اخبار ارزدیجیتال خبر

وی‌چت پی پرداخت با ارز دیجیتال ملی چین را پشتیبانی می‌کند.

وی‌چت پی (WeChat Pay) پلتفرم پرداخت چینی امکان استفاده از دیجیتال یوان (Digital Yuan) را برای کاربران خود فراهم آورده است. بدین وسیله کاربران این پلتفرم قادر خواهند بود که پرداخت‌های خود را با استفاده از ارز دیجیتال ملی چین انجام دهند.

به گزارش کریپتونیوز، بانک مرکزی خلق چین (PBOC)، اخیراً تعداد شهرهایی که به‌طور آزمایشی از ارز ملی چین دیجیتال یوان (CNY) پشتیبانی می‌کنند را افزایش داده است. بدین وسیله مرکز مالی و صنعتی گوانگژو (Guangzhou) و سایر مراکز اصلی شهر در این طرح قرار می‌گیرند.

طبق گزارشات منتشر شده وی‌چت پی به‌طور کامل پشتیبانی از دیجیتال یوان را درتمامی مناطق آزمایشی موجود و جدید پشتیبانی می‌کند. این امر کاربران را قادر می‌سازد که کیف پول دیجیتال یوان را به نام خود از طریق سرویس وی‌چت پی‌-ران وی‌بانک ( WeChat Pay-Run Webank) ایجاد کرده و پرداخت‌های خود را بر مبنای ارز دیجتال ملی چین انجام دهند.

این پذیرش، سیگنالی مثبت برای ارز دیجیتال ملی چین خواهد بود. وی‌چت توسط تنسنت (Tencent) غول فناوری اداره می‌شود. وی‌چت پی همراه با رقیبش علی‌پی که تحت مدیریت علی‌بابا (Alibaba) اداره می‌شود، روی‌هم رفته کنترل ۱۵ درصد از کل بازار پرداخت چین را برعهده دارند.

علاوه بر این، وی‌چت دیگر صرفاُ یک پیام‌رسان با قابلیت پرداخت نیست و در چین بیشتر در غالب یک اکوسیستم دیجیتال شناخته می‌شود که مجموعه گسترده‌ای از خدمات آنلان و دیجیتال را ارائه می‌کند. وی‌چت پی، پلتفرم پرداخت مورد استفاده در این اکوسیستم است و اعلام پذیرش آن، نقطه عطف بالقوه بزرگی برای یوان دیجیتال خواهد بود.

بسیاری از ناظران معتقدند که پکن در صدد این است که سلطه وی‌چت پی و علی‌پی بر بازار پرداخت چین به ویژه در بین جوانان را از بین ببرد، اما بانک مرکزی چین این موضوع را انکار می‌‌کند.

سال گذشته میو چانگ‌چن (Mu Changchun)، رئیس موسسه تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی خلق چین، گفته بود که وی‌چت پی و ارز دیجیتال ملی چین اساساُ متفاوت‌اند. او در این‌باره گفته بود:

وی‌چت پی و سایر زیرساخت‌های مالی کیف پول هستند، حال آنکه یوان دیجیتال یک ابزار پرداخت است. در حقیقت چیزی است که داخل کیف پول قرار می‌گیرد.

با آزمایش این ارز دیجیتال ملی در بازی‌های المپیک زمستانه که در ماه فوریه (بهمن‌ ماه) برگزار شد، پکن مشتاق است که یوان دیجیتال را در عرصه جهانی و هرچند در خاک چین، بار دیگر در بوته آزمایش قرار دهد.

شش شهر استان ژجیانگ (Zhejiang)، از جمله هانگژو (Hangzhou) که در ماه سپتامبر (شهریور) سال جاری میزبان بازی‌های آسیایی هستند، با توجه به حضور ورزشکاران بین المللی و احمتالا تماشاگران خارجی به مناطق آزمایش ارز دیجیتال ملی چین اضافه می‌شوند.

شهرهای تیانجین (Tianjin)، چونگ کینگ (Chongqing)، گوانگدونگ (Guangdong)، فوژو (Fuzhou) و زییمن (Xiamen) نیز به لیست شهرهای آزمایشی اضافه شده‌اند، اما مردم پکن پس از المپیک زمستانی از توکن دیجیتال بهره خواهند برد.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *