دوج کوین و نقش مهم آن در بازار ارزهای دیجیتال

دوج کوین و نقش مهم آن در بازار ارزهای دیجیتال

در دنیای ارزهای دیجیتال در حال تحول، رشد اخیر بیت کوین نه تنها بازار را شکوفا کرده است، بلکه باعث تقویت قابل توجه میم کوین‌هایی مانند Dogecoin شده است.

در تمام مدت نه چندان طولانی که دنیای تجارت و بازار سرمایه با رمزارزها و کوین‎‌ها آشنا شده است صعود بیت کوین به اوج‎‌های جدید همواره از نوع جزر و مدی بوده است که همه قایق‌ها را بالا می‌برد و در این میان میم کوین‌ها با ذوق و هیجان بر این موج سوار می‎‌شوند و می‎‌توانند سودهای کلانی را عاید صاحبان‌شان کنند. میم‌کوین‌هایی مانند Dogecoin که به‌ طور سنتی بی‌ثبات‌تر و هیجان ‌محورتر از سایر واسط‎ه‌ای سرمایه‌ای تلقی می‌شوند، به لطف احساسات مثبت کلی بازار، مورد توجه مجدد قرار گرفته‌اند. این تجدید حیات گواهی بر ماهیت به هم پیوسته بازار ارزهای دیجیتال است، جایی که حرکات بزرگ اغلب باعث ایجاد روندهای موازی در بین دسته‎‌های مختلف کوین‏‌ها می‌گردند.

دوج کوین

دوج کوین: یک Meme Coin پیشگام در بازار سرمایه

دوج کوین به دلیل سیگنال­‌های فنی مثبت در حال احیای مجدد است. با این حال بهتر است که آن را همچنان به عنوان یک میم‌کوین فرار بشناسیم.

دوج‌کوین که در اصل یک میم‌کوین به شمار می‌رود، به دلیل خاستگاه قوی و حمایت قوی سرمایه‌گذاران همیشه مورد علاقه بازار بوده است. این ارز دیجیتال با وجود شروع عجیبی که در بازار سرمایه دارد به یک بازیگر اصلی در فضای رمزنگاری تبدیل شده است و سرمایه‌گذاران زیادی برای خرید دوج کوین اقدام می‌کنند.

افزایش اخیر قیمت بیت کوین هم توانسته جذابیت دوج کوین را بیشتر کند و هم سرمایه گذاران جدیدی را به سمت خود جذب کرده است، و علاوه بر آن هیجان دارندگان بلندمدت خویش را نیز برانگیخته است. این علاقه فزاینده، دوج کوین را از یک توکن اجتماعی سرگرم‌کننده به یکی از بهترین آلت‌کوین‌ها برای کسانی که به دنبال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود هستند تبدیل نموده است.

دوج کوین در تیتر اخبار روز

حتما در جریان هستید که پرتاب ماهواره DOGE-1 با بودجه Dogecoin بهترین دلیل برای افزایش ارزش این کوین می‌باشد.

ماهواره DOGE-1 که در 12 ژانویه 2024 پرتاب شود و عمدتاً توسط ارز دیجیتال Dogecoin (DOGE) تأمین مالی شده است، تأثیرات بالقوه‌ای بر ارزش بازار ارز دیجیتال و به طور خاص بر دوج کوین داشته است. علاقه مندان و سرمایه‌گذاران فکر می‎‌کنند که این رویداد می‌تواند ارزش دوج را به بالای 0.12 دلار برساند.

قبل از پرتاب، توکن اختصاصی Geometric Energy Corporation که در ماموریت DOGE-1 دارای نقش عمده بود، افزایش قیمت را تجربه کرد و به 2.79 دلار رسید. GEC Token در حال حاضر دارای ارزش بازاری حدود 9 میلیون دلار است و ناظران بازار انتظار دارند که با راه اندازی این ماموریت، افزایش قیمت بیشتری نیز تجربه شود.

توکن Xi با قیمت 0.008334 دلار با ارزش بازار 3.5 میلیون دلار به پیشرفت‌های مربوط به رمزنگاری این ماموریت اضافه می‌شود. این توکن عملکرد ویژه ای به عنوان ارز برای تبلیغات در ماهواره DOGE-1 دارد. نقش منحصر به فرد شی توکن در این ماموریت فضایی نشان می‌دهد که تقاضا برای آن به دلیل ارتباط آن با DOGE-1 می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

پیش‌بینی‌های بازار از دوج کوین

کارشناسان و افراد فعال در حوزه بازار سرمایه اینگونه استدلال می‎کنند که بیت کوین (BTC)، SHIB و Dogecoin (DOGE) محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در آمریکا هستند.

این مطالعات داده‌های حجم استخراج را در بین 100 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش‌های بازاری تحلیل کرده‎اند. این گزارش‌ها همچنین نشان می‌‎دهند که DOGE با 280000 جستجو ماهانه به عنوان سومین ارز رمزنگاری محبوب شناخته شده است.

انتظار می‌رود محبوبیت این ارز دیجیتال نقش مهمی در بازگشت بازار صعودی داشته باشد زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال سود بردن از افزایش قیمت‌ها هستند. در دنیای رمزارزها و کوین‌‎ها حدس و گمان‌ها و محبوبیت‌های ماندگار و گذرا اغلب بر قیمت‌ها تأثیر مستقیم می‌گذارند و یافته‌های مطالعات نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران احتمالاً به سمت کوین‌هایی جذب می‌شوند که با آن‌ها آشنا هستند.

آیا دوج کوین بخریم؟ آیا دوج سرمایه گذاری خوبی است؟

آیا دوج کوین، ارز دیجیتالی که به عنوان یک شوخی اینترنتی آغاز شد، می‌تواند یک سرمایه گذاری بلندمدت در نظر گرفته شود؟ دوج‌کوین، با نماد سگ ژاپنی شیبا اینو، حتی اگر به عنوان یک شوخی اینترنتی به ما معرفی شده باشد، امروزه یک ابزار سرمایه گذاری محبوب به شمار می‌رود.

حمایت میلیاردر معروف، ایلان ماسک، نیز در محبوبیت این کوین بی‌تاثیر نیست. او در یکی از اظهارنظرهای خود اعلام کرد که دوج کوین را به همه رمزارزها ترجیح می‏‌دهد. به هر دلیلی، سقف قیمت دوج کوین واضح و روشن نیست، اما به روشنی می‌دانیم که نرخ این کوین در سال 2021 مبلغ 1000 درصد افزایش یافته است.

از کجا دوج کوین بخریم؟ چگونه در DOGE سرمایه گذاری کنیم؟

بسیاری از سرمایه گذاران آنچنان در محبوبیت ایم کوین غرق شده‌‏اند و از خرید دوج کوین هیجان‌زده هستند که در سوال و جواب‌های اقتصادی و مالی اصلا نمی‌دانند که واقعاً دوج کوین چه چیزی ارائه می‌دهد یا با چه هدفی توسعه یافته و رشد کرده است. اما در حقیقت بهتر است بدانیم که دوج کوین در واقع در نتیجه هارد فورک ارز دیجیتالی به نام لاکی‌کوین شکل گرفت و لاکی‌کوین نیز خود از لایت کوین مشتق شده است که از شبکه بلاک چین بیت‌کوین توسعه یافته است.

با در نظر گرفتن موارد اشاره شده باید بدانیم که اساسا برای خود دوج کوین به ندرت به روز رسانی انجام می‌شود، اما این کوین به دلیل ماهیت خود از از به‌روز رسانی‌های لایت کوین سود می‌برد. و باز بهتر است بدانیم که آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزار اصلی دوج کوین در سال 2019 انجام شد، اما به‌روزرسانی‌های جزئی از آن همواره ادامه داشته است.

موضوع حباب قیمتی دوج کوین چیست؟

از نظر برخی از کارشناسان دوج کوین فقط یک شوخی اینترنتی بوده که در سال 2013 شروع شده و به همین دلیل نباید بر آن تکیه کنیم، آنها استدلال می‌کنند که یکی از بنیانگذاران مهندس نرم افزار جکسون پالمر و بیلی مارکوس با کپی کردن کد منبع بیت کوین، این ارز دیجیتال را در ایجاد کردند.

با وجود استدلال های فوق در نظر داشته باشیم که یکی از بنیانگذاران دوج کوین توانست در سال 2015 به لطف دوج‌کوین یک هوندا سیویک خریداری کند و اگرپس انداز خود را حفظ می کرد، در سال 2018 صاحب ثروتی بالغ بر 1 میلیارد دلار بود. در واقع، در می 2021، احتمالا ثروت او از 88 میلیارد دلار فراتر رفته باشد.

عدم علاقه امروز پالمر و مارکوس به این پروژه ممکن است علاقه و تمایل تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران را نسبت به این کوین متزلزل کند، اما تیم توسعه دهنده اختصاصی و جامعه دوج کوین تداوم آن را تضمین می‌کنند. در نتیجه، به نظر می‌رسد که دوج‌کوین تاکنون به عنوان یک سرمایه‌گذاری، تمام نقدهای منفی را به چالش کشیده است. اگرچه برخی هنوز معتقد هستند که دوج کوین حبابی است که در انتظار ترکیدن می‌باشد، اما این ادعا هنوز تایید نشده است.

چرا دوج کوین خوش آتیه‎تر از سایر کوین‌ها به نظر می‌رسد؟

راه دیگر درک سودآوری دوج کوین، در موارد استفاده از آن نهفته است. هرچه استفاده قوی‌تر باشد، تقاضای کوین بیشتر خواهد بود. در روزهای اولیه اولین مورد استفاده دوج کوین پاداش دادن به جامعه دوج یا برای سرگرمی بود. امروزه موارد استفاده از این کوین گسترش یافته است، اما انعام دادن هنوز هم یکی از ویژگی های این پروژه است.

از دوج‌کوین می‌‎توان برای کمک مالی، خرید بلیط بازی NBA یا خرید سوغاتی استفاده کرد. به گفته ایلان ماسک، حتی یک خودروی تسلا را می‌توان با DOGE خریداری کرد. علاوه بر این، ازاین کوین برای جمع آوری پول برای تیم باب اسلاب جامائیکا در بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در سال 2014 نیز استفاده شد.

دوج‌کوین از نوعی الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند که زیربنای بیت‌کوین است. تراکنش‌های روی بلاک‌چین در عرض یک دقیقه انجام می‌‎شوند که در مقایسه با بیت کوین سریع‎تر می‎باشد.

بیت‌کوین را می توان در حداکثر 21 میلیون واحد تولید کرد، در حالی که دوج کوین می‌‎تواند به طور نامحدود تولید شود. در حالی که بیت ‌کوین یک ارز دیجیتال کاهش‌دهنده تورم است، دوج‌کوین به دلیل عرضه نامشخص آن، یک ارز دیجیتال تورمی است.

لازم به یادآوری است که 10 هزار دوج کوین در هر دقیقه تولید می‌شوند، یعنی روزانه 14 میلیون دوج‌کوین منتشر می‌‎‌شود.

به سختی می‌توان دوج کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت در نظر گرفت زیرا عرضه نامحدود آن به طور بالقوه به معنای پیشی گرفتن عرضه در نهایت از تقاضا است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
5/5 - (1 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *