اخبار ارزدیجیتال خبر

افزایش احساس ترس در بازار بیت کوین؛ تحلیلگران: اکنون فرصت مناسبی برای خرید است.

با وجود اینکه بیت کوین هفته خود را با روندی نزولی آغاز کرده است و معامله‌گران چندان به رشد آن در کوتاه‌مدت امیدوار نیستند، داده‌های خاصی نشان می‌دهند که قیمت‌های فعلی می‌توانند نقطه آغازی برای یک رشد بلندمدت باشند.

به گزارش کوین تلگراف، در ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) انتظارات نزولی معامله‌گران باعث شد که قیمت بیت کوین بیشتر کاهش یابد و زیر محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار تثبیت شود.

تحلیل قیمت بیت کوین: تمایل برای فروش زیر سطح ۴۰هزار دلار بیشتر شده است
نمودار شمعی یک‌ساعته قیمت بیت کوین به دلار.

ترس شدید معامله‌گران همراه با سقوط قیمت بیت کوین به ۳۹,۲۰۰ دلار

روز جمعه، بیت کوین همراه با بازار جهانی سهام روندی نزولی را در پیش گرفت و قیمت آن تا ۳۹,۲۰۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر، محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار، ناحیه مقاومتی بیت کوین محسوب می‌شود و معامله‌گران این ارز دیجیتال نشان داده‌اند که اعتماد زیادی به بازگشت و رشد آن در کوتاه‌مدت ندارند.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای وب‌سایت تحلیلی کوین گلس (Coinglass) نشان می‌دهد که وضعیت نرخ‌های تأمین سرمایه در بازارهای مشتقه تا ابتدای هفته جاری کاملاً منفی بوده‌اند. از این داده‌ها می‌توان نتیجه گرفت که اکثر فعلان بازار کاهش قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بودند و انتظار داشتند که فروش یا یا واردشدن به موقعیت‌های معاملاتی شورت (Short) در این بازه سودآورتر باشد.

اصطلاح نرخ تأمین سرمایه در بازار قراردادهای آتی به مقدار کارمزدی اشاره دارد که دارندگان قراردادهای لانگ (آنهایی که معتقدند قیمت افزایش پیدا می‌کند) و دارندگان قراردادهای شورت (آنهایی که معتقدند قیمت کاهش پیدا می‌کند) باید به یکدیگر پرداخت کنند تا بازار همواره در تعادل باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین: تمایل برای فروش زیر سطح ۴۰هزار دلار بیشتر شده است
نمودار نرخ تأمین سرمایه بیت کوین.

فیلب‌فیلب (Filbfilb)، یکی از بنیان‌گذاران مجموعه معاملاتی دیسن‌تریدر (Decentrader)، نسبت موقعیت‌های لانگ به شورت بیت کوین را مقایسه کرده و درباره وضعیت کنونی آن هشدار داده است.

او در توییتر خود نوشته است:

زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده ۴۷,۰۰۰ دلار قرار داشت، نسبت موقعیت‌های لانگ به شورت، یک به یک بود. حال که قیمت در محدوده ۳۹,۵۰۰ دلار قرار دارد، این نسبت به عدد ۳.۵ رسیده است. این مسئله می‌تواند نگران‌کننده باشد.

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، یکی از نویسندگان وب‌سایت کوین تلگراف، روز شنبه در توییتر خود نوشت:

بیت کوین به محدوده حیاتی ۳۹,۰۰۰ دلار برگشته است. اگر این محدوده را از دست بدهد، هدف بعدی آن ۳۶,۰۰۰ دلار خواهد بود.

بیت کوین در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۳۹,۷۰۰ دلار قرار دارد و تاکنون از ورود به ناحیه زیر ۳۸,۰۰۰ دلار که می‌تواند با تکمیل‌شدن بخش زیادی از سفارش‌های خرید همراه شود، اجتناب کرده است.

در عین حال، شاخص ترس و طمع در روز شنبه به منطقه «ترس شدید» بازگشت و نشان داد که معامله‌گران بازار ارز دیجیتال مرددتر از قبل شده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین: تمایل برای فروش زیر سطح ۴۰هزار دلار بیشتر شده است
شاخص ترس و طمع بازار ارزهای دیجیتال.

یک نشانه صعودی که با بازار دلار گره خورده است

علی‌رغم بی‌اعتمادی برخی از معامله‌گران، تمام فعالان بازار باور خود را نسبت به روند بلندمدت و میان‌مدت بیت کوین از دست نداده‌اند.

کریپتو راور (Crypto Rover)، یکی از یوتیوبرهای مشهور فعال در بازار ارزهای دیجیتال، با انتشار نمودار زیر عملکرد قیمت بیت کوین را با شاخص دلار ایالات متحده آمریکا (DXY) مقایسه کرده است. این شاخص ارزش دلار آمریکا را با دیگر ارزهای مطرح جهان مقایسه می‌کند.

او در این باره گفته است:

خودتان را برای روند صعودی بعدی بیت کوین آماده کنید. با توجه به داده‌های تاریخی، محدوده فعلی یکی از بهترین فرصت‌های موجود برای خرید بیت کوین است.

تحلیل قیمت بیت کوین: تمایل برای فروش زیر سطح ۴۰هزار دلار بیشتر شده است
شاخص دلار آمریکا در مقابل نمودار قیمت بیت کوین.

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، شاخص دلار آمریکا در حال حاضر تقریباً در اوج دو ساله خود قرار دارد. با توجه به رابطه عکس این شاخص با روند قیمت بیت کوین، می‌توان گفت که هر بار شاخص دلار آمریکا در اوج خود قرار می‌گیرد، بیت کوین این قدرت را پیدا می‌کند که روند نزولی بلندمدت خود را بشکند.

تحلیل قیمت بیت کوین: تمایل برای فروش زیر سطح ۴۰هزار دلار بیشتر شده است
نمودار شمعی شاخص دلار آمریکا در نمای هفتگی.
اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *