اخبار ارزدیجیتال خبر

محقق ارزهای دیجیتال: بیت کوین در برابر تورم مقاوم نیست!

لوکاس اوتومورو (Lucas Outumuro)، محقق ارزهای دیجیتال، گفته است سقوط قیمت بیت کوین هم‌زمان با انتشار خبر افزایش تورم در آمریکا، نشان می‌دهد که این دارایی چندان هم در برابر تورم مقاوم نیست. او گفته است افزایش حجم برداشت‌های بیت کوین از صرافی‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران فعلاً می‌خواهند بیت کوین‌های خود را نگه دارند.

به گزارش دیلی هودل، لوکاس اوتومورو، مدیر تحقیقات شرکت اطلاعاتی «IntoTheBlock»، اخیراً این نظریه را که بیت کوین به‌‌خاطر عرضه محدود ۲۱ میلیون واحدی خود یک دارایی ضدتورمی محسوب می‌شود، زیر سؤال برده است.

اوتومورو در خبرنامه‌ای که این شرکت به‌تازگی منتشر کرده، به این موضوع اشاره کرده است که سقوط اخیر قیمت بیت کوین با رشد شدید نرخ تورم در آمریکا مصادف شده است.

اوتومورو نوشته است:

با آشکارشدن نشانه‌های افزایش تورم، سرمایه‌گذاران شناخته‌شده زیادی مانند پال تودور جونز (Paul Tudor Jones) تصور می‌کردند که بیت کوین محافظی در برابر تورم است. عملکرد ضعیف بیت‌ کوین در روزهای اخیر، احتمالاً باعث می‌شود امید سرمایه‌گذاران نهادی به آن به‌عنوان مانعی در برابر تورم کاهش یابد

او در توییتر خود به این موضوع اشاره کرد که روز جمعه ابتدا قیمت بیت کوین افزایش یافت؛ اما پس از آنکه آمار مربوط به شاخص هزینه‌های مصرف‌کننده در آمریکا منتشر شد و نشان داد که تورم در این کشور رشد کرده است، قیمت بیت‌ ‌کوین مجدداً کاهش یافت.

محقق IntoTheBlock در این باره گفته است:

در حال حاضر بیت کوین قدم‌به‌قدم شاخص «S&P500» را دنبال می‌کند. بعد از اینکه ساعت ۸:۳۰ صبح، آمار مربوط به هزینه‌های مصرف‌کننده و تورم منتشر شد، بیت‌ کوین ۲ درصد رشد کرد، اما با بازشدن بازارها [مجدداً] سقوط کرد. این مسئله برای نظریه ضدتورمی‌بودن بیت‌‌ کوین خوشایند به نظر نمی‌رسد.

در حال حاضر بیت‌ کوین حدود ۴۹,۲۰۰ دلار معامله می‌شود و قیمت فعلی با سطوح هفت روز گذشته تفاوت چندانی ندارد.

اوتومورو گفته است به‌ نظر نمی‌رسد که تمام معیارهای بازار بیت کوین نزولی باشند. طبق گفته‌های او، خروج هفتگی بیت‌ کوین از صرافی‌ها به بیشترین حد خود در پنج ماه گذشته رسیده است، به‌طوری که در هفت روز گذشته نزدیک به ۳ میلیارد دلار بیت‌ ‌کوین از صرافی‌های متمرکز خارج شده است. سرمایه خارج‌شده از صرافی‌ها می‌تواند یک نشانه صعودی باشد، چراکه نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران می‌خواهند بیت کوین‌های خود را حفظ کنند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *