معرفی بایت کوین

معرفی ارز بایت کوین (Bytecoin)

آخرین بروزرسانی:21 فروردین 1399

ارز بایت کوین چیست؟

ارز بایت کوین یک ارز دیجیتال غیرقابل ردیابی است که از امضاهای حلقوی CryptoNote برای ایجاد تراکنش های ناشناس استفاده می کند. به عبارت دیگر یک ارز رمزنگار غیرمتمرکز و خصوصی که با توجه به متن باز بودن آن قابلیت استخراج را نیز دارا می باشد. بزرگترین مزیت استفاده از شبکه بایت کوین برای انجام تراکنش ها ناشناس، غیرقابل ردیابی و بدون کارمزد بودن است و می توانید از آن برای دریافت و انتقال پول با اطمینان از این که این تراکنش ها توسط شخص سومی ردگیری نمی شود، استفاده کنید. از آنجا که بایت کوین در درجه اول یک سیستم پرداخت همتا به همتا است، در نتیجه بسیاری از کاربرد های بیت کوین را دارد.

تعداد و ارزش سکه های بایت کوین

سکه های بایت کوین که با نماد BCN نمایش داده میشود به تدریج گران تر می شوند چرا که در این شبکه محدودیت استخراج و تولید ۱۸۴٫۴۷ میلیارد بایت کوین وجود دارد که در زمان نگارش این مقاله در حدود ۴۵۰ میلیون عدد از این ارز برای استخراج باقیمانده است. این به آن معناست که میزان سکه موجود در چرخه هیچ گاه از این مقدار بیشتر نمی شود و این خود از عوامل افزایش ارزش یک ارز دیجیتال است. از طرفی مقدار بایت کوینی که در هر ۱۲۰ ثانیه در شبکه استخراج میشد در ابتدای سال ۲۰۱۵ در حدود تعداد ۶۴۰۰۰ عدد BCN بوده که در حال حاضر به دلیل سختی شبکه کاهش یافته و به حدود ۱۷۰۰ عدد در هر دو دقیقه رسیده است.

معرفی ارز بایت کوین

بایت کوین چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال بایت کوین بایت کوین عملکردی مشابه بیت کوین دارد و تیم این پروژه در حال کار برای بهبود بسیاری از موضوعاتی است که در زمینه بیت کوین مطرح شده اند، مخصوصا موضوعاتی که در ارتباط با حریم خصوصی می باشند. علاوه بر این، تیم این پروژه امیدوار است که این کوین را انعطاف پذیرتر و مقیاس پذیرتر کند تا بتواند جوابگوی فضای دائما در حال تغییر امور مالی باشد.

ایمنی و قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان ارز بایت کوین براساس قدرت محاسباتی تمام کامپیوترهای شرکت‌کننده در پردازش تراکنش‌ها تعیین می‌شود. هرچه قدرت پردازشی بیشتر باشد، شبکه تراکنش‌های این رمز ارز قابل اطمینان‌تر خواهند بود.
البته، در طول پردازش تراکنش‌ها تمام توکن‌های نگهداری شده در کیف پول شما محافظت می‌شوند و ایمنی آن‌ها به قابلیت اطمینان شبکه بستگی ندارد. پول شما همیشه امن خواهند بود.

انتشار و استخراج

انتشار ارزهای فیات یک فرایند بسته محسوب می‌شود. در این فرایند هر صادرکننده با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خود مقداری ارز تولید و منتشر می‌کند و اشخاص دیگر در فرایند انتشار دخالتی ندارند.
فرایند انتشار بایت کوین همانند بیت کوین، یک فرایند باز است که قدرت محاسباتی تمام اعضای شبکه را به کار می‌گیرد. هر کاربری می‌تواند به شبکه این رمز ارز بپیوندد و در فرایند انتشار شرکت کند. در این حالت، این کاربر به نام استخراج کننده یا ماینر نامیده می‌شود.
استخراج در شبکه منجر به ایجاد توکن جدید می‌شود. این توکن جدید به عنوان پاداش به کاربرانی داده می‌شود که از قدرت محاسباتی آنها برای پردازش تراکنش‌ها استفاده شده است. لازم به ذکر است که حتی استخراج کنندگان نیز قادر به شناسایی صاحبان تراکنش‌ها نیستند.

معرفی ارز بایت کوین

از کجا بایت کوین بخریم؟

اگرچه بر طبق نقشه راه یا خط مشی پروژه بایت کوین، تا کنون این کوین باید در صرافی های زیادی لیست می شد اما هنوز هم گزینه های محدودی برای خرید آن موجود است. در دو صرافی HitBTC و Poloniex می توان بیت کوین را به بایت کوین ترید یا مبادله کرد. قبل از مبادله در پلتفرم های مذکور، باید بیت کوین در صرافی های دیگری مانند GDAX خریده شود.

بایت کوین را در کجا ذخیره کنیم؟

سه انتخاب برای ذخیره بایت کوین وجود دارد:

  • کیف پول دسکتاپ
  • کیف پول آنلاین
  • کیف پول موبایلی

کیف پول دسکتاپ برای سیستم عامل های Mac، ویندوز و لینوکس موجود است و به کیف پول آنلاین هم می توان از طریق هر مرورگری دسترسی پیدا کرد. در حال حاضر، تنها کاربران اندروید می توانند از کیف پول موبایلی استفاده کنند. تیم این پروژه هنوز تاریخی را برای عرضه کیف پول iOS تعیین نکرده است. زمانی که از این کیف پول ها استفاده می کنید باید رمز عبور رمزنگاری شده و احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید. این اقدامات اضافی کیف پول شما را ایمن تر از حالت پیش فرض خواهد کرد.

تفاوت بایت کوین با بیت کوین

بزرگترین فایده ارز بایت کوین که آن را از بیت کوین متمایز می سازد از این مسئله به میان می آید که شبکه بیت کوین در زنجیره بلاک تراکنش ها را به همراه آدرس عمومی شخص فرستنده و گیرنده نگهداری می کند. اما روشی که شبکه بایت کوین برای حل این مشکل دارد به شرح زیر است.

مشکل

بسیاری از کاربران می خواهند که در برابر مورد بررسی قرار گرفتن زنجیره بلاک مصون بمانند. زمانی که یک کاربر سکه رمزپایه ای را به کاربر دیگر می فرستد، آدرس هر دو طرف و مقدار تراکنش در زنجیره بلاک به عنوان بخشی از تراکنش نگهداری می شود. فلسفه شفاف بودن زنجیره بلاک به این ترتیب مشکلی را به وجود می آورد : اگر شما آدرس عمومی دیگران را بدانید، می توانید بررسی کنید که آن ها چه تعداد تراکنش دریافت کرده اند و حالا چقدر موجودی دارند.

راهکار

ارز بایت کوین راه حلی برای شفاف بودن تراکنش هاست. با مخفی کردن آدرس عمومی با استفاده از الگوریتم امضای حلقه ای که به آن CryptoNight می گویند، کسی که زنجیره بلاک را مورد بررسی قرار می دهد نمی تواند افراد درگیر در یک تراکنش را تشخیص دهد. چون امضا های حلقه ای بیت چندین کاربر به اشتراک گذاشته می شود؛ شخصی می تواند تشخیص دهد که گروهی از کاربران تراکنشی را انجام داده اند ولی نمی تواند بداند که دقیقا کدام کاربر از این گروه بوده است!

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
5/5 - (1 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *