اخبار ارزدیجیتال

آزمایش استارباکس و مک دونالد بر روی ارز دیجیتال چین

گزارش‌ها حاکی از آن است که نام مک دونالد و استار باکس هم در میان ۱۹ رستورانی قرار دارد که در برنامه بانک مرکزی چین برای آزمایش ارز دیجیتال ملی‌اش در ناحیه جدید ژیونگ‌آن (Xiong’An)، شرکت دارند.

به گزارش کوین دسک و به نقل از رسانه‌های محلی چین، اعضای کمیسیون توسعه و اصلاح ناحیه ژیونگ‌آن، در استان هیبی (Hebei)، روز گذشته در نشستی به بحث و گفتگو در ارتباط با برنامه‌ها برای آزمایش یوآن دیجیتال پرداختند.

همزمان با توسعه نرم‌افزار کیف پول توسط بانک‌های دولتی چین برای یوآن دیجیتال (DC/EP)، اقدام اخیر را می‌توان نشانه‌ای از برنامه‌های گسترده این کشور در راه عرضه این ارز دیجیتال دانست.

در این نشست نمایندگانی از نهادهای دولتی، چهار بانک دولتی، شرکت انت فایننشال (Ant Financial)، شرکت تنسنت (Tencent)، نوزده رستوران، مرکز تفریحی و فروشگاه حضور داشتند. همه این نهادها و شرکت‌ها قرار است تا در این طرح آزمایشی شرکت داشته باشند.

در این میان، نام‌های آشنایی نظیر استار باکس، سابوی (Subway)، فروشگاه‌های زنجیره‌ای جی‌دی و … نیز دیده می‌شود. هنوز مشخص نیست که این طرح آزمایشی چه زمانی آغاز می‌شود و مدت زمان آن چقدر است.

هفته گذشته نیز بانک کشاورزی چین، رابط کاربری کیف پولِ مخصوص ارز دیجیتال چین را آزمایش کرد. در این نرم‌افزار قابلیت‌هایی نظیر انتقال سریع پول گنجانده شده است.

آزمایش این رابط کاربری در شهرهای چانگدو، سوژو، شنژن و منطقه جدید ژیونگ‌آن انجام شد.

از دیگر گام‌های چین برای توسعه و آزمایش این ارز دیجیتال ملی، استفاده از آن توسط کارمندان دولتیِ شهر سوژو بود. طبق گزارش‌ها، این افراد ۵۰ درصد از یارانه‌ی حمل‌و‌نقل ماه می (اردیبهشت) خود را به شکل ارز دیجیتال ملی دریافت خواهند کرد.

جمعه گذشته نیز، بانک مرکزی چین ضمن تایید آزمایش‌ها برای عرضه یوآن دیجیتال، عنوان کرد که این اقدامات به منزله عرضه رسمی این ارز دیجیتال ملی نیست.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *