اخبار ارزدیجیتال

صرافی بایننس یک دامنه اینترنتی را در دولت چین به ثبت رساند.

صرافی ارز دیجیتال بایننس یک دامنه اینترنتی در دولت چین به ثبت رسانده است. این دامنه با پسوند دولتی وب‌سایت‌های چینی (CN) ثبت شده است.

به نقل از کوین تلگراف، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، دامنه اینترنتی بایننس به آدرس «binance.cn» را در ماه آوریل (فروردین) تایید کرده است. این دامنه اینترنتی تحت مالکیت شرکت فناوری اطلاعات شانگها بی نای شی (Shanghai Bi Nai Shi Information Technology) به ثبت رسیده است که عنوانی مشابه بایننس به زبان چینی دارد.

گزارش دولت چین نیز بیان‌گر آن است که صرافی بایننس دامنه اینترنتی خود را تحت عنوان شرکت شانگهای بی نا شی ثبت کرده است. پیش ‌از این، یک رسانه حوزه ارزهای دیجیتال در چین اعلام کرده بود که جون‌ ژی هی (Junxi He)، به‌عنوان تنها نماینده قانونی این شرکت، دو شرکت دیگر نیز به ثبت رسانده است. این سه شرکت که همگی در طی سه ماه گذشته ثبت شده‌اند، دارای نام‌هایی مشابه بایننس هستند.

بایننس بر روی وب‌سایت خود مدعی شده است که این شرکت، «پیشروی توسعه اکوسیستم بلاک چین در جهان» بوده و خود را وقف «توسعه و تجاری‌سازی فناوری بلاک چین» کرده است. آن‌گونه که در وب‌سایت بایننس بیان شده است، خدماتی که این شرکت قصد دارد در چین ارائه کند شامل مشاوره، تحقیقات، توسعه، امور انسان‌دوستانه، خیریه و سرمایه‌گذاری در صنعت بلاک چین خواهد بود. علاوه بر آن، این شرکت قصد دارد مجموعه‌ای از برخی مفاهیم پایه‌ای در حوزه بلاک چین، رمزنگاری و امور مالی را در قالب پست‌های آموزشی و توضیحی در وب‌سایت خود منتشر کند.

به نظر می‌رسد که این وب‌سایت بخشی از طرح جدید شرکت بایننس برای یک موسسه تحقیقاتی بلاک چین در چین باشد. در ماه مارس آکادمی بایننس، به‌عنوان یک شرکت آموزشی غیرانتفاعیِ تابعه بایننس، اعلام کرد که موسسه تحقیقاتی خود را برای توسعه و تحقیقات در حوزه فناوری بلاک چین تاسیس کرده است. یک نماینده بایننس نیز این ارتباط را تایید کرده است.

صرافی هیوبی (Huobi) نیز یک کمپین مشابه «بلاک چین به‌عنوان خدمات» (BaaS) در چین راه‌اندازی کرده است. هیوبی همچنین عضوی از شبکه خدمات بلاک چینی کشور چین است. شبکه خدمات بلاک چینی، موسسه‌ای ‌است که توسط اتاق فکرِ مرکز اطلاعات دولتی چین پشتیبانی می‌شود و در راستای ارائه خدمات داخلی و برون مرزی در حوزه بلاک چین فعالیت دارد.

مشابه آکادمی بایننس، هیوبی نیز یک موسسه آموزشی به نام دانشگاه هیوبی راه‌اندازی کرده است. در حال حاضر، دانشگاه هیوبی بیش از یک سال است که در چین فعالیت می‌کند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *