کپی تریدینگ در مارجکس چیست؟

کپی تریدینگ در مارجکس چیست؟

اخطار
سلب مسئولیت

کپی تریدینگ یک استراتژی قدیمی است که امروز شکل نوینی پیدا کرده و پلتفرم‌های خاصی مثل مارجکس آن را به‌صورت بهینه ارائه می‌دهند.

اگر می‌خواهید بدانید که چطور باید در این صرافی کپی ترید کرد تا انتهای مقاله همراه ما باشید چون قصد داریم این موضوع را به‌دقت بررسی کنیم.

کپی تریدینگ چیست؟

اول از همه بیایید بررسی کنیم که کپی تریدینگ چه مفهومی دارد. Copy Trading یک استراتژی معامله‌ای که خود نامش تقریبا خودش را توضیح می‌دهد. در این استراتژی شما رفتارهای یک تریدر که استراتژی‌اش را قبول دارید را موبه‌مو تکرار می‌کنید تا در صورت سود و ضرر همانند او بازار با شما رفتار کند.

شکل ابتدایی این‌کار دستی است. یعنی سرمایه‌گذاران شخصی را دنبال می‌کنند و خودشان استراتژی‌های او را در معاملات‌شان پیاده خواهند کرد.

اما روش نوین انجام این‌کار اتوماتیک است. به‌شکلی که صرافی‌ها و کارگزاری‌ها برای شما این امکان را فراهم می‌کنند که استراتژی فردی در صرافی یا کارگزاری را به‌صورت خودکار کپی کنید و سیستم همانند او برای شما معاملات را باز کند.

میرر تریدینگ و سوشال تریدینگ با کپی ترید تقریبا از یک ریشه هستند اما در پاراگراف بعدی درباره تفاوت آن‌ها بیشتر به شما توضیح خواهیم داد.

سوشال تریدینگ و کپی تریدینگ چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

Social Trading و کپی ترید تا حد زیادی شبیه به هم هستند. در سوشال تریدینگ معامله‌گر فردی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کند و سپس اطلاعات لازم از استراتژی او را به‌دست می‌آورد. منظور از شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌های تخصصی معاملات مختلف است که در صرافی‌ها و کارگزاری‌ها می‌توان وارد آن‌ها شد.

تفاوت اصلی سوشال تریدینگ و کپی ترید در این است که سوشال قابلیت ترید خودکار که در بخش قبل به آن اشاره کردیم را دارا نیست.

معامله‌گران در شبکه‌های مختلف ایده‌های سرمایه‌گذاری را به اشتراک می‌گذارند تا بقیه هم از آن‌ها بهره‌مند شوند. به‌همین سبب شخصی که سوشال ترید می‌کند اطلاعاتی دارد که خودش باید آن‌ها را مورد تحلیل قرار دهد. اما در کپی ترید عملیات‌های یک تریدر موبه‌مو کپی می‌شود.

شناخت مفهوم کپی تریدینگ

Copy Trading نام یک استراتژی معروف در بازار‌های مالی است که تریدر‌های تازه‌کار یا افرادی که قصد دارند به‌صورت جدی تحلیل بازار را دنبال کنند از آن استفاده می‌کنند.

در این شیوه سرمایه‌گذاران جزئیات معامله یک تحلیلگر حرفه‌ای را برای سرمایه خود کپی می‌کنند تا بتوانند همانند او در بازار سود و ضرر داشته باشند.

این مفهوم با میرر تریدینگ و سوشال تریدینگ تقریبا از یک ریشه است اما تفاوت اصلی آن‌ها را در بخش بعدی به شما توضیح خواهیم داد.

این استراتژی در دوران قدیم به‌صورت دستی انجام می‌شد اما امروز پلتفرم‌هایی هستند تا کپی ترید را به‌صورت حرفه‌ای و بهینه به کاربران ارائه دهند.

کپی تریدینگ چه زیرشاخه‌هایی را شامل می‌شود؟

کپی تریدینگ انواع مختلفی دارد که سوشال تریدینگ هم از زیرشاخه‌های آن محسوب می‌شود. منظور از خود کپی تریدینگ در واقع میرر تریدینگ یا کپی آیینه‌ای است که در آن ما تمام معاملات یک تریدر را جزبه‌جز کپی می‌کنیم.

دیگر شیوه‌ها غیرمستقیم هستند. برای نمونه در سوشال تریدینگ ما از اطلاعات شبکه‌های اجتماعی یک تریدر در پلتفرم‌های مالی استفاده می‌کنیم تا با تحلیل آن‌ها به سیگنال برسیم. گاهی آن‌ها در شیوه‌ای دیگر خود سینگال را در اختیار ما قرار می‌دهند.

گاهی ممکن است شخصی تنها سبد خرید یک تریدر حرفه‌ای را کپی کند؛ چون تریدر‌های حرفه‌ای الگوریتم‌های خاصی برای چینش سبد دارند. پس هرگاه که از کپی ترید صحبت می‌کنیم منظورمان همان کپی آیینه‌ای است.

بررسی مزایا و معایب کپی تریدینگ

هر استراتژی در بازار شامل مزیت‌ها و مشکلاتی است. کپی تریدینگ نیز در کنار خوبی‌ها، مشکلات و ضعف‌هایی دارد. در ادامه این موارد را برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد.

مزایای کپی تریدینگ

کپی ترید یک روش عالی برای مبتدیان است. افراد مبتدی در بازار با مفاهیم بسیاری آشنا نیستند و یادگیری این مفاهیم نیز برای آن‌ها بسیار زمان‌بر خواهد بود. اما کپی ترید این امکان را به آن‌ها می‌دهد که به سادگی هر چه تمام‌تر از بازار سود بگیرند و نگران این مسائل نباشند.

ریسک‌های معاملاتی در بازار ارز دیجیتال سنگین هستند. احتمال ازدست‌رفتن تمام سرمایه شما وجود دارد. برای همین کپی ترید به‌عنوان یک راه‌کار برای کاهش ریسک معاملاتی توصیه می‌شود.

شما می‌توانید همراه با کپی تریدینگ به مفاهیم بازار مسلط شوید و همزمان با یادگیری خود از بازار سود هم بگیرید. با کپی ترید زمان بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت و تحلیل بازار به‌عهده تریدری حرفه‌ای خواهد بود که نقش کپی‌شونده را دارد.

مشکلات و ضعف‌های کپی ترید

این سیستم باعث می‌شود که شما به سودآوری بی‌زحمت عادت کنید. اگر قصد دارید خودتان در بازار به یک تریدر حرفه‌ای و نمونه تبدیل شوید این روش شما را تنبل خواهد کرد. اما اگر چنین قصدی ندارید و صرفا به‌دنبال سود هستید کپی ترید فوق‌العاده است.

تریدر‌های حرفه‌ای که شما فعالیت آن‌ها را کپی می‌کنید هم انسان هستند و می‌توانند خطا کنند. پس بازار کپی ترید همیشه سودده نیست و گاهی ضرر هم در آن ممکن است برای شما باشد.

برای کپی ترید شما سرمایه بیشتری نسبت به تریدر بر مبنای تحلیل دارید. به‌همین دلیل توصیه می‌شود که سرمایه‌گذاران از این روش استفاده کنند.

چگونه با صرافی مارجکس کپی ترید کنم؟

استفاده از صرافی Margex و قابلیت کپی تریدینگ آن بسیار ساده است. وارد صرافی مراجکس شوید و به‌سراغ بخش نام‌نویسی بروید.

نام‌نویسی شما با چند کلیک انجام خواهد شد. جالب است بدانید که در این صرافی حتی به احراز هویت هم نیازی نیست. پس از نام‌نویسی کار شما در این بخش تمام می‌شود و باید کیف پول خود را به‌صرافی متصل کنید.

سپس وارد بخش کپی ترید شوید و لیست تریدر‌های مطرح را ببینید. با انتخاب میزان سرمایه‌گذاری و دنبال‌کردن تریدر مورد نظر کار شما تمام خواهد شد.

صرافی مارجکس با چه چیزی از دیگر صرافی‌ها متمایز می‌شود؟

صرافی مارجکس بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها است. این صرافی برای نام‌نویسی به احراز هویت نیازی ندارد و کار با آن بسیار ساده است. ایرانی‌ها به‌دلیل مشکلات تحریمی جهانی نمی‌توانند از خدمات صرافی‌های زیادی استفاده کنند.

به‌ همین دلیل وجود مارجکس برای آن‌ها یک موهبت بزرگ است. این صرافی برنامه‌های تخفیفی و جایزه‌های فراوان دارد. برای نمونه شما در اولین واریزی خود 100 دلار بیت کوین هدیه خواهید گرفت. این امکانات باعث شده که بسیاری به نام‌نویسی در این صرافی ترغیب شوند.

بهترین صرافی برای کپی تریدینگ کجاست؟

برای انتخاب بهترین صرافی مولفه‌های خاصی را باید نظر گرفت. امنیت، نقدینگی بالا، رابط کاربری خوب، همه‌وهمه از مولفه‌های اساسی و بیسیک انتخاب یک صرافی هستند.

اما زمانی که می‌خواهیم برای کپی تریدینگ یک صرافی خوب را انتخاب کنیم باید موارد دیگری را هم در نظر بگیریم. یک صرافی بهینه برای کپی ترید باید سیستم جامع و اتوماتیکی داشته باشد که بتوان از طریق آن خیلی راحت این کار را انجام داد.

همچنین بتوان در آن لیست بهترین تریدر‌ها و عملکرد آن‌ها را مشاهده کرد. درعین‌حال این امکانات باید با ساده‌ترین طراحی و سریع‌ترین فرایند در دسترس کاربران قرار بگیرد.

یکی از صرافی‌های مطرح جهان که در زمینه کپی ترید برنامه‌های فوق‌العاده‌ای اجرا کرده صرافی مارجکس است که در ادامه درباره آن بیشتر به شما توضیح خواهیم داد.

چگونه باید کپی تردینگ در مارجکس را آغاز کرد؟

کپی تریدینگ در این صرافی بسیار ساده است. در صرافی Margex شما با چند کلیک می‌توانید این سبک معاملات را آغاز کنید. ابتدا باید در صرافی نام‌نویسی کنید که به احراز هویت هم نیاز ندارد! بله درست شنیدید.

در این صرافی نیازی به احراز هویت نیست و شما می‌توانید به‌عنوان یک کاربر ناشناس تنها با کیف پول‌تان به صرافی متصل شوید و با بیت کوین تمامی معاملات را پیش ببرید. سپس وارد بخش Copy Trading شوید و لیست تریدر‌های مطرح و نرخ بازگشت سرمایه آن‌ها را ببینید.

حالا تریدری که مدنظر دارید را انتخاب و مشخص کنید که چه مقدار سرمایه باید در این بخش قرار بگیرد. پس از فالو کار تمام است و سیستم به‌صورت خودکار معاملات شخصی که فالو کرده‌اید را برای سرمایه مشخص‌شده شما نیز اعمال خواهد کرد.

کپی تردینگ در مارجکس چه مزیت‌هایی دارد؟

قابلیت‌هایی مثل عدم‌نیاز به احراز هویت و کپی تریدینگ باعث می‌شود که هر شخصی بتواند خیلی راحت به این بازار وارد شود.

مارجکس برای اولین واریزی شما به این صرافی 100 دلار بیت کوین جایزه نیز مشخص کرده که می‌توانید به‌راحتی از آن بهره‌مند شوید. چه چیزی از این بهتر؟ در ادامه همراه ما بمانید تا مزیت‌های کپی تریدینگ در این صرافی را بیشتر بررسی کنیم.

کپی ترید تجربیات دیگران را در اختیار شما می‌گذارد

چرا در بازار با تجربه‌کردن مواردی که دیگران قبلا تجربه کرده‌اند ضرر کنید؟ خیلی راحت با تجربه افراد حرفه‌ای در بازار سود به‌دست بیاورید و خودتان درگیر کندل‌ها و مواردی ازاین‌دست نشوید.

کپی ترید مناسب افراد مبتدی است

اگر مبتدی هستید در شروع کار کپی ترید می‌تواند بسیار به شما کمک کند. این استراتژی معاملاتی در شروع مسیر از سنگینی مفاهیم خواهد کاست و درعین‌حال سودآوری فوق‌العاده‌ای هم به‌همراه دارد.

مارجکس یک صرافی عالی برای کپی ترید

اگر قصد به‌کارگیری این سبک از معاملات را دارید، چه جایی بهتر از مارجکس؟ جایی که برای کپی ترید بهینه شده و بهترین امکانات را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و حتی جایزه 100 دلاری دارد؟

صرافی مارجکس را بیشتر بشناسید

مارجکس به‌عنوان یک صرافی معتبر جهانی از سال 2019 به بیش از 500هزار کاربر در سراسر دنیا خدمات ارائه داده و حالا واریز و برداشت ریالی را حتی به مجموعه خود اضافه کرده تا کاربران ایرانی بتوانند به‌راحتی از خدمات این صرافی مطرح بهره‌مند شوند.

جایزه 100 دلاری بیت کوین با اولین واریز بسیاری را علاقه‌مند به معامله در این صرافی کرده و باعث شده که سرمایه‌گذاران زیادی ترجیح بدهند ادامه فعالیت‌های خود را در این صرافی پیش بگیرند.

این صرافی هیچ محدودیت خاصی ندارد و بهترین گزینه برای ایرانی‌هایی است که با تحریم‌های بین‌المللی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. اگر قصد کپی ترید دارید همین امروز در مارجکس نام‌نویسی کنید و این فرصت بی‌نظیر را از دست ندهید.

جمع‌بندی

از طریق کپی تریدینگ شما می‌توانید خیلی راحت از تجربیات دیگه بهره‌مند شوید و بدون درگیری با بازار از نوسانات آن سود به‌دست بیاورید.

در بین پلتفرم‌هایی که چنین تجربه‌ای را ارائه می‌دهند بهترین گزینه مارجکس است. این صرافی برای کپی ترید بهینه شده و خدمات فوق‌العاده‌ای دارد.

شما می‌توانید با اولین واریزی‌تان 100 دلار بیت کوین جایزه دریافت کنید و در آینده نیز از جوایز و رویداد‌های این صرافی بهره‌مند شوید. پس همین حالا به سراغ مارجکس بروید. ممنونیم که تا انتهای مقاله همراه ما بودید.

برای استفاده از حساب کپی تریدینگ کافیست به سایت صرافی مارجکس مراجعه کنید و در قسمت کپی ترید، لیست تریدرها رو داشته باشید و بررسی های لازم رو انجام داده و بر مبنای بازدهی هفتگی یا ماهیانه ترید هر تریدر انتخاب کنید که تریدهای کدوم مدیر حساب کپی تریدر رو ترجیح میدید که انتخاب کنید

شما در سرویس های صرافی مارجکس این امکان را دارید تا هر لحظه عملکرد هر هر لحظه تریدرها رو زیرنظر داشته باشید و با اطلاعات کامل از بین تریدرها ، بهترین حساب ها را انتخاب کنید

صرافی مارجکس اطلاعات تریدها و عملکرد معامله گرها رو به صورت شفاف در اختیار شما قرار میدهد

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
4.7/5 - (3 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *