بهترین زمان شکار بیت کوین در کف بازار

در اکثر سرمایه‌گذاری‌ها، تحقیقات زیادی لازم است تا همه جوانب در نظر گرفته شود و درمورد آن به اطمینان برسید. علاوه بر این هر بازاری ریسک‌های مربوط به خود را دارد. با این وجود سود زیاد به ریسک بالایی نیاز داشته و از آن جایی که بازار ارز دیجیتال نوسان زیادی دارد، سرمایه‌گذاری مانند بیت‌کوین می‌تواند سود زیادی داشته باشد.

اگر می‌خواهید وارد بازار ارز دیجیتال شوید، خرید و فروش بیت کوین نقطه شروع خوبی است زیرا بیشترین سابقه، حجم معاملات خوب و نوسانات سودآور دارد.

برای خرید بیت کوین نیازی به مراحل پیچیده ندارید. با این حال، استفاده از تحلیل تکنیکال بیت کوین به شما کمک می‌کند بهترین زمان سرمایه‌گذاری در آن را پیدا کنید تا بتوانید بهترین معامله را داشته باشید.

بهترین زمان خرید و فروش بیت کوین

قیمت بیت کوین نسبت به دلار آمریکا و سایر ارزها نوسان بیشتری دارد. بنابراین نمی‌توانید آن را مانند تبادل بین دو ارز سنتی تصور کنید. وقتی تقاضا برای بیت کوین زیاد باشد، قیمت آن نیز بالا می‌رود. نکته قابل توجه این است که بهترین زمان خرید و فروش بیت کوین زمانی است که تقاضای زیادی برای آن وجود ندارد، مانند وقتی که بازار در شرایط نزولی است. البته زمان خرید و فروش بیت کوین با توجه به استراتژی شما می‌تواند متفاوت باشد.

هدف خود را مشخص کنید

اصلی‌ترین استراتژی در خرید و فروش بیت کوین این است که بیت کوین را در کف قیمت خریداری و در سقف قیمت بفروشید. این روش فرصت کسب سود خوبی به شما خواهد داد. با این حال هدف از سرمایه‌گذاری در بیت کوین را باید مشخص کنید. برای چه مدت قصد سرمایه‌گذاری در بیت کوین را دارید؟ یک ماه، یک سال یا چند سال؟ آیا فردی صبور هستید یا اینکه می‌خواهید به صورت روزانه کسب درآمد کنید؟ قبل از سرمایه‌گذاری در بیت کوین به صورت شفاف هدف خود را مشخص کرده و سپس استراتژی مناسب با هدف را طراحی کنید.

سرمایه‌گذاری بلند مدت

سرمایه گذاران باتجربه می‌دانند که ثروتمند شدن معمولاً یک شبه اتفاق نمی‌افتد و به برنامه ریزی بلندمدت و رویکردی منظم نیاز دارد. علی رغم اینکه بیت کوین یک کلاس دارایی نسبتاً جدید است، یک سرمایه‌گذاری بلندمدت جذاب می‌باشد که ارزش توجه شما را دارد!

سرمایه‌گذاری بلندمدت یکی از انواع مدل سرمایه‌گذاری است که معمولاً می‌خواهید سرمایه خود را برای مدتی بیش از یک سال حفظ کنید. در بسیاری از مواقع سرمایه گذاران بلند مدت، افرادمنفعل هستند به این معنی که خرید و فروش کوتاه مدت نمی‌کنند.

برای مثال اگر می‌خواهید به مدت ۱۰ سال در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنید، باید آن را حفظ کنید. حتی اگر بازار سر به فلک بکشد یا سقوط قیمت را تجربه کند، شما باید طبق هدف آن را حفظ کنید. ضمن اینکه برای سرمایه‌گذاری بلند مدت در بیت کوین صرف نظر از استراتژی‌ای که انتخاب می‌کنید، بهتر است فقط پولی را سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را دارید.

سرمایه‌گذاری میان مدت

افق زمانی در این نوع سرمایه‌گذاری میان مدت است. به این معنا انتظار می‌رود سرمایه گذار بازده سرمایه‌گذاری و سرمایه اولیه را طی ۱ تا ۳ سال دریافت کند. اگر این نوع از سرمایه‌گذاری را انتخاب کردید، همانند روش بلند مدت نیازی به خرید و فروش روزانه بیت کوین نخواهید داشت.

سرمایه‌گذاری کوتاه مدت (ترید)

سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت روشی برای سرمایه‌گذاری است که معمولاً می‌خواهید آن سرمایه‌گذاری‌ها را برای کمتر از یک سال حفظ کنید. به سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت، معامله‌گران فعال نیز گفته می‌شود. به این معنی که شما بیشتر از آن سرمایه‌گذاران بلندمدت خرید و فروش می‌کنید. این تعداد می‌تواند چندین بار در یک سال، چندین بار در یک ماه یا حتی چندین بار در یک روز باشد. سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت معمولاً سعی می‌کنند به سرعت سود ببرند و برای حفظ سرمایه‌گذاری خود برنامه‌ریزی نمی‌کنند. بیشتر سعی می‌کنند زمان‌بندی بازار را تعیین کنند.

این نوع معاملات کوتاه مدت می‌تواند ریسک بیشتری داشته باشد و البته به دانش بیشتری در زمینه تحلیل تکنیکال بیت کوین نیز نیاز دارد. افراد با تجربه که سرمایه گذاران کوتاه مدت محسوب می‌شوند معمولا یک سبد سرمایه‌گذاری بلندمدت نیز خواهند داشت.

کدام روز در ماه و هفته مناسب خرید بیت کوین است؟

در حال حاضر، بهترین زمان در ماه برای خرید بیت کوین اواخر ماه است. معمولا قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در ۱۰ روز اول ماه افزایش می‌یابند و به دنبال آن دوباره قیمت کاهش می‌یابد.

بهترین روز هفته برای خرید بیت کوین یکشنبه و دوشنبه است که قیمت‌ها در پایین‌ترین حد خود قرار دارد زیرا معمولا در آخر هفته قیمت بیت کوین کاهش می‌یابد و از آنجایی که بسیاری از تجار بیت کوین را معامله می‌کنند، بازار در آخر هفته چندان فعال نیست. با شروع خرید بیت کوین از دوشنبه، قیمت و تقاضا افزایش یافته و پس از پایان هفته، تقاضا کاهش می‌یابد. این چرخه هر هفته ادامه پیدا می‌کند.

حواستان به اخبار و رویدادها باشد

قیمت بیت کوین نیز تحت تاثیر اخبار و تحولات این حوزه است. تغییرات در مقررات می‌تواند سرمایه‌گذاری در بیت کوین یا استفاده از آن را تشویق یا منع کند که این موضوع به نوبه خود منجر به افزایش یا کاهش قیمت آن می‌شود. در واقع با بلوغ بازار ارز دیجیتال، روندهای جدیدی در حال ظهور است که قبلاً شاهد آن‌ها نبوده ایم.

بیت کوین اکنون بیش از هر زمان دیگری مانند یک دارایی سنتی عمل می‌کند و به همان نیروهای بازاری حساس است که بر بازارها تأثیر می‌گذارد. علاوه بر اخبار مربوط به مقررات رمز ارزها و پذیرش سازمانی، قیمت بیت کوین تحت تأثیر تغییرات در شرایط عمومی اقتصادی و رویدادهای جهانی است که بر بازارهای سنتی تأثیر می‌گذارد. بنابراین از تاثیر اخبار در رفتار سرمایه گذاران بیت کوین غافل نشوید.

بهترین زمان خرید و فروش بیت کوین به دلار و ریال

از آنجایی که بسیاری از مردم دنیا در اواسط و در پایان ماه حقوق خود را دریافت می‌کنند، قیمت بیت کوین پس از این دوره می‌تواند به سرعت افزایش یابد. به منظور خرید و فروش بیت کوین به دلار و یا ریال با توجه به موارد گفته شده از طریق صرافی ایرانیکارت در عرض چند دقیقه می‌توانید یک حساب کاربری ساخته، مراحل احراز هویت را طی کرده و خرید و فروش بیت کوین را بدون هیچ کارمزدی انجام دهید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
5/5 - (1 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *