اخبار ارزدیجیتال خبر

یکی از بزرگترین شرکت‌های حوزه گردشگری به‌زودی ارز دیجیتال می‌پذیرد.

برایان چسکی (Brian Chesky)، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل پلتفرم محبوب ایربی‌ان‌بی (Airbnb) که در زمینه اجاره مکان‌های اقامتی فعال است، با یک نظرسنجی توییتری از دنبال‌کنندگان خود خواست ایده‌های نوآورانه‌ای برای خدمات جدید این شرکت در سال جاری ارائه کنند. چسکی پس از دریافت بیش از ۴,۰۰۰ پیشنهاد متوجه شد که قابلیت پرداخت با ارزهای دیجیتال اصلی‌ترین خواسته‌ کاربران این پلتفرم است.

به گزارش کریپتو گلوب، پس از استقبال کاربران از این نظرسنجی، چسکی خاطرنشان کرد که پیشنهاد پرداخت با ارزهای دیجیتال با ثبت بیشترین درخواست از سمت کاربران در رده اول قرار گرفته و پس از آن پیشنهادهای دیگری چون نمایش قیمت‌ها به‌طور واضح، برنامه وفاداری مهمان، به‌روزرسانی مستمر هزینه‌های نظافت و خدمات بهتر به مشتریان پیگیری خواهند شد.

مدیرعامل ایربی‌ان‌بی در ادامه افزود که مدیران این شرکت از قبل روی برخی از این پیشنهادها کار کرده‌اند و اکنون به سایر آنها نیز توجه خواهند داشت. چسکی در رابطه با پرداخت با ارزهای دیجیتال گفت که این گزینه، شامل ایده‌های متنوعی درباره توکن‌های مختلف است. ایربی‌ان‌بی از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۳۳۶ میلیارد دلار پردازش مالی مرتبط با پرداخت داشته است.

شایان ذکر است که چسکی در سپتامبر (شهریور) سال گذشته و در مصاحبه با فاکس بیزینس (Fox Business)، فاش کرد که کاربران این پلتفرم چندین سال است تقاضای پذیرش ارزهای دیجیتال را دارند. او در آن زمان به این نکته اشاره کرد که برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل صرافی کوین بیس (Coinbase) پیش‌تر در این شرکت مشغول به فعالیت بوده است.

ایربی‌ان‌بی در سال ۲۰۲۰ با یک عرضه اولیه سهام (IPO)، عمومی شد و در آن زمان اعلام کرد که موفقیت آینده این شرکت در گرو پذیرش فناوری‌های جدیدی چون ارزهای دیجیتال و فناوری زیربنایی آنها یعنی بلاک چین‌هاست.

در سال ۲۰۱۶ نیز این پلتفرم با خریداری چنج تیپ (ChangeTip) که در حوزه پرداخت انعام با ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کرد، موجی از انتظارات فعالان ارزهای دیجیتال را برانگیخت؛ اما اندکی بعد مشخص شد که این شرکت فعلاً قصد ندارد از بیت کوین به‌عنوان روشی برای پرداخت استفاده کند. لازم به ذکر است که چندین رقیب ایربی‌ان‌بی از جمله دی‌ تراول (Dtravel)، پرداخت‌های ارز دیجیتال را می‌پذیرند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *