سبد سرمایه گذاری ارزدیجیتال - سودپلاس

سبد سرمایه گذاری ارزدیجیتال (بلندمدت)

اخطار
سلب مسئولیت
آخرین بروزرسانی:20 خرداد 1401

یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد در بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری بلند مدت بر روی ارزها و پروژه‌های ارزدیجیتال است. بسیاری از متخصصان این حوزه معتقدند که ارزهای دیجیتال هنوز در ابتدای راه خود است و حداقل تا 5 ساله آینده یا به ظن برخی تا 10 ساله آینده یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد هستند. ما در این پست به بررسی چند ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌گذاری بلندمدت (حداقل یک یا 2 ساله) خواهیم پرداخت، اما لازم است قبل از هر چیز نکات و موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

  • ارزهای ارائه شده در این پست، صرفا طبق اطلاعات و بررسی‌های انجام شده در سودپلاس معرفی شده‌اند، لذا هیچ‌گونه توصیه‌ای به خرید نمی‌باشد و سرمایه‌گذاری شما باید با تحقیق و تایید خودتان انجام شود.
  • رویکرد شما در سرمایه‌گذاری، باید با توجه به شرایط و تصمیم‌گیری خودتان انجام شود؛ اما در هر حال مدیریت سرمایه باید رعایت شود.
  • سرمایه‌گذاری بلند مدت اگر با انتخاب درست همراه باشد، می‌تواند سودآوری خوبی به همراه داشته باشد. اما نقطه ورود شما بسیار اهمیت دارد، اگر زمان مناسبی برای ورود و خرید یک ارز انتخاب شود می‌تواند سودآوری شما را چند برابر کند. البته در بلند مدت (سرمایه‌گذاری حداقل 2 الی 3 ساله) این موضوع اهمیت چندانی ندارد.
  • اگر قصد دارید سرمایه‌گذاری بلند مدت کنید، مقدار سرمایه‌ای را درگیر کنید که ذهنتان درگیر آن نباشد.
  • ساخت یک سبد / پرتفوی متنوع ریسک شما در سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد، لذا بهتر است در حوزه‌ها و پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری انجام شود.
  • همیشه مقدار بیشتری از سرمایه‌گذاری که می‌کنید نقد باشید، تا در صورت نیاز به کم کردن میانگین قیمت، دوباره بتوانید خرید کنید.
  • اگر به تازگی وارد بازار ارزدیجیتال شده‌اید، قبل از هر کاری اطلاعات و دانش خود را بالا ببرید و سپس به سرمایه‌گذاری بپردازید. اگر تازه وارد هستید پیشنهاد می‌کنید بخش “ورود به دنیای ارزدیجیتال” را مطالعه کنید.

بیت کوین Bitcoin

بیت کوین Bitcoin - سودپلاس

می‌توان گفت پرتفویی که بودن بیت‌کوین بسته شود، ناقص است. بیت‌کوین به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال، سهم مهم و تاثیرگذاری در بازار ارزهای دیجیتال و آلت‌کوین‌ها دارد، لذا باید توجه ویژه‌ای به این رمزارز شود. بسیاری از افراد فعال و متخصص این حوزه معتقدند به زودی بیت‌کوین جای طلا را خواهد گرفت، لذا در سال‌های آینده قیمت 500 هزاردلار را برای بیت‌کوین متصور هستند و برخی نیز رقم 1 میلیون دلار را مطرح می‌کنند. قیمت فعلی بیت‌کوین در زمان نگارش این پست در حوالی قیمت 44000 دلار در نوسان است.

بیتکوین BTC را در صرافی‌های زیر خرید و معامله کنید:

اتریوم Ethereum

اتریوم Ethereum - سودپلاس

اتریوم، به عنوان تاثیرگذارترین پروژه در زمینه هوشمندسازی ارزهای دیجیتال مطرح است و به عنوان ملکه ارزهای دیجیتال نیز شناخته می‌شود. اتریوم در حال کار بر روی اتریوم 2 هست تا برخی مشکلات این پروژه مثل مقیاس پذیری را حل کند که به گفته خالق اتریوم، برخی موارد آن انجام شده و به زودی این کار به پایان می‌رسد. با رونمایی از اتریوم 2 این ارز حتما رشد زیادی را تجربه خواهد کرد. قیمت فعلی اتریوم در زمان نگارش این پست بین 3000 تا 3300 دلار در نوسان است.

اتریوم ETH را می‌توانید در صرافی‌های زیر تهیه کنید:

پولکادات Polkadot

 پولکادات Polkadot - سودپلاس

پولکادات یک پروتکل چند زنجیره‌ای تقسیم شده و منبع باز است که شبکه‌ای از بلاک‌چین‌های تخصصی را به هم متصل و ایمن می‌کند و انتقال زنجیره‌ای متقابل هر نوع داده یا دارایی را آسان می‌کند، در نتیجه به عنوان پل ارتباطی به بلاک چین ها اجازه می‌دهد تا با یکدیگر کار کنند. تاکنو پولکادات توانسته بسترهای خوبی را فراهم کند، از این لحاظ می‌تواند آینده خوبی پیش رو داشته باشد. قیمت فعلی پولکادات در زمان نگارش این پست حول قیمت 20 دلار در نوسان است.

پولکادات DOT را می‌توانید در صرافی‌های زیر خرید کنید:

چین لینک Chainlink

چین لینک Chainlink - سودپلاس

با توجه به بسترها و امکانات شبکه اوراکل، تقاضا همیشه برای اوراکل‌ها خواهد بود و چین لینک به عنوان یکی از پیشتازان این حوزه، در نقطه توجه خواهد بود. پروژه چین لینک با توکن اختصاری LINK، از طریق یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز، به بلاک چین‌ها اجازه می‌دهد تا به طور ایمن با فیدهای داده خارجی، رویدادها و روش‌های پرداخت تعامل داشته باشند و اطلاعات مهم خارج از زنجیره مورد نیاز قراردادهای هوشمند پیچیده را فراهم کنند تا به شکل غالب توافق دیجیتال تبدیل شوند. قیمت فعلی ارز چین لینک در زمان نگارش این مقاله حدود 15 دلار در نوسان است.

می‌توانید چین لینک Link را در صرافی‌های زیر خرید کنید:

دیسنترالند Decentraland

دیسنترالند Decentraland  مانا mana - سودپلاس

پروژه دیستنترالند با توکن Mana یکی از پروژه‌های مطرح حوزه متاورس است. در اصل دیسنترالند خود را به عنوان یک پلتفرم واقعیت مجازی با استفاده از بلاک چین اتریوم تعریف می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد محتوا و برنامه‌های خود را در این پلتفرم ایجاد و تجربه کنند و کسب درآمد کنند. البته با توجه به ساختار این پروژه، شاید سرمایه‌گذاری روی توکن این پروژه (MANA) سود چشمگیری را در بر نداشته باشد، اما سرمایه‌گذاری روی زمین‌های این پروژه می‌‌تواند سود آور باشد. قیمت توکن مانا (Mana) در زمان نگارش این پست بالای 2 دلار در نوسان است.

توکن مانا Mana را می‌توانید در صرافی‌های زیر خرید کنید:

مِیکِر MAKER

مِیکِر MAKER - soodplus

پروژه میکر (MakerDao) با توکن اختصاری MKR یک پلتفرم و نرم‌افزار غیر متمرکز وام‌دهی و وام‌گیری است که بر روی شبکه اتریوم کار می‌کند. با توجه به روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از افراد برای ذخیره دارایی و در عین حال انجام فعالیت‌های خود به نقدینگی نیاز دارند که این موضوع باعث افزایش مخاطبان حوزه وام‌گیری خواهد شد و به احتمال خیلی زیاد پروژه‌های وام‌گیری آینده خوبی را پیش رو دارند. از این رو با توجه به سابقه و نوع فعالیت پروژه میکر، سرمایه‌گذاری در این پروژه می‌تواند سودآور باشد. قیمت فعلی ارز میکر در زمان نگارش این پست حدود 2150 دلار است.

ارز میکر MKR را می‌توانید در صرافی‌های زیر خرید کنید:

یونی سواپ Uniswap

یونی سواپ Uniswap - سودپلاس

یونی سواپ یکی از بزرگترین پروژه‌های حوزه دائو DAO است. پروژه یونی‌سواپ Uniswap یک پلتفرم غیرمتمرکز است و به عنوان بازار ساز خودکار در اتریوم شناخته می‌شود. با توجه به مسیر بازار ارزهای دیجیتال و رشد و علاقه کاربران به پلتفرم‌های غیرمتمکز، سرمایه‌گذاری در این حوزه همچنان می‌تواند رشد خوبی را تجربه کند. یونی سواپ هم به عنوان یکی از پیشتازان پر مخاطب این حوزه می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد. قیمت توکن Uniswap در زمان نگارش این پست حدود 10 دلار است.

ارز یونی سواپ Uni را در صرافی‌های زیر تهیه کنید:

میم‌کوین و شت‌کوین‌ها

دوج کوین Dogecoin و شیبا Shib - سودپلاس

در سال 2022 شت‌کوین‌هایی که پروژه‌های قوی هستند و فاندامنتال خوبی دارند می‌توانند رشد خوبی را تجربه کنند. شیبا (SHIB) با قیمت فعلی 0.000024 دلار و دوج‌کوین (Dogecoin) با قیمت فعلی 0.15 دلار می‌تواند در این لیست قرار گیرند. در پست بعدی بیشتر به بررسی این نوع ارزها برای سرمایه‌گذاری خواهیم پرداخت.

دوج کوین Dogecoin و شیبا Shib را می‌توانید در صرافی‌های زیر خرید کنید:
امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را ببرید. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید به نکاتی که ابتدای مقاله به آن اشاره شد دقت کنید.
پر سود باشید $

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
4.4/5 - (8 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *