معرفی ارز دوج کوین

معرفی دوج کوین (dogecoin)

آخرین بروزرسانی:25 دی 1401

دوج کوین چیست؟

ارز دوج کوین، یک ارز دیجیتال همتا به همتای متن باز است. این آلتکوین ابتدا به عنوان یک جوک ایجاد شد که به شوخی اینترنتی درباره سگ شیبااینو اشاره داشت و سپس در سطح اینترنت محبوبیت زیادی کسب کرد.
از زمان ایجاد دوج کوین، محبوبیت و ارزش آن رشد چشمگیری داشته است. طی چند سال، یک جامعه آنلاین بسیار عظیم نیز با وجود بسیاری از طرفداران وفادار این کوین توسعه یافته است. این جامعه کارهای شگفت انگیزی با دوج کوین انجام داده است. این اقدامات از استفاده از این ارز دیجیتال به منظور جذب سرمایه برای تیم لوژ سواری جاماییکا برای شرکت در المپیک زمستانی سوچی تا جذب سرمایه برای پروژه ساخت چاه آب در کنیا و دسترسی مردم به آب شرب متفاوت است.
اخیرا دوج کوین به ارزش بازار بیش از یک میلیارد دلار رسیده است. علی رغم شروع شوخی وار، دوج کوین امروز به معنای واقعی کلمه در آسمان ها سیر می‌کند. به لطف اقدامات جذب سرمایه، برنامه ریزی شده است که یک سکه طلا با نقش و طراحی دوج کوین در سال ۲۰۱۹ به سطح ماه فرستاده شود.
به عبارت دیگر دوج کوین یک ارز دیجیتالی غیر‌متمرکز و بسیار امن است. دوج کوین، یک ارز رمز‌نگاری شده است که بیشتر بخش‌های خصوصی از آن استفاده می‌‌کنند. از این ارز مجازی در فروشگاه‌های آنلاین هم استفاده شده است. آن چیزی که این ارز رمز‌نگاری شده را از سایر ارز‌ها جدا می‌کند اهداف اجتماعی آن است. وب سایت‌های Reddit و Twitter از این ارز مجازی استفاده می‌کنند. حضور رسانه‌ای دوج کوین باعث شهرت این ارز مجازی شده است.
کیف پول های دوج کوین را می‌توانید بر روی کامپیوتر، تلفن همراه و یا سایت‌های نگهداری دوج کوین ذخیره کنید. یکی از کارآمدترین استفاده‌های دوج کوین “پاداش” برای آن دسته از کاربران اینترنت است که محتوایی عالی را ایجاد یا به اشتراک می گذارند و در قبال آن به آنها دوج کوین اهدا می شود.

دوج کوین چکار می‌کند؟

ارز دوج کوین بر اساس شبکه لایت کوین می‌باشد، این بدان معناست که تمام تغییرات و به روزرسانی های لایت کوین برای دوج کوین نیز اعمال خواهد شد.
دوج کوین هیچگاه قرار نبوده است که فناوری پیشرفته ای وارد بلاک چین کند یا کار جدیدی انجام دهد. دوج کوین تنها یک پلتفرم تراکنش ارز دیجیتال با شکل یک سگ بر روی خود می‌باشد.
کم بودن ارزش دوج کوین حفظ شده است و کارمزد تراکنش های آن نیز بسیار کم می‌باشد. این ویژگی ها باعث می‌شود این کوین همان ارز دیجیتالی شود که مردم به جای نگهداری به عنوان سرمایه، از آن استفاده کنند. دوج کوین به محبوب ترین کوین جهت جایزه دادن به مردم تبدیل شده است.

دلایل با اهمیت بودن ارز دیجیتال دوج کوین

۱- آشنایی، اطلاعات و کار کردن با این ارز دیجیتالی آسان است!

ارز دوج کوین به راحتی در اکثر کیف پول های معتبر قابل رویت است و حتی در مقادیر بسیار کم هم قابل خرید و فروش است. به همین دلیل به راحتی قابل انتقال است و می توان آن را خرید و فروخت و بدین دلیل می‌توان دوج کوین را ارزی دیجیتال دانست که در بین ارزهایی که از نظر قیمتی ارزش دلاری پایینی دارند، در موقعیتی بهتر و بالاتری قرار می‌دهد.

۲- قابلیت استخراج دوج کوین !

درست است که استخراج دوج کوین به شکل مکانیزه و اتوماتیک انجام می‌شود، اما هم اکنون به واسطه ارتباطی که با استخراج ارز لایت کوین دارد، بدون هزینه اضافی و بدون وابستگی به مصرف برق بیشتر می‌توانید سیستم خود را (در صورتی که کامپیوتری با مشخصات سخت افزاری قوی دارید) در اختیار استخراج کنندگان قرار دهید و به ازای خدماتی که به آن ها می‌دهید دوج رایگان دریافت کنید.

۳- دوج کوین جای زیادی برای رشد کردن دارد!

امروزه ارزش سهام کلی دوج کوین تا رتبه ۳۳ ارز‌های دیجیتال بالا آمده است، با کل ارزش دارایی ۶۵۳ میلیون دلار. در حالی که این رقم زیادی به نظر می‌آید، اما نباید فراموش کرد که این ارزش در ماه های اخیر چندین برابر افزایش پیدا کرده است. در حالی که دیگر ارزهای دیجیتال که به رویداد‌های زیادی برای رشد دلبسته اند و خوشبختانه دوج کوین این روند سعودی خود را با ثبات بیشتری در حال پیگیری است. ارزش هر سهام حدود ۲۵ تومان ارزش بالایی برای خرید نسبت به ارز های دیگر برای سرمایه گذاری بلند مدت دارد.

۴- دوج کوین در بین سرمایه گذاران آسیایی از محبوبیت زیادی برخوردار است!

اخیرا سرمایه گذارانی از ژاپن، کره جنوبی و حتی چین علاقه مندی زیادی به خود برای سرمایه گذاری در دوژکوین از خود نشان داده اند و این ارز را نه تنها نادیده نگرفته اند بلکه مورد توجه خود قرار داده اند و به بیان کلی این ارز یک حالت سرمایه گذاری مدرن در جنوب شرق آسیا بدل گشته است.

۵- دوج کوین در برابر ناپدید شدن در بازار ارزهای دیجیتال مقاومت کرد!

ارز دوج کوین ارزش ریالی کمی نسبت به غول این ارز ها یعنی بیت کوین دارد. اما توانسته مدت زیادی در این بازار شلوغ ارزهای دیجیتال نه تنها دوام بیاورد بلکه به رشد تدریجی خود نیز ادامه دهد. با اینکه پیدایش دوج کوین به سان یک جوک می ماند توانست مقاومت بسیار خارق العاده ای نسبت به ارزهایی مانند پاندا از خود نشان دهد و خود را ثابت کند و امروزه از دوج به عنوان ارزی با ثبات یاد می‌شود که روز به روز ارزش معاملاتی بیشتری پیدا می‌کند.
البته در مورد دوج کوین اخطارهایی پیشتر نیز وجود داشته است. در اوایل سال گذشته کلاهبرداری هایی در آن انجام پذیرفت ولی هم اکنون با قدرت در حال ورود به مرحله ای جدید از معاملات می شود و می تواند سال جاری را با شگفتی بیشتری سپری کند.

نحوه خرید و ذخیره دوج کوین

چندین روش برای کسب دوج کوین وجود دارد.
اگر در اروپا زندگی می‌کنید بهترین مکان برای خریدن دوج کوین، AnyCoinDirect و LiteBit می‌باشد. کاربران خارج از اروپا ابتدا باید مقداری لایت کوین از کوین بیس خریداری کنند و سپس آن را با دوج کوین مبادله کنند.
روش دیگر برای کسب دوج کوین و بدون نیاز به خرید، مشارکت در جامعه دوج کوین بر روی سایت ردیت می‌باشد. اگر فعال باشید و مطالبی ارسال کنید که سایر کاربران بپسندند، می‌توانند کوین دوج به شما پاداش دهند.
برای ذخیره این کوین به کیف پول هماهنگ با دوج کوین نیاز دارید. کیف پول مختص به دوج کوین نیز وجود دارد. کیف پول های بسیار زیادی وجود دارند که با دوج کوین هماهنگ می‌باشند. یکی از کیف پول های محبوب، کوینومی Coinomi می‌باشد.

کیف پول های دوج کوین

کیف‌‌پول‌‌های دوج کوین ارزهای رمزنگاری ‌‌شده دیجیتالی هستند که اطلاعات مورد نیاز برای استفاده شما از ارزهایتان را در اختیار دارد که شامل کلیدهای عمومی و خصوصی می‌‌شود.

انوع کیف ‌‌پول دوج‌‌ کوین

کیف‌‌ پول‌‌های نرم ‌‌افزاری:

دو نرم ‌‌افزار مختلف برای این ‌‌کار ارائه شده به نام:
Dogecoin Core: شامل کل بلاک چین دوج‌کوین شده. زمان دانلود آن می‌‌تواند طولانی باشد چون کامپیوتر شما را تبدیل به یک نود دوج‌‌ کوین می‌‌کند.
MultiDoge: برنامه سبک‌‌تری که به اطلاعات مورد نیاز دسترسی دارد، اما کامپیوتر شما را تبدیل به یک نود نمی‌‌کند.

کیف ‌‌پول‌‌های آنلاین:

بدون این‌‌که به کامپیوتری نیاز داشته باشند، به شما امکان دسترسی به بلاک چین دوج‌‌کوین را می‌‌دهند.

پیپر‌‌والت‌‌ها یا کیف پول کاغذی:

کیف ‌‌پول‌‌هایی امن و چاپ‌‌شدنی که می‌‌توانید آن‌‌ها را در دست بگیرید و در آن دوج کوین خود را ذخیره کنید. نمونه خوبی از آن را می‌‌توانید در سایت net پیدا کنید.

کیف ‌‌پول‌‌های سخت ‌‌افزاری:

ابزارهای جداشونده‌‌ای مثل فلش USB که ممکن است گران باشند. یک keepkey حدود 68 دلار و یک Ladger Nano حدود 96 دلار است، اما آن‌‌ها امنیت بسیار بالایی خواهند داشت.

صرافی های دوج کوین

در صرافی‌‌های دوج‌‌ کوین شما می‌‌توانید ارز دیجیتال در آن‌‌ها خرید و فروش کنید که اکثرا از دوج‌‌کوین پشتیبانی می‌‌کنند. بیشترین میزان روزانه معامله دوج کوین را سایت‌‌های Bit-Z و بیت‌‌ رکس (bittrex) دارند که می‌‌توانند بهترین گزینه برای معامله دوج‌‌ کوین باشند. وقتی شما از یک صرافی‌‌ استفاده می‌‌کنید، باید کارمزد آن را بپردازید. اگه به دنبال گرفتن دوج‌‌ کوین رایگان هستید می‌‌توانید به یک فاست (faucet) دوج کوین سر بزنید. یک faucet دوج کوین به وبسایتی گفته می‌‌شود که شما با انجام کارهایی، صاحب دوج کوین رایگان می‌‌شوید. این کارها عبارتند از: دیدن تبلیغات، پر کردن نظرسنجی‌‌ها و بازی‌‌های قرعه کشی. ممکن است بگویید که این‌‌ گونه این دوج‌‌ کوین‌‌ها واقعا رایگان نیستند و درست فکر می‌‌کنید. فاست ‌‌ها بدون دلیل دوج‌‌ کوین به کسی پرداخت نمی‌‌کنند.

فناوری دوج کوین

همه ارزهای رمزنگاری شده تحت فناوری بلاک چین هستند. بلاک چین یک مرکز داده بزرگ است که اطلاعات تراکنش‌‌ها را در خود ذخیره می‌‌کند. هر تراکنشی که با دوج کوین انجام شود، در بلاک‌‌ چین دوج‌‌ کوین ذخیره خواهد شد. این اطلاعات در یک مکان ذخیره نمی‌‌شوند و در هزاران کامپیوتر به نام نود ‌‌(node) پخش شده‌‌اند و برای همین به بلاک چین، شبکه غیر متمرکز گفته می‌‌شود. بلاک‌‌ چین بر روی یک سرور مرکزی کار نمی‌‌کند.

و در آخر بهتر است در خرید انواع ارزهای دیجیتال از چند نوع مختلف کیف‌‌ پول استفاده کنید که از امکان هک ‌‌شدن حساب‌‌تان جلوگیری شود و یا در هنگام استفاده از یک کیف ‌‌پول، صرافی یا faucet دوج‌‌کوین بسیار مراقب باشید و در معامله حواس خود را جمع کنید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
5/5 - (1 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(1 )

One thought on “معرفی دوج کوین (dogecoin)

  1. عالی بود اما یک سری از سایت ها پیش بینی عجیبی راجع به قیمت ها داشتن. اما در کل مقاله سایت شما خیلی بهتره ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *