اخبار بورس خبر

آغاز هفته بورس با هیجان معامله‌گران/ نمادهای کوچک مورد توجه بازار

امروز شنبه ۲۷ فروردین ماه شاخص کل بورس با رشد بیش از ۱۳ هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۶۷ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۱٫۲۲ درصد افزایش داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس امروز افزایش ۱۳ هزار و ۵۳۹ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۴۶۷ هزار واحد رسید.

افزایش شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۱٫۲۲ درصد رشد داشت و به محدوده ۳۸۷ هزار و ۶۳۹ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۴۸۴ هزار و ۵۴۳ معامله به ارزش ۴۶ هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فولاد، فملی، پارسان، شتران، رمپنا، اخابر، شبندر و همراه بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای فخوز، پاکشو، تملت، ذوب و کاوه بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس رشد کرد

در روز شنبه شاخص فرابورس با افزایش ۲۰۹ واحدی به محدوده ۲۰ هزار و ۲۴۷ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۲۹ هزار ۲۴۷ معامله بود.

امروز نمادهای آریا، شگویا، شاوان، مارون، کزغال، فرابورس و سمگا بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای وسپهر، دماوند، اعتلا و اتکای نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای آریا، کرمان، شگویا، گدنا، تجلی، فرابورس و فزر نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۲۱۶ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۲ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان رسید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *