اخبار ارزدیجیتال خبر

ماه گذشته ۴۰۰ پروژه و ۱۰۰هزار کیف پول جدید در شبکه کاردانو ساخته شده است.

با وجود عملکرد ضعیف کاردانو در جذب کاربران بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) و برنامه‌های غیرمتمرکز، تعداد پروژه‌ها و کیف پول‌های جدید آن در یک ماه گذشته به‌طور چمشگیری افزایش یافته‌ است. چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو هم می‌گوید به‌روزرسانی بعدی این شبکه که قرار است تا دو ماه دیگر انجام شود، می‌تواند شرایط کاردانو را بهتر از قبل کند.

به گزارش کوین تلگراف، فعالیت‌های مربوط به بلاک چین کاردانو به‌طور چشمگیری در حال افزایش بوده و تنها در یک ماه گذشته، ۴۰۰ پروژه و ۱۰۰,۰۰۰ آدرس جدید در این شبکه ساخته شد است.

شرکت اینپوت اوت پوت (IOHK)، توسعه‌دهنده بلاک چین کاردانو، در ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) در توییتر اعلام کرد که حدود ۹۰۰ پروژه درحال‌توسعه در شبکه کاردانو وجود دارد. آن‌طور که پیداست، تعداد این پروژه‌ها در مقایسه با ۱۱ مارس (۲۰ اسفند ۱۴۰۰) ۴۰۰ مورد بیشتر شده است. در این تاریخ تیم هریسون (Tim Harrison)، معاون نایب‌رئیس اینپوت اوت پوت، در شبکه اجتماعی لینکدین اعلام کرده بود که ۵۰۰ پروژه در حال توسعه در این شبکه وجود دارد.

کاردانو یک بلاک چین غیرمتمرکز و عمومی است که از سازوکار اثبات سهام استفاده می‌کند. چارلز هاکینسون، در سال ۲۰۱۷ و بعد از آنکه تیم اتریوم را به‌خاطر اختلافات پیش‌آمده در رابطه بامسیر آینده این ارز دیجیتال ترک کرد، توانست کاردانو را راه‌اندازی کند.

اینپوت اوت پوت با اشاره به برخی از پیشرفت‌های مثبت کاردانو در ۱۰ روز گذشته، روی ۶ پروژه تأکید ویژه کرده است. این پروژه‌ها در زمینه‌های مختلفی از جمله معامله توکن‌ها و دیگر بخش‌های دیفای (DeFi) فعال هستند که بخشی از آنها وارد شبکه اصلی شده‌اند، تعدادی در شبکه‌های آزمایشی قرار دارند و برخی هم نسخه بتا برنامه خود را عرضه کرده‌اند.

یکی از پروژه‌هایی که توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب کرده، پروژه «AGIX ERC-۲۰ Converter Bridge» است که با همکاری شرکت «SingularityNET» توسعه یافته‌ است.

این پروژه هفته گذشته به‌عنوان پلی بین توکن‌های «ERC-20» مبتنی بر اتریوم و شبکه کاردانو راه‌اندازی شده‌ است. به نظر می‌رسد که پروژه مذکور در حوزه دیفای کاربردهای زیادی داشته باشد.

با این حال، با وجود افزایش تعداد پروژه‌های درحال‌توسعه شبکه کاردانو، سرعت رشد تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز آن کمتر شده است. ارزش کل سرمایه قفل‌شده در ۱۰ پلتفرم غیرمتمرکزی که سایت دیفای لاما (DeFi Llama) آنها را در فهرست خود دارد، تنها ۲۲۴.۹۶ میلیون دلار است. گفتنی است که ارزش کل سرمایه قفل شده چهار مورد از این پلتفرم‌ها ۰ دلار است. این ارزش کل ۰ دلاری با احتساب توکن‌های بومی خود این پلتفرم‌ها به دست آمده‌ و یعنی هیچ توکن دیگری در آنها قفل نشده‌ است.

در زمینه NFTها، کاردانو از نظر «حجم فروش ۲۴ ساعت گذشته» حتی جزء ۱۵ بلاک چین برتر بازار هم نیست. این در حالی است که تتا (Theta) در رتبه پانزدهم قرار داد و حجم فروش ۲۴ ساعت گذشته آن تنها ۳۷۵ دلار بوده است.

از زمان راه‌اندازی قراردادهای هوشمند کاردانو در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۰) رشد این شبکه بسیار کند بوده‌ است. به نظر می‌رسد که این شبکه هنوز کاملاً به‌طور کامل شروع به کار نکرده‌ و آن طور که وعده داده بود، نتوانسته‌ است با اتریوم یا به‌ اصطلاح قاتلان آن، مثل سولانا، اولنچ و فلو (Flow)، رقابت کند.

با این حال، هاسکینسون اخیراً در ویدیویی که در کانال یوتیوبی خود منتشر کرده‌، گفته‌ است که با ارتقای هاردفورک وسیل (Vasil) در ماه ژوئن (خرداد)، روند این ارز دیجیتال تغییر خواهد کرد. او ادعا کرده است که بعد از اجرای این ارتقا عملکرد کاردانو و قابلیت‌های قراردادهای هوشمند آن به‌طور گسترده‌ای بهبود خواهد یافت.

رشد تعداد کیف پول‌های کاردانو

یکی از مواردی که در شبکه کاردانو به‌شدت رشد کرده، فعالیت کیف پول‌های آن است. داده‌های بلاک چین کاردانو نشان می‌دهد که حدود ۱۰۰,۰۰۰ کیف پول‌ جدید از تاریخ ۲۲ مارس (۲ فروردین) تاکنون به این شبکه اضافه‌ شده‌ است. گفتنی است که تا ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) ۳.۲۶۸ میلیون کیف پول در این شبکه وجود داشته است.

در این بازه زمانی، میانگین کیف پو‌ل‌هایی که در یک روز به این شبکه اضافه شده‌، از حدود ۲,۰۰۰ عدد به ۸,۱۲۹ عدد رسیده‌ است. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های روزانه کیف پول‌ها کمی کاهش یافته‌ و از ۱۰۶,۹۵۲ تراکنش در ۲۲ مارس (۲ فروردین) به ۱۰۶,۵۲۵ تراکنش در ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) رسیده‌ است.

با این حال، تعداد تراکنش‌های بیشتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون ۵۰ برابر شده است که نشان می‌دهد تقاضای سرمایه‌گذاران نهادی برای کاردانو هنوز از بین نرفته است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *