کنید.
  2. ایردراپ‌های ارائه شده در سایت Gleam: وظایف این ایردراپ‌ها هم مشابه اکثر ایردراپ‌ها شامل عضویت یا دنبال‌کردن شبکه‌های اجتماعی، باز نشر پست، لایک و کامنت گذاشتن و … می‌شود. در این سایت نیاز است با استفاده از ایمیل ابتدا ثبت نام کنید و وارد شوید. در لیست وظایف با انجام درست هر مورد، تیک کنار آن زده می‌شود و به آن امتیاز تعلق می‌گیرد. معمولا در بیشتر ایردراپ‌ها بعد از انجام همه وظایف اولیه، وظایف دیگری نمایش داده می‌شود که اختیاری است و با انجام آن‌ها امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.
   برای یادگیری شرکت کردن در ایردراپ‌های تلگرام مقاله آموزش انجام ایردراپ‌ها در تلگرام را مطالعه کنید.

  البته ایردراپ‌ها در پلتفرم‌های دیگری نیز ارائه می‌شوند، که اگر موارد بالا را یاد بگیرید به راحتی می‌توانید در همه ایردراپ‌ها شرکت کنید.

 6. دریافـت و فروش پاداش ایردراپ‌ها

  اگر همه مراحل ایردراپ‌ها را به درستی انجام دهید، برای دریافت و واریز پاداش ایردراپ به کیف‌پول خود، به انجام مراحل خاصی نیاز ندارید، اما نکاتی وجود دارد که باید از آن‌ها اطلاع داشته باشید. ایردراپ‌ها اگر واقعی باشند (جعلی نباشند)، معمولا طبق شرایط و زمانبندی که ارائه می‌دهند پاداش برندگان و شرکت‌کنندگان را واریز می‌کنند. اما لازم هست موارد زیر را مد نظر داشته باشید.

  1. پرداخت بعضی از ایردراپ‌ها به صورت آنی است و برخی از ایردراپ‌ها طبق زمانبندی که از قبل اعلام کرده‌اند (از یک هفته تا چندماه) واریز ایردراپ را انجام می‌دهند.
  2. در برخی از ایردراپ‌ها پاداش برای همه شرکت‌کنندگان که به درستی وظایف خود را انجام داده‌اند، واریز می‌شود.
  3. در برخی از ایردراپ‌ها پاداش فقط برای برندگانی که به درستی وظایف خود را انجام داده‌اند، طبق شرایط اعلام شده واریز می‌شود.
  4. در برخی از ایردراپ‌ها بعد از برنده‌شدن، در ایمیل یا تلگرام پیام داده می‌شود که برای دریافت ایردراپ باید آدرس کیف‌پول پول خود را ارسال کنید.
  5. در برخی از ایردراپ‌ها بعد از اتمام رویداد ایردراپ، برای دریافت پاداش به کاربران مجدد اطلاع‌رسانی می‌شود (معمولا در شبکه اجتماعی ایردراپ) و کاربران باید یک فرم را تکمیل کنند یا اطلاعات خواسته شده را ارسال کنند.

  سوالات متداول در مورد واریز و برداشت ایردراپ‌ها

  بعد از شرکت در ایردراپ‌ها ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید که به برخی از آن‌ها اشاره می کنیم.

  1. چرا برای من ایردراپ‌ها واریز نمی‌شود؟ دلایلی مانند: انجام ندادن کامل و درست وظایف خواسته شده در ایردراپ، ثبت اشتباه آدرس کیف‌پول، خارج شدن از شبکه‌های اجتماعی ایردراپ می‌تواند باعث این موضوع شوند. همچنین ممکن است در ایردراپ‌هایی شرکت کنید که زمان آن به پایان رسیده باشد و عملا کار بیهوده‌ای انجام داده باشید.
  2. چگونه از واریز ایردراپ‌ها اطلاع پیدا کنم؟ می‌توانید با استفاده از اکسپلور‌های بلاکچین‌ کیف‌پول خود این کار را انجام دهید یا توکن مورد نظر را به کیف‌پول خود اضافه کنید یا از ربات تلگرام اطلاع‌رسانی واریز کیف‌پول استفاده کنید. (این موارد به طور کامل در کتاب الکترونیک بررسی شده است)
  3. چگونه پاداش واریز شده را بفروشیم؟ می‌توانید با استفاده از اتصال کیف‌پول خود به صرافی‌های غیر متمرکز مثل یونی سواپ یا پنکیک سواپ نسبت به فروش توکن‌هایی که پاداش گرفته‌اید اقدام کنید.
امیدواریم از این مطالب، بهره کافی را ببرید. می‌توانید توضیحات و اطلاعات کامل‌تر را به طور یک‌جا در کتاب الکترونیک “ورود و کسب درآمد در دنیای ایردراپ‌ها” مطالعه کنید. همچنین می‌توانید برای دریافت جدیدترین ایردراپ‌ها به بخش ایردراپ‌ها در سایت سودپلاس، یا کانال ایردراپ ما در تلگرام با آی دی @soodplus_airdrop مراجعه کنید.

4.9/5 - (35 امتیاز)