اخبار طلا خبر

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۰ مرداد

طلا در بازار‌های آسیایی با قیمت پایانی زیر ۱۷۵۰ بسته شد تا معامله‌گران همچنان نسبت به جبران ریزش قابل توجه اخیر قیمت طلا بدبین باشند.

به گرارش تجارت‌نیوز،  صبح روز سه‌شنبه طلا در بازارهای آسیایی شاهد افزایش قیمت بود‌، اما با توجه به آغاز زودتر از موعد بانک مرکزی آمریکا به تعدیل دارایی و تقویت شاخص دلار این صعود چندان پایدار نماند و قیمت طلای زرد همچنان پایین‌تر از سطح قیمت هفته گذشته‌اش معامله می‌شود. طلا پس از کاهش قیمت شدید و بازگشت به سطح قیمت خود در ۳۱ مارس(اوایل فروردین سال جاری) در معاملات آتی بازارهای آسیایی حدود ۷/ ۰ درصد افزایش را شاهد بود. شاخص دلار نیز که معمولا الگوی قیمتی آن معکوس قیمت طلاست روز دوشنبه شاهد افزایش بود.

این افزایش شاخص دلار پس از آن رخ داد که گزارش اخیر وضعیت مشاغل و آمار بیکاری آمریکا حاکی از بهبود وضعیت بازار و اقتصاد آمریکا بود. طبق این گزارش نرخ بیکاری ماه جولای ۴/ ۵ درصد اعلام شده بود. در پی اعلام این گزارش بازده اوراق خزانه‌داری آمریکا به بالاترین سطح از سه هفته گذشته رسید و در ادامه مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که بانک مرکزی می‌تواند زود‌تر از آنچه انتظار داشت به شرایط قبل از همه‌گیری بازگردد. با وجود همه آنچه گفته شد طلا در بازار‌های آسیایی با قیمت پایانی زیر ۱۷۵۰ بسته شد تا معامله‌گران همچنان نسبت به جبران ریزش قابل توجه اخیر قیمت طلا بدبین باشند.

تحلیلگران معتقدند زمزمه‌های فدرال رزرو برای کاهش برنامه موسوم به تسهیل مقداری موجب شده انتظارات به سمتی برود که به زودی بازده دلار و اوراق خزانه‌داری به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و این موضوع خود را در کم شدن تقاضای طلا و افت قیمتی آن به نمایش گذاشته است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *