اخبار دلار ارز

بازگشت قیمت دلار تهران به زیر سایه دلار هرات

قیمت دلار دیروز با 27 هزار و 150 تومان شروع به کار کرد و تا ظهرنیز در همین حوالی معامله می‌شد، اما هر چه از ظهر گذشت، فاصله نرخ دلار از قیمت صبح بیشتر شد.

بازگشت قیمت دلار تهران به زیر سایه دلار هرات

دیروز نرخ دلار در بازار تهران تابع بازار هرات بود، شکست مقاومت 27 هزار تومان در هرات اولین سیگنال‌ها را به تهران داد تا نرخ به سمت 27 هزار و 200 تومان حرکت کند. جالب اینکه در ساعت 19 نرخ تهران و هرات تقریبا با هم برابرند، یعنی در همان محدوده 27 هزار و 200 تومان.

باز هم خبرهای برجامی، فرمان نرخ ارز را در دست گرفتند. در واقع نه پیش‌بینی‌هایی که راجع به نرخ دلار می‌شد، نه اتفاقاتی که در فضای اقتصاد کلان ایران می‌افتد، اثر چندانی بر روند بازار ارز نداشتند، آنچه که فعلا بازار ارز را صعودی یا نزولی می‌کند، اخبار برجامیست(  منظور از صعود یا نزول، بازی قیمت در دامنه نوسان 27 تا 27 هزار و 300 تومان بوده). البته اخبار ضد برجامی هم در بازار گردش داشت؛ این اخبار ضدونقیض یک نوع کلافگی در معامله‌گران دلار ایجاد کرده است. به همین دلیل،‌ معامله در بازار کم بوده و حتی گفته می‌شود تعداد زیادی از معامله‌گران بعد از ظهر دست به معامله نزدند. بخشی از این بی رقمگی را می‌شود به انتظار هم تعبیر کرد. بسیاری از معامله‌گران  در انتظار سخنان رئیس جمهور بودند که امشب در تلویزیون پخش شد. صحبت‌های دیروز رئیس جمهور در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، چندان به مذاق بازار خوش نیامد، چرا که از آن صحبت‌ها، نگرانی امنیتی به بازار تزریق شد. امشب صحبت‌های برجامی رئیس جمهور و احتمالا اظهارنظرهای ابراهیم رئیسی در خصوص بازار ارز، میتواند برای معامله گران مهم باشد.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *