کشف ۱۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در همدان

آخرین بروزرسانی:21 فروردین 1399

کشف ۱۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال، کشف ۱۲ فقره سرقت و کشف پودر لباسشویی تقلبی

کشف ۱۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در همدان

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس پلیس آگاهی استان همدان از کشف ۱۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در این استان خبر داد.

سرهنگ علی اسدبگی گفت: در پی کسب خبر مبنی بر اینکه شخصی در یک مکان صنعتی اقدام به نصب و راه اندازی غیر قانونی دستگاه‌های استخراج دیجیتال کرده، اکیپی از مأموران با همراهی کارکنان اداره برق همدان به محل اعزام شدند.

وی افزود: طی بازرسی از این محل ۱۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به صورت روشن کشف و پس از ایمن سازی محل و قطع برق، ۳ دستگاه وای فای و یک دستگاه کنتور برق غیر مجاز نیز جمع آوری و به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ اسدبگی بابیان اینکه ارزش دستگاه‌های کشف شده برابر نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده، گفت: مالک سوله شناسایی و با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

کشف ۱۲ فقره سرقت در همدان

رئیس پلیس آگاهی استان همدان از شناسایی و دستگیری سارق باغات و کشف ۱۲ فقره سرقت و دستگیری مال خر خبر داد.

سرهنگ علی اسدبگی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت باغات در سطح شهرستان همدان، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با بکارگیری اقدامات اطلاعاتی به فردی که در حال پرسه زنی در کوچه باغات بود مشکوک و در بازرسی از وی، مقداری شیرآلات به صورت بریده شده کشف شد.

سرهنگ اسدبگی بیان کرد: پس از انتقال متهم به پلیس آگاهی در بازجویی‌های اولیه مشخص شد، وی از سارقان حرفه‌ای باغ می‌باشد که اقدام به سرقت اموال باغات از قبیل کف کش، سیم و کابل، موتور آب کرده و بلافاصله اموال سرقتی را به منزل خود منتقل می‌کرد.

سرهنگ اسدبگی ادامه داد: طی بازرسی از منزل این فرد، مقداری از اموال و مدارک سرقت شده از باغات کشف و متهم به ۱۱ فقره سرقت باغات و یک فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: در این راستا یکی از خریداران اموال مسروقه نیز شناسایی و دستگیر شد و محل‌های سرقت با حضور سارق مورد شناسایی قرار گرفت و متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف پودر لباسشویی تقلبی

فرمانده انتظامی شهرستان همدان از کشف ۱۱۴ کارتن پودر لباسشویی تقلبی توسط مأموران کلانتری ۱۹ شهرک فرهنگیان خبر داد.

سرهنگ جمشید باقری گفت: مأموران حین گشت زنی به یک دستگاه وانت نیسان آبی رنگ مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو شامل ۱۱۴ کارتن و در مجموع ۲ هزار و ۷۳۶ عدد پودر لباسشویی تقلبی به مارک‌های مختلف کشف و در تحقیقات فنی مشخص شد، این محموله به صورت غیر قانونی و تقلبی تهیه و بارگیری شده بود و سود جویان قصد انتقال آن به داخل بازار را داشتند که با هوشیاری مأموران کشف شد.

سرهنگ باقری ادامه داد: در این راستا ۲ نفر از عاملان تهیه و توزیع این کالاهای تقلبی با هماهنگی قضائی دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *