اخبار ارزدیجیتال خبر

وضعیت بازار: شرط ادامه روند صعودی بیت کوین چیست؟

در ادامه روند صعودی روزهای اخیر بازار ارز دیجیتال، بیت کوین توانست مقاومت مهم ۴۲,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. این در حالی است که بسیاری از آلت کوین‌های شناخته‌شدۀ در ۲۴ ساعت گذشته جهش‌هایی دورقمی را تجربه کرده‌اند.

به گزارش کریپتو نیوز، قیمت بیت کوین سه روز پیش یک حرکت صعودی قدرتمند را آغاز کرد و توانست پس از هفته‌ها تلاش سطح ۴۰,۰۰۰ دلار را پس بگیرد. در ادامه خریداران مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلاری را هم پشت سر گذاشتند و اکنون هر واحد بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۴۲,۸۰۰ دلار معامله می‌شود. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۳ درصد و در هفت روز گذشته بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

مشابه وضعیت بازار بیت کوین، قیمت آلت کوین‌های مطرح بازار هم پیوسته در حال افزایش است. اتریوم تا به اینجا توانسته موقعیت خود را بالای سطح ۳,۰۰۰ دلار حفظ کند و ریپل به‌تازگی مقاومت کلیدی ۰.۷۰ دلاری را پشت سر گذاشته است. کاردانو هم که از این قاعده مستثنی نبوده، خود را به بالای مقاومت ۱.۱۵ دلاری رسانده است.

وضعیت بازار: شرط ادامه روند صعودی بیت کوین چیست؟
نقشه بازار ارزهای دیجیتال در arz.watch

قیمت بیت کوین

پس از ایجاد یک وقفه در روند قیمت، بیت کوین توانست مقاومت ۴۰,۰۰۰ را پشت سر بگذارد. به‌دنبال این شکست صعودی، خریداران در ادامه کنترل بازار را در دست گرفتند و قیمت را تا بالای مقاومت ۴۱,۵۰۰ دلاری همراهی کردند. روز گذشته تلاش خریداران منجر به عبور قیمت از مقاومت ۴۲,۰۰۰ دلاری شد و در حال حاضر سطح ۴۳,۰۰۰ دلار نزدیک‌ترین مقاومت کلیدی پیش روی قیمت است. عبور از این سطح می‌تواند با افزایش شتاب صعودی قیمت همراه باشد و بیت کوین را به سطح ۴۴,۵۰۰ دلار برساند.

در صورت نزولی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۴۲,۰۰۰ دلار خواهد بود و مقاومت کلیدی هفتگی هم در ۴۰,۰۰۰ دلار شکل گرفته است. گفتنی است که شکسته‌شدن حمایت ۴۰,۰۰۰ دلاری می‌تواند جرقه‌ای برای آغاز یک حرکت نزولی جدید باشد.

وضعیت بازار: شرط ادامه روند صعودی بیت کوین چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ ساعته بازار بیت کوین/ دلار)

قیمت اتریوم

اتریوم حرکت صعودی روزهای اخیر خود را با عبور از ۲,۸۸۰ دلار دنبال کرد. اتریوم از دو روز پیش بالای سطح ۳,۰۰۰ دلار در نوسان است و رشد ۲ درصدی قیمت در ۲۴ ساعت گذشته و جهش ۱۸ درصدی آن در هفت روز گذشته، نشان‌دهنده تلاش خریداران برای بازیابی قیمت‌هاست. اتریوم در حال حاضر در محدوده ۳,۰۸۰ دلار با یک مقاومت مواجه است و پس از آن ۳,۱۲۰ دلار به‌عنوان مقاومت کلیدی پیش روی قیمت عمل خواهد کرد. عبور از این سطح نیز می‌تواند راه را برای جهش بیشتر قیمت اتریوم تا ۳,۳۵۰ دلار هموار کند.

از سوی دیگر، اگر در ادامه روند بازار معکوس شود، نزدیک‌ترین حمایت در ۳,۰۰۰ دلار خواهد بود و پس از آن ۲,۸۸۰ و ۲,۶۰۰ دلار به‌عنوان حمایت‌های کلیدی پیش روی قیمت عمل خواهند کرد.

قیمت آلت کوین‌های مطرح بازار

کاردانو در این مدت توانسته است خود را به بالای مقاومت ۱.۱۵ دلاری برساند و در حال حاضر قیمت این شانس را دارد که تا ۱.۱۸ دلار رشد کند. ادامه‌داربودن روند صعودی هم می‌تواند قیمت را به محدوده مقاومت ۱.۲۰ دلاری برساند.

بایننس کوین به‌تازگی از مقاومت کلیدی ۴۰۰ دلاری عبور کرده و در حال حاضر قیمت بالای سطح ۴۲۰ دلار در نوسان است. اگر خریداران در ادامه به فعالیت خود ادامه دهند قیمت این شانس را خواهد داشت که تا سطح ۴۴۵ و ۴۵۰ دلار رشد کند.

سولانا که اخیراً مقاومت ۱۱۲ دلاری را پشت سر گذاشته است، در حال حاضر در آستانه عبور از سطح ۱۲۰ دلار قرار دارد. اگر خریداران بتوانند این مقاومت را پشت سر بگذارند، راه برای رشد بیشتر قیمت تا ۱۲۵ و ۱۳۰ دلار هموار می‌شود.

شتاب صعودی دوج کوین با عبور قیمت از ۰.۱۵۵ دلار تشدید شده است. این موضوع از رشد ۷ درصدی قیمت در ۲۴ ساعت گذشته و جهش ۱۳ درصدی آن در هفت روز گذشته پیداست. مقاومت بعدی پیش روی خریداران در ۰.۱۶۲ دلار است؛ اما اگر روند بازار در ادامه نزولی شود، ۰.۱۵۰ دلار به‌عنوان حمایت دوج کوین عمل خواهد کرد.

قیمت ریپل در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲ درصد رشد کرده و این جهش تا به این لحظه با شکسته‌شدن مقاومت سطح ۰.۷۰ دلار همراه بوده است. مقاومت کلیدی بعدی پیش روی خریداران ریپل در ۰.۷۵ دلار است و عبور از این سطح می‌تواند شتاب صعودی قیمت را بیشتر کرده و راه را برای جهش تا ۰.۸۰ دلار هموار کند.

قیمت سایر آلت کوین‌های بازار

بازدهی بسیاری از آلت کوین‌های بازار برای ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۵ درصد بوده است و از جمله این توکن‌ها می‌توان به شیبا اینو، دیسنترالند (Decentraland)، لئو (UNUS SED LEO)، اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، تتا (Theta Network)، هارمونی (Harmony)، فِلو (Flow)، گراف (The Graph)، کوساما (Kusama)، لوپرینگ (Loopring)، چیلیز (Chiliz) و تتا فیول (Theta Fuel) اشاره کرد. در میان این آلت کوین‌ها شیبا اینو رشدی ۲۵ درصدی را تجربه کرده و توانسته است سطح ۰.۰۰۰۰۲۸ دلار را پشت سر بگذارد. بازدهی هفتگی این میم کوین نیز حدود ۳۶ درصد بوده است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *