اخبار ارزدیجیتال خبر

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: بیت کوین می‌تواند تا ۵۰هزار دلار رشد کند.

آن‌طور که از داده‌های مربوط به قیمت خرید آدرس‌های فعال در شبکه بیت کوین پیداست، این ارز دیجیتال این شانس را دارد که در روزهای پیش رو تا سطح ۵۰٬۰۰۰ دلار رشد کند. علاوه بر این، نشانه‌های صعودی‌ای هم در شبکه اتریوم دیده می‌شود.

به گزارش کریپتو اسلیت، سرمایه‌گذاران بلندمدت در طول سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ به انباشت بیت کوین ادامه داده‌اند که یکی از مهم‌ترین دلایل روند صعودی این هفته است. بر اساس داده‌های وب‌سایت تحلیلی اینتو دِ بلاک (IntoTheBlock)، به‌دنبال عبور دوباره بیت کوین از ۴۸٬۰۰۰ دلار، موجودی هولدرهایی که حداقل یک سال است بیت کوین نگهداری می‌کنند، اکنون به بالاترین حد خود رسیده است.

این هولدرها از اواخر نوامبر (آبان)، موجودی خود را ۱۷ درصد افزایش داده‌اند و در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ نیز با حفظ خونسردی روند انباشت واحدهای جدید را مثل گذشته دنبال می‌کردند. مسیر مقابل بیت کوین روشن به نظر می‌رسد و در صورت شکستن چند مقاومت کلیدی، می‌تواند به ۵۰٬۰۰۰ دلار برسد.

اتفاقی که می‌تواند بیت کوین را به ۵۰هزار دلار برساند

شاخص «سود و ضرر سرمایه‌گذاران» (IOMAP) که شرکت تحلیلی اینتو دِ بلاک ارائه کرده، سطوح کلیدی‌ای را که ممکن است معامله‌گران بیت کوین با رسیدن قیمت به آنها فعال‌تر شوند، مشخص کرده است. شاخص IOMAP در واقع نشان می‌دهد چه تعداد از واحدهای یک ارز برای دارندگانشان سود و چه تعداد ضرر ایجاد کرده‌اند.

سطح کلیدی مقاومت بیت کوین در نزدیکی ۴۸٬۴۷۹ دلار است و در این قیمت ۲.۳۸ میلیون آدرس، ۱.۱۶ میلیون واحد بیت کوین خریده‌اند. عبور از این سطح می‌تواند بیت کوین را در مرحله بعدی به ۵۰٬۰۰۰ دلار برساند.

شاخص سود و ضرر سرمایه‌گذاران (IOMAP)
شاخص سود و ضرر سرمایه‌گذاران (IOMAP) بیت کوین

بر اساس تجزیه‌وتحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای سانتیمنت (Santiment)، قیمت بیت کوین اکنون در بالاترین سطح از آغاز سال ۲۰۲۲ قرار دارد. طبق گفته سانتیمنت، حجم انبوه و روبه‌افزایش موقعیت‌های شورت (فروش) در بازار آتی صرافی‌ها، یکی از دلایل اصلی جهش هفته گذشته قیمت به سطوح فعلی است. بالاترین سطح قیمتی ۱۱ هفته اخیر بیت کوین در حالی ثبت می‌شود که ترس از تورم، جنگ و ویروس کرونا همگی به‌میزان قابل‌توجهی کاهش یافته و معامله‌گران بیت کوین در میان‌مدت و به‌طور میانگین بیش از ۱۰ درصد سود کرده‌اند.

در زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً بدون تغییر بوده و ۱۱ درصد در یک هفته اخیر رشد کرده است و اکنون در نزدیکی ۴۷٬۷۰۰ دلار قرار دارد. قیمت فعلی بیت کوین همچنین نشان می‌دهد که ارزش کل بازار این ارز دیجیتال به‌تازگی از ۹۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. با این حال، بیت کوین از بالاترین قیمت تاریخ خود که در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) روی ۶۹٬۰۰۰ دلار به ثبت رسید، همچنان حدود ۳۱.۳ درصد فاصله دارد.

سرمایه‌گذاران بیت کوین به دارایی خود اعتقاد زیادی دارند

آن‌طور که داده‌های وب‌سایت تحلیلی گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهند، به‌دلیل اینکه هولدرها بیت کوین‌های انباشته‌شده در سه‌ماهه اول بازار صعودی سال ۲۰۲۱ را هنوز نفروخته‌اند، سهم بیت کوین‌هایی که حداقل یک سال است فروخته نشده‌اند از کل واحدهای موجود، به‌سرعت به بالاترین حد خود نزدیک می‌شود. این امر به‌طور کلی نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران بیت کوین، علی‌رغم تأثیر منفی عوامل کلان اقتصادی و درگیری میان روسیه و اوکراین، اعتقادی قوی به ارزشمندبودن دارایی خود دارند.

از مقایسه تغییرات کنونی عرضه بیت کوین با دوره‌های گذشته، به نظر می‌رسد این ارز دیجیتال وارد نیمه دوم بازار نزولی خود شده است. با این حال، هولدرهایی که بیت کوین‌های قدیمی‌تری دارند، اندکی به فروش روی آورده‌اند که می‌تواند حرکت هوشمندانه‌ای برای کاهش میزان سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال باشد. هرچند، به نظر می‌رسد انباشت سنگینی در محدوده ۳۵٬۰۰۰ تا ۴۲٬۰۰۰ دلار برای جذب فشار فروش این ناحیه صورت گرفته است.

در همین حال، طبق داده‌های سانتیمنت، اتریوم نیز علائم صعودی نشان می‌دهد. تعداد آدرس‌های اتریوم با بیش از ۱۰٬۰۰۰ توکن به بیشترین میزان خود (۱٬۳۲۹ آدرس) از ماه دسامبر (آذر) رسیده است و این تعداد شامل ۴۰ آدرس دیگر نیز می‌شود که در پنج هفته گذشته ساخته شده‌اند. داده‌های بازار شواهد آشکاری از هم‌بستگی بین تعداد آدرس نهنگ‌ها و حرکت قیمت در آینده دارند.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای: بیت کوین می‌تواند تا ۵۰هزار دلار رشد کند
مقایسه قیمت و نمودار تعداد آدرس‌های با موجودی بیش از ۱۰هزار اتریوم.

موجودی اتریوم صرافی‌ها به‌سرعت در حال کاهش است

اتریوم روز چهارشنبه شاهد خروج عمده دیگری از صرافی‌ها بود. طبق گفته اینتو دِ بلاک، بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ واحد اتریوم تنها در یک روز از صرافی‌های متمرکز برداشته شده که این بیشترین مقدار اتریوم خارج‌شده از صرافی‌ها در سال ۲۰۲۲ بوده است. ذخایر اتریوم صرافی‌های متمرکز در سال ۲۰۲۲ به‌سرعت در حال کاهش بوده و از ابتدای این سال بیشتر از ۱.۰۸ میلیون واحد کمتر شده است.

در پی این جریان خروج بزرگ، قیمت اتریوم ۳۲ درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، فقط در ماه مارس (اسفند)، مقدار برداشت‌شده از صرافی‌های متمرکز در مجموع به ۱.۲۶۸ میلیون اتریوم می‌رسد که باز نشانه دیگری از سرعت بالای کاهش موجودی اتریوم صرافی‌هاست.

در زمان انتشار این مطلب، اتریوم با ۲.۲ درصد افزایش در روز گذشته و ۱۴ درصد رشد در هفت روز اخیر، با قیمتی حدود ۳٬۴۲۲ دلار معامله می‌شود. با نگاه به بازه زمانی طولانی‌تر، قیمت اتریوم در دو هفته گذشته ۳۳.۳ درصد و در یک سال گذشته ۹۵.۸ درصد افزایش یافته است. با این حال، اتریوم همچنان ۳۱ درصد از بالاترین قیمت تاریخی خود، یعنی ۴٬۸۷۸ دلار در ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) فاصله دارد. ارزش کل بازار اتریوم اکنون بیش از ۴۱۰ میلیارد دلار است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *