اخبار ارزدیجیتال خبر

تحلیلگران: بیت کوین می‌تواند در روزهای پیش رو خود را به ۳۵هزار دلار برساند.

بیت کوین از صبح امروز توانسته خود را از قیمتی زیر ۳۰٬۰۰۰ دلار به نزدیکی ۳۲٬۰۰۰ دلار برساند و هم‌زمان با آن، وضعیت بازار هم آرام‌تر شده است. اکنون برخی از تحلیلگران می‌گویند بیت کوین می‌تواند در یکی‌ دو روز آینده خود را تا ۳۵٬۰۰۰ دلار بالا بکشد.

به گزارش کوین تلگراف، صبح امروز بیت کوین برای اولین بار در ۱۰ ماه گذشته به زیر ۳۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرد که عقیده برخی از کارشناسان دلیل اصلی آن آشفتگی شبکه تِرا (Terra) و سقوط قیمت استیبل کوین «UST» است.

تحلیلگران: بیت کوین می‌تواند در روزهای پیش رو خود را به ۳۵هزار دلار برساند
نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای ۱ ساعته بازار بیت کوین/ دلار.

آن‌طور که از نمودار بالا پیداست، قیمت بیت کوین امروز در پایین‌ترین سطح به ۲۹٬۷۰۰ دلار رسیده است. آخرین باری که قیمت بیت کوین به زیر ۳۰٬۰۰۰ دلار سقوط کرده بود به ژوییه ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰) باز می‌گردد. سقوط صبح امروز قیمت هم در حالی اتفاق افتاد که بازار جهانی سهام سقوط کرد و هم‌زمان با آن قیمت UST، استیبل کوین دلاری شبکه ترا هم با ریزشی غیرعادی به ۰.۶۵ دلار سقوط کرد.

همان طور که پیش‌تر گزارش شده بود، UST این هفته با یک فروش گسترده مواجه شد که بنیاد لونا را مجبور کرد تا از ۷۵۰ میلیون دلار از ذخایر بیت کوین خود را برای حفظ ارزش این استیبل کوین استفاده کند.

این اقدامات اولیه که در قالب افزایش نقدینگی پشتوانه UST بود، بسنده نکرد و قیمت این استیبل کوین در پایین‌ترین سطح به ۰.۶۵ دلار رسید. در همین حال قیمت در بازار «بیت کوین؟ ترا یو‌اس‌دی» (BTC/UST) به سطح ۴۲٬۰۰۰ رسید و این در حالی بود که قیمت بیت کوین در بازار دیگر استیبل کوین‌های دلاری در سطح ۳۰٬۰۰۰ دلار قرار داشت.

تحلیلگران: بیت کوین می‌تواند در روزهای پیش رو خود را به ۳۵هزار دلار برساند
نمودار قیمت بیت کوین در برابر UST.

پس از این اتفاق شایعات درباره سقوط قیمت UST به‌سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش شد؛ با این حال، دو کوان (Do Kwon)، هم‌بنیان‌گذار تِرا، پس از اعلام خبر استفاده از ذخایر بیت کوین بنیاد لونا برای حفظ ارزش UST، واکنش خاصی از خود نشان نداد.

تنها واکنش او پس از انتشار این خبر، این بود که توییت خوزه ماکدو (Jose Macedo)، یکی از مدیران مؤسسه دلفی ونچرز (Delphi Ventures)، درباره شرایط پیش‌آمده را ریتوییت کرد. مکادو گفته بود که اقدامات اضطراری ترا می‌تواند در نهایت منجر به تمرکززدایی بیشتر از UST، بزرگترین استیبل کوین غیرمتمرکز دلاری بازار شود.

او در توییتر خود نوشته بود:

افراد مخالف از اتفاق به خاطر تمرکزگرایی که به وجود آورده انتقاد خواهند کرد و فعلاً حق با آنهاست. ذخایر بنیاد لونا [که از بیت کوین، لونا، اولنچ، تتر و یو‌اس‌دی کوین تشکیل شده است] UST را قوی‌تر و البته به‌طور موقت متمرکزتر کرده است.

داده‌های مربوط به کیف پول بنیاد لونا هم این انتقال را تأیید می‌کنند و آن‌طور که پیداست موجودی این کیف پول از ۷۰٬۰۰۰ واحد بیت کوین (۲.۲۳ میلیارد دلار) به صفر رسیده است.

تحلیلگران: بیت کوین می‌تواند در روزهای پیش رو خود را به ۳۵هزار دلار برساند
نمودار تغییرات موجودی کیف پول بیت کوین بنیاد لونا.

بنیاد لونا گفته است تمام بیت کوین‌هایی که قبلاً خریداری کرده را نفروخته و قول داده است که جامعه این ارز دیجیتال را در جریان جزئیات قرار دهد.

بیت کوین می‌تواند در این وضعیت تا ۳۵هزار دلار رشد کند؟

بیت کوین در لحظه نگارش این مطلب موفق شده است خود را از کف ۲۹٬۷۰۰ دلاری صبح امروز به نزدیکی ۳۲٬۰۰۰ دلار برساند.

برخی در این کف قیمتی اقدام به خرید کردند که یکی از آنها دولت السالوادور است. به گفته نجیب ابوکیله، رئیس‌جمهور السالوادور، این کشور ۵۰۰ بیت کوین در قیمت ۳۰٬۷۴۴ دلار خریداری کرده است.

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر وب‌سایت کوین تلگراف، گفته است:

نمی‌دانم بازار قرار است تا چه اندازه اصلاح شود و UST دارد به نوبه خود روی سقوط قیمت تأثیر می‌گذارد. تنها چیزی که می‌دانم این است که افت قیمت UST یک مسئله موقتی است و این‌طور فکر می‌کنم که بیت کوین در ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده با قیمتی حدود ۳۵٬۰۰۰ دلار معامله خواهد شد.

مشکل UST تا به این لحظه به‌طور کامل برطرف نشده است و این استیبل کوین همچنان با ۸ درصد اختلاف از دلار آمریکا معامله می‌شود. لونا هم که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ درصد از ارزش خود را از دت داده است، اکنون حوالی ۳۳ دلار نوسان می‌کند.

تحلیلگران: بیت کوین می‌تواند در روزهای پیش رو خود را به ۳۵هزار دلار برساند
نمودار قیمت لونا؛ نمای ۱ روزه بازار لونا/ دلار.

گفتنی است نتایج یک نظرسنجی توییتری با ۱۵٬۰۰۰ شرکت‌کننده نشان می‌دهد که ۶۰ درصد افراد انتظار دارند ارزش UST مجدداً به یک دلار برسد.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *