اخبار طلا

طوفان طلا در روزهای پایانی ۲۰۲۰

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، سال میلادی رو به پایان است اما هنوز حواشی برای طلا به پایان نرسیده است ، در روزهای اخیر سرمایه‌گذاران یا درگیر طوفان‌های ناگهانی قیمت‌ها هستند یا خود را کنار کشیدند تا شرایط آرام شود.

بر اساس گزارش اینوستینگ، هر اونس طلا در بالای 1880 دلار ثابت ماند، اتفاقی که می تواند یک نقطه عطف باشد و به این فلزگرانبها کمک کند تا اوج‌های اخیر بالای 1900 دلار را پس بگیرد. البته اگر نتواند از این سطح عبور کند ممکن است به سطح 1870 دلار یا زیر سطح آن سقوط کند.

هم زمان در سپهر سیاسی مجددا شکاف ها بیشتر شد،رهبر جمهوری‌خواهان سنا با رای‌گیری بسته حمایتی ۲هزار دلاری به خانواده‌های آمریکایی مخالفت کرد و گفت باید به مساله تقلب در انتخابات هم رسیدگی شود.

ورود دوباره سنا

ترامپ ، حدود سه هفته دیگر از سمت خود خارج می‌شود ، هنگامی که روز پنجشنبه اعلام کرد که 900 میلیارد دلار محرک‌مالی حساب همه جانبه و لایحه بودجه دولت همراه با 1.4 تریلیون دلار مصوب کنگره را امضا نمی کند ، بازارها مبهوت شدند.

نمایندگان حزب جمهوریخواه حامی او و همچنین دموکرات های رقیب توافق کردند که کمکهای شخصی 600 دلار برای هر آمریکایی را تا 2000 دلار افزایش دهد.

ترامپ روز یکشنبه به همان عادت ناگهانی تغییر موضع داد و این لایحه را امضا کرد و گفت که جمهوری خواهان را برای ارسال چک های جداگانه به آمریکایی‌ها برای جبران پرداخت 2000 دلار راضی کرده است. اما هنگامی که دموکرات ها تلاش کردند این موضوع در جلسه روز سه شنبه سنا تصویب شود ، رهبر اکثریت جمهوریخواهان میچ مک کانل مخالفت کرد. البته دموکرات ها حمایت شش سناتور جمهوری خواه را در کنار خود دارند و از نظر فنی برای گذر از مانور ترامپ فقط به شش رای دیگر احتیاج دارند. اما این سطح شکاف مجددا نااطمینانی را به بازارها بازگرداند.

سنا

تنها توجه بازار به محرک‌‌های مالی

اد موایا در نیویورک OANDA(شرکت خارجی ارزی) گفت: توجه طلا در حال حاضر تنها به آینده بسته محرک‌ مالی است و در حال حاضر عدم اطمینان در مورد آینده بیشتر مشاهده خواهد شد.

او معتقد است: ترامپ برای افزایش چک‌های محرک به 2000 دلار در سنا در تلاش است، اما این به دولت بایدن کمک کرده است که بفهمد کدام قانونگذاران مایل به همکاری با آن‌ها هستند. به طور کلی احتمال محرک‌های بیشتر به نظر می رسد ، سرمایه گذاران فقط باید منتظر بمانند تا بایدن روی کار بیاید.

فراز و نشیب قیمت طلا

معاملات آتی طلای ایالات متحده برای تحویل در ماه فوریه، معامله رسمی روز سه شنبه را با افزایش 2.50 دلار یا معادل 0.1 درصد ، به 1882 دلار رساند.

در معاملات روز دوشنبه ، طلای فوریه در مورد حدس و گمان درباره نتیجه کمک های مالی 2000 دلاری که ترامپ خواسته بود ، قبل از ورود به سطح 1874.05 دلار به بالاترین سطح یعنی  1،904 دلار رسید.قیمت لحظه ای طلا نیز که مورد توجه الگوریتم ها و صندوق های تامینی است و جهت آینده را برای این دسته از سرمایه گذاران تعیین می کند، 1،883 دلار بود.

با توجه به نوسان زیاد طلا، سرمایه‌گذاران برای معامله در این  بازار دست نگه داشتند و سایت‌های تحلیلی نیز فعلا صبر را به آن‌ها پیشنهاد کرده است.

انتظار برای نوسان بیشتر

بر اساس گزارش کیتکو، قیمت بیت‌کوین در روز سه شنبه در اوایل معاملات آمریکا متوقف شد ، در حالی که در اوایل هفته جاری به بالاترین سطح رسید. افرادی که دنبال سود هستند، از مزیت بالایی برخوردار هستند اما هیچ نشانه ای از نزدیک بودن سطح بالای بازار وجود ندارد. به نظر می‌رسد که باید در کوتاه مدت انتظار نوسان بالاتر در روند صعودی و نزولی را داشته باشید.در حال حاضر قیمت هر بیت‌کوین ۲۶،۸۹۶ دلار است.

بیت_کوین.jpg
اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *