اخبار طلا

ریزش ارزش سکه به زیر ۱۱ میلیون

آخرین بروزرسانی:22 دی 1399

اقتصادنیوز : قیمت سکه امروز آماده فرود در کانال ۱۰ میلیون تومان است نشانه اصلی فاصله قیمت اسمی سکه و قیمت واقعی هست که به زیر ۳۰۰ هزار تومان رسیده این نشانه توضیح می دهد جناح خرید در بازار اکثریت ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز، سقوط 700 هزار تومانی سکه، حباب را تا محدوده 2 درصدی کاهش داد. با این حال، بازار سکه هم چنان ظرفیت افت بیشتر قیمت را دارد. دیروز ارزش ذاتی سکه به زیر 11 میلیون تومان رسید و در محدوده 10 میلیون و 700 هزار تومان قرار گرفت. ثبت این ارزش ذاتی به معنای آن است که سکه پتانسیل افت بیشتر قیمت را دارد.

با این حال، دو عامل می توانند مانع از برگشت این فلز گران بها به کانال 10 میلیونی شوند. اولین مساله حمایت نسبتا سنگینی بود که دیروز از مرز حمایتی 11 میلیون تومانی صورت گرفت و دومین موضوع این است که وقتی حباب سکه به محدوده 2 درصدی می رسد، معمولا عده ای از معامله گران خریدهای پله ای خود را آغاز می کنند.

امید نزولی های سکه به دلار

بازیگران کاهشی بازار سکه امیدوار هستند که با افت بیشتر قیمت دلار، ارزش ذاتی سکه پایین تر برود و به تبع آن، تمایل به فروش فلز گران بهای داخلی ادامه پیدا کند. سکه در آذرماه یک بار حتی تا محدوده 10 میلیون و 600 هزار تومانی هم پایین رفت، ولی از آن نقطه با قدرت زیادی به بالای 12 میلیون تومان بازگشت.

به این ترتیب، می توان گفت که سکه با کف قبلی خود فاصله چندانی ندارد و این مساله می تواند کمی تمایل برخی معامله گران برای بازگشت به بازار را بالا ببرد. با این حال، نزول دلار تمام معادلات سکه بازان را می تواند برهم بزند، در نتیجه انتظار بر این است که سکه بازان حداقل در ابتدای روز یک شنبه بی گدار به آب نزنند و منتظر رفتار اسکناس آمریکایی باقی بمانند.

اونس طلا هم با وجود ریزش سنگین، در انتهای معاملات جمعه کمی تمایلات افزایشی از خود نشان داد و ممکن است همین مساله موجب شود که برخی از سکه بازان تصمیم خود برای خرید و فروش را تا روز دوشنبه به تعویق بیاندازند. با این حال، باز هم باید تاکید کرد که سرنوشت امروز سکه کاملا به دست دلار است.

بازار سکه یک

قیمت سکه در پشت خط

قیمت سکه روز گذشته در همان ابتدای روز معاملات خود را زیر محدوده 11 میلیون و 500 هزار تومانی آغاز کرد و در ادامه روز حتی به زیر 11 میلیون تومان نیز رفت. با این حال، در اواخر روز کمی خریداران به بازار وارد شدند و قیمت را روی سطح 11 مییلون و 50 هزار تومان قرار دادند.

با عین حال پس از بسته شدن بازار نقدی معاملات در بازار پشت خطی ادامه داد و معامله گران سکه را بالای 11 میلیون و 100 هزار تومان معامله کردند این اتفاق موجب شد برخی تصور کنند بازار امروز با قیمت های بالای 11 میلیون و 100 هزار در بخش نقدی شروع به کار می کند. اما باید دید سرریز بازار ارز در بازار سکه چه سرنوشتی را رقم می رند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *