اخبار ارز دیجیتال

اختصاص 150 میلیون دلار سرمایه برای افتتاح 10 پردیس Metaverse توسط متا

یکی از بزرگترین کاربردهای فناوری واقعیت مجازی و متاورس مربوط به آموزش و امکان تحقق کلاس های واقعیت مجازی است. شرکت متا، غول رسانه های اجتماعی، در راستای اجرای این ایده، به 10 دانشگاه کمک مالی ارائه می کند تا پردیس های مبتنی بر متاورس خود را راه اندازی کنند.

یکی از این مراکز آموزشی، پردیس جهانی دانشگاه مریلند (UMGC) است که یک دانشگاه آنلاین می باشد. بیش از 45000 دانشجوی این دانشگاه اکنون می توانند در یک دنیای متاورسی آنلاین با یکدیگر ملاقات کرده و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

دانیل مینتز، رئیس بخش فناوری اطلاعات در UMGC اظهار داشت:

«ما قبلاً هرگز پردیس نداشتیم و اکنون اولین پردیسی داریم که حوض اردک هم دارد.»

به عنوان بخشی از این طرح، دانشگاه پنج دوره در پردیس متاورس ارائه می دهد که در مقایسه با دوره های غیر فراگیر، بدون هزینه اضافی ارائه می شود. با این حال، دانشگاه در تعداد هدست های مورد نیازی که برای این دوره ها می تواند به دانشجویان قرض دهد، محدودیت دارد. سایر موسساتی که بخشی از این پروژه خواهند بود، عبارت اند از: دانشکده پرستاری دانشگاه کانزاس، دانشگاه ایالتی نیومکزیکو، دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی، دانشگاه A&M فلوریدا، دانشگاه ویرجینیای غربی، کالج جامعه اورگان جنوب غربی، دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، دومینگوئز هیلز و دانشگاه A&M آلاباما.

همکاری متا با دانشگاه ها
متا هدست های متا کوئست خود را به این سازمان ها اهدا می کند تا دانش جویان بتوانند در دوره ها شرکت کنند. یکی از اهداف پروژه یادگیری فراگیر متا، افزایش دسترسی دانشجویان به این فناوری ها از طریق مشارکت با سازمان ها و دانشگاه ها است. بخشی از سرمایه گذاری 150 میلیون دلاری متا برای ارائه هدست با مشارکت Victoryxr، شرکتی که در حال طراحی پردیس های متاورس است، انجام خواهد گرفت.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *