اخبار ارزدیجیتال خبر

۲ عامل کلیدی که می‌تواند باعث جهش قیمت بیت کوین شود.

یکی از تحلیلگران پرطرفدار بازار ارز دیجیتال به دو عامل کلیدی اشاره کرده است که در روزهای اخیر باعث افزایش فشار فروش در بازار بیت کوین شده بودند. او گفته عمر این عوامل نزولی اکنون به پایان رسیده است و انتظار دارد که در ادامه قیمت روند صعودی خود را از سر بگیرد.

به گزارش دیلی هودل، کِوین اسونسون (Kevin Svenson)، استراتژیست و معامله‌گر ارزهای دیجیتال، با شروع سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که نسبت به آینده بیت کوین خوش‌بین است. علاوه بر این، او روی دو عامل کلیدی تأکید کرده است که می‌توانند در ادامه باعث احیای مجدد قیمت بیت کوین شود.

اسونسون، خطاب به ۸۲,۰۰۰ دنبال‌کننده خود در توییتر گفته که بیت کوین در آستانه یک جهش صعودی است، چراکه انتظار دارد فشار فروش به ‌زودی و به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد.

اسونسون گفته است:

فروش سرمایه‌گذاران برای پرداخت مالیات [آخر سال] و فروش اجباری کاربران چینی در برخی صرافی‌‌ها به پایان رسیده‌ است. فشار فروش به‌زودی به یک‌دهم رقم فعلی خواهد رسید و روند بازیابی قیمت به زودی آغاز خواهد شد.

به‌گفته اسونسون، معامله‌گرانی که در سال ۲۰۲۱ ضرر کرده بودند، در چند روز اخیر بیت کوین‌های خود را فروختند تا بتوانند بدهی مربوط به صورت‌حساب‌های مالیاتی‌شان را کمتر کنند. این تاجر ارزهای دیجیتال توضیح می‌دهد که با اتمام فرایند فروش دارایی برای پرداخت بدهی‌های مالیاتی در ۳۱ دسامبر (۱۰ دی)، فشار فروش نیز کاهش می‌یابد.

اسونسون درباره فروش اجباری کاربران چینی هم به عرضه بیت کوین در صرافی هوبی (Huobi) اشاره کرده است. در اواخر سپتامبر (مهر)، صرافی هوبی اعلام کرده بود که به‌منظور انطباق فعالیت‌های خود با قوانین و مقررات داخلی چین، حساب‌های کاربران چینی ساکن این کشور را تا ۳۱ دسامبر (۱۰ دی) مسدود خواهد کرد. به نظر اسونسون، فشار فروش مربوط به کاربران چینی که ارزهای دیجیتال خود را به پول فیات تبدیل می‌کنند، به‌زودی از بین خواهد رفت.

او با نگاهی به چشم‌انداز بلندمدت بیت کوین گفت این ارز دیجیتال اکنون در یک الگوی مثلث صعودی بزرگ نوسان می‌کند که نشان‌دهنده ساختار بسیار صعودی بازار است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمتی بیت کوین؛ تحلیل سونسون از نمای ۳ روزه بازار بیت کوین/ تتر

این تحلیلگر افزود:

به‌طور کلی، اگر سرمایه‌گذاری حرفه‌ای باشید و به این نمودار نگاه کنید، آن را مثبت ارزیابی خواهید کرد. ساختار رو به رشد، کف‌های صعودی قیمت و افزایش تقاضا از جمله مشخصه‌های این نمودار است. معامله‌گران خرد ارزهای دیجیتال بیش از حد احساساتی هستند؛ چرا که اکثراً آلت کوین دارند. به سروصداها توجهی نکنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *