اخبار ارزدیجیتال خبر

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح از زمان همه‌گیری کرونا رسید؛ حرکت بعدی چیست؟

شاخص «ترس و طمع» ارزهای دیجیتال امروز به ۸ درصد رسید که پایین‌ترین سطح از زمان همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان محسوب می‌شود. برخی از تحلیلگران نیز تصور می‌کنند، بیت کوین می‌تواند بازیابی قیمت خود را از همین نقطه آغاز کند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین امروز تا سطح ۳۰٬۷۵۰ دلار رشد کرد و این در حالی است که برخی از معامله‌گران انتظار دارند بازار این ارز دیجیتال بتواند از سقوط دوباره قیمت به سطوح اوج تاریخی سال ۲۰۱۷، یعنی ۲۰٬۰۰۰ دلار اجتناب کند.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح از زمان همه‌گیری کرونا رسید؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ نمای ۱ ساعته بازار بیت کوین/ دلار.

آن‌طور که از نمودارها پیداست، قیمت بیت کوین پس از بسته‌شدن کندل روز گذشته جایی در نزدیکی ۳۰٬۰۰۰ دلار، اکنون به بالای این سطح رسیده است. جهت کلی نوسانات قیمت در ابعاد چندروزه هنوز مشخص نشده است و با شروع این هفته نیز از حجم نوسانات قیمت کاسته شد.

در حالی که برخی از معامله‌گران نگران هستند که اصلاح عمیق بازار قیمت بیت کوین را به سطحی پایین از کف ۱۰ ماه اخیر که در هفته گذشته شاهد آن بودیم، برساند، کریدبل کریپتو (Credible Crypto)، از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال، دیدگاهی خوش‌بینانه را مطرح کرده است. او با استناد به رفتارهای قیمتی بیت کوین در گذشته، گفته است این ارز دیجیتال تمایل کمی به آزمایش حمایت ۲۰٬۰۰۰ دلاری دارد.

او می‌گوید:

پیش‌بینی قیمت ۱۳٬۰۰۰ یا ۱۴٬۰۰۰ دلاری برای بیت کوین با این استدلال که چرخه‌های نزولی قبلی با کاهش ۸۰ درصدی قیمت از اوج همراه بوده‌اند، یک فرض مهم دیگر را مطرح می‌کند؛ اینکه ۶۵٬۰۰۰ دلار اوج چرخه صعودی قبلی بوده است. این همان تصوری است که وقتی بیت کوین در ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) به ۳۰٬۰۰۰ دلار رسیده بود داشتیم، اما ۳ ماه پس از آن بیت کوین به اوج تاریخی جدید خود در ۶۵٬۰۰۰ دلار رسید.

به نظر می‌رسد برخی از سرمایه‌گذاران از قبل خود را برای سقوط بیت کوین به سطوح پایین‌تر آماده کرده باشند و مایکرواستراتژی هم که بزرگترین سرمایه‌گذار سازمانی این ارز دیجیتال محسوب می‌شود، گفته آماده است تا با کاهش قیمت به نزدیکی ۲۱٬۰۰۰ دلار اقدام به خرید واحدهای جدید کند و مانع سقوط بیشتر بیت کوین شود.

کریدبل کریپتو در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است بیت کوین سقوط سال ۲۰۱۹ خود را از اوج ۱۴٬۰۰۰ دلاری به ۳٬۶۰۰ دلار، تکرار کند یا خیر، گفت:

انتظار چنین اتفاقی را ندارم؛ با این حال، آیا ممکن است شاهد چنین سقوطی باشیم؟ جواب بله است، اما همان طور که قبلاً گفتم، از آنجایی که در گذشته قیمت هرگز اوج تاریخی قبلی خود را [به‌عنوان حمایت] آزمایش نکرده است، به نظرم چنین اتفاقی بسیار غیرمحتمل خواهد بود.

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر وب‌سایت کوین تلگراف، اما به این موضوع اشاره کرده که ممکن است با پایان روند صعودی شاخص دلار (که ارزش دلار ایالات متحده را با دیگر ارزهای فیات مطرح جهان مقایسه می‌کند) فرصتی برای رشد دارایی‌های ریسکی، مانند ارزهای دیجیتال فراهم شود.

او پیش‌بینی کرده است که شاخص دلار می‌تواند از اوج ۱۲ ساله خود در سطح ۱۰۵، به سمت پایین حرکت کند.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح از زمان همه‌گیری کرونا رسید؛ حرکت بعدی چیست؟
شاخص دلار آمریکا در نمای ۳ روزه؛ تحلیل ون دپوپ.

ون دپوپ گفته است:

درباره وضعیت کنونی شاخص دلار تصور می‌کنم که طبق این سناریو پیش برویم؛ فرض من این است که با آغاز یک حرکت اصلاحی در این شاخص و افزایش فشار عرضه، از اوج‌های فعلی فاصله بگیریم. فکر می‌کنم پس از شکسته‌شدن حمایت سطح ۱۰۳.۷ هم فشار نزولی این شاخص بیشتر شود و در نتیجه دارایی‌های ریسکی رشد کنند.

آمارهای مربوط به احساسات بازار اما نشان می‌دهند که اکثر معامله‌گران به این نتیجه رسیده‌اند که ممکن است در ادامه هر اتفاقی رخ دهد و گرایش آنها بیشتر به سمت کاهش قیمت‌هاست.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال که از آن برای سنجش احساسات بازار استفاده می‌شود، امروز به ۸ درصد رسیده است که پایین‌ترین سطح از ۲۸ مارس ۲۰۲۰ (۹ فروردین ۱۳۹۹) محسوب می‌شود؛ درست دو هفته پس از آنکه قرنطینه سراسری به خاطر پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در سراسر جهان آغاز شد. در آن زمان هم بیت کوین مانند امروز، در حال بازیابی ارزش خود از کفی قیمتی‌اش بود. گفتنی است بیت کوین اکنون با قیمت ۳۰٬۵۰۰ دلار معامله می‌شود و با کف ۲۵٬۴۰۰ دلاری خود در هفته گذشته حدود ۲۰ درصد فاصله دارد.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال به پایین‌ترین سطح از زمان همه‌گیری کرونا رسید؛ حرکت بعدی چیست؟
تغییرات شاخص ترس و طمع بیت کوین.
اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *