اخبار ارزدیجیتال خبر

پلتفرم‌های بیمه‌ای قبل از تیم تِرا در حال جبران خسارت هولدرهای UST هستند.

آخرین بروزرسانی:26 اردیبهشت 1401

به‌دنبال سقوط تاریخی قیمت استیبل کوین شبکه تِرا، یعنی «UST»، برخی از پروتکل‌های بیمه‌ای فعال در صنعت ارزهای دیجیتال، گفته‌اند خسارت واردشده به هولدرهای توکن UST را پرداخت خواهند کرد. این در حالی است که اجرای طرح بنیان‌گذاران ترا برای جبران خسارت هولدرهای UST و لونا، همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

به گزارش کریپتو اسلیت،‌ اینشور اِیس (InsurAce)، یکی از پروتکل‌های بیمه‌ای فعال در صنعت دیفای (DeFi) که میان پوشش‌های بیمه‌ای آن سقوط ارزش استیبل کوین UST هم گنجانده شده است، تأیید کرده است که مجموعه آنها ۱۲ میلیون دلار خسارت در قالب توکن تتر (USDT) به کاربرانی پرداخت خواهد کرد که در این پروتکل دارایی‌های خود را بیمه کرده بودند و طبق بیمه‌نامه اینشور ایس مشمول دریافت خسارت می‌شوند.

دَن توماسون (Dan Thomson)، مدیر بخش بازاریابی اینشور ایس، ضمن اشاره به این موضوع که خسارت کاربران این پروتکل در اسرع وقت پرداخت و جبران خواهد شد، گفته است:

این اتفاق اهمیت نقش بیمه‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال و حضور آنها در استراتژی هر سرمایه‌گذار هوشمند را پررنگ‌تر از قبل کرد. بازار ارز دیجیتال هرگز خالی از ریسک نبوده است؛ اما راه‌هایی هم برای کاهش این ریسک وجود دارد. به همین دلیل اینشور ایس را راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم فضای ارز دیجیتال را برای همه ایمن‌تر کنیم.

تیم اینشور ایس در مطلبی به اتفاقاتی که اخیراً برای UST و به‌طور کلی شبکه تِرا افتاده، اشاره کرده و توضیح داده است که کاربران این پروتکل چطور می‌توانند در صورت داشتن بیمه‌نامه معتبر، خسارت خود را دریافت کنند. طبق توضیحات این پروتکل بیمه‌ای، کاربران اینشور ایس در صورتی می‌توانند درخواست دریافت خسارت کنند که میانگین وزنی‌زمانی قیمت (TWAP) یا همان متوسط قیمت در یک بازه زمانی مشخص، زیر ۰.۸۸ دلار باشد.

سقوط قیمت به زیر متوسط وزنی‌زمانی قیمت در ۰.۸۸ دلار، روز ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) اتفاق افتاد و تیم اینشور ایس هم آن را تأیید کرد. فرایند درخواست خسارت شامل اثبات مالکیت بر یک بیمه‌نامه معتبر و توکن UST یا مشتقات آن نظیر «aUST» در زمان سقوط ارزش این استیبل کوین دلاری است.

اینشور ایس از کاربرانی که با فاصله حداقل ۱۰ روز از سقوط ارزش UST، از این استیبل کوین در کیف پول خود نگهداری می‌کردند، خواسته است که اگر در گذشته بیمه‌نامه خریداری کرده‌اند و در لحظه خرید آن در کیف پول خود UST نداشته‌اند، باز هم با تیم آنها در ارتباط باشند. با این حال، اینشور ایس هیچ تضمینی برای جبران خسارت واردشده به این دست از کاربران ارائه نکرده است.

تیم اینشور ایس گفته است:

این دست از کاربران مشخصاً مشمول پوشش بیمه‌نامه اینشور ایس نمی‌شوند؛ اما قصد داریم ارتباط خود را با این جریان باز نگه داریم، خصوصاً با درنظرگرفتن این موضوع که این اتفاق ماهیت بسیار پیچیده‌ای دارد.

گفتنی است هولدرهایی که مشمول پوشش بیمه اینشور ایس می‌شوند، باید درخواست خود را تا تاریخ ۲۰ مه (۳۰ اردیبهشت) و با همان ایمیلی که در وب‌سایت ثبت نام کرده‌اند، ارسال کنند.

بیمه‌هایی که هنوز برای جبران خسارت اقدام نکرده‌اند

مقایسه‌هایی که در ادامه می‌خوانید عمدتاً به نفع دیگر بیمه‌کنندگانی است که سقوط ارزش استیبل کوین UST را هم پوشش می‌دهند. برای مثال، پروتکل آنلیشد فایننس (Unleashed Finance)، فعلاً برنامه‌ای برای پرداخت خسارت ندارد و دلیل آن هم این است که طبق شرایط موجود در بیمه‌نامه آنها باید میانگین وزنی‌زمانی قیمت برای دو هفته زیر ۰.۸۷ دلار باشد تا هولدرهای آن مشمول دریافت خسارت شوند.

سرمایه‌گذارانی که از بیمه‌نامه آنلیشد فایننس استفاده می‌کنند، باید مدتی منتظر بمانند تا بتوانند درخواست دریافت خسارت خود را ثبت کنند. تیم این پروتکل بیمه‌ای گفته است اگر شبکه ترا مجدداً از کار بیفتد و معاملات UST متوقف شود، درخواست کاربران برای دریافت خسارت پس از دو هفته هم معتبر خواهد بود.

آنلیشد فایننس در توییتر خود گفته است احتمالاً پرداخت خسارت کاربران را از دو هفته دیگر آغاز خواهد کرد؛ اما به کاربرانش تأکید کرده است «از آنجا که هنوز شرایط درخواست دریافت خسارت طبق بیمه‌نامه محقق نشده است، نباید USTهای خود را بفروشند».

نکسوز میوچال (Nexus Mutual)، یکی دیگر از پلتفرم‌های بیمه‌ای فعال در حوزه دیفای، طبق سیاست‌هایی که دراد، ازدست‌رفتن سرمایه و نه سقوط «ارزش» آن را پوشش می‌دهد. بنابراین بعید به نظر می‌رسد که این بیمه خسارتی به هولدرهای UST پرداخت کند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *