اخبار ارزدیجیتال خبر

شیبا اینو نسخه اولیه DAO خود را راه‌اندازی کرد؛ قدرت سرمایه‌گذاران بیشتر می‌شود؟

آخرین بروزرسانی:13 دی 1400

هم‌زمان با داغ‌شدن بحث سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز (DAO) و اشاره برخی از چهره‌های مطرح حوزه ارز دیجیتال به پروژه‌های فعال در این بخش، تیم توسعه شیبا اینو هم به‌دنبال راه‌اندازی یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز است. فاز اول این پروژه اکنون راه‌اندازی شده است و هدف اصلی آن افزایش اختیارات جامعه این ارز دیجیتال است.

به گزارش کوین دسک، تیم توسعه شیبا اینو به‌تازگی اعلام کرده که نسخه اولیه سازمان خودگردان غیرمتمرکز یا دائو (DAO) خود را راه‌اندازی کرده است تا کاربران آن اختیار بیشتری داشته باشند و بتوانند درباره پروژه‌های مربوط به این ارز دیجیتال و جفت‌ارزهای صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ (ShibaSwap) تصمیم‌گیری کنند.

رقیب دوج کوین پروژه سازمان خودگردان غیرمتمرکز خود را که داگی دائو (Doggy Dao) نام دارد، به‌صورت مرحله به مرحله راه‌اندازی خواهد کرد. مرحله اول این پروژه تحت‌عنوان «DAO1» در چند روز آینده اجرا خواهد شد.

تیم توسعه شیبا اینو درباره فاز اول پروژه دائو خود گفته است:

[تمرکز DAO1 روی این موضوع معطوف شده است که] به‌سرعت قدرت لازم را برای جامعه شیبا اینو فراهم کند تا اعضای آن بتوانند تصمیم بگیرند که کدام‌یک از پروژه‌ها و جفت‌ارزها می‌بایست در استخر تأمین نقدینگی صرافی شیبا سواپ (ShibaSwap WOOF Pools) حضور داشته باشند و پاداش‌های [صرافی] در قالب توکن بون (BONE) چطور باید بین اعضای جامعه توزیع شود.

در دائو شیبا اینو برای رأی‌گیری‌ها از توکنی به نام «TBONE» استفاده می‌شود. TBONE یک قرارداد جدید استیکینگ (Staking) یا سهام‌گذاری است که قبل از شروع رأی‌گیری توکن‌های بون را برای مدت طولانی‌تری قفل می‌کند.

طبق اطلاعاتی که در وبلاگ این میم کوین منتشر شده است، بعد از اینکه راه‌اندازی فاز اول به پایان رسید، شیبا اینو با استفاده از بازخوردی که از اعضای جامعه خود دریافت کرده است، نسخه جدیدتری از سازمان خودگردان غیرمتمرکز خود را تحت‌عنوان «DAO2» منتشر خواهد کرد. این نسخه این امکان را فراهم می‌کند تا اعضای جامعه شیبا اینو بتوانند پیشنهادهای عمومی خود برای بررسی یا بازبینی در اختیار تیم‌های چندامضایی (Multisig-Team) و بریدها (Breeds) قرار دهند.

تیم توسعه شیبا اینو گفته است برای اینکه نهنگ‌ها نتوانند از این پس رأی‌گیری‌ها را کنترل کنند، «نگهبانان پروژه» یا ۶ مورد از ۹ کیف پول‌ها منتخب، درباره اینکه یک جفت‌ارز باید به فهرست صرافی شیبا سواپ اضافه شود یا خیر، حرف آخر را خواهند زد. هدف از چنین طرحی این است که همه مطمئن شوند هیچ‌کس نمی‌تواند اکوسیستم شیبا اینو را به بازی بگیرد.

در تاریخ ۲۲ دسامبر (۲۱ آذر)، بعد از اینکه نهنگ‌های شیبا اینو اقدام به خرید و افزایش موجودی خود کردند، قیمت این میم کوین هم افزایش یافت. در آن زمان تنها یک کیف پول نزدیک به ۱۳۴ میلیون دلار شیبا اینو خریده بود.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
5/5 - (1 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *