اخبار ارزدیجیتال

نام کیف پول ارز دیجیتال فیس‌بوک از «Calibra» به «Novi» تغییر کرد.

پیرو اطلاعیه فیس‌بوک، نام کیف پول دیجیتال این شرکت تغییر می‌کند.

به گزارش دبلاک، کالیبرا (Calibra) سابق، کیف پولی که برای شبکه‌ ارز دیجیتال با‌ثبات فیس‌بوک (لیبرا) ساخته شده بود، هم‌اکنون نووی (Novi) نامیده می‌شود. هنگامی که این شبکه راه‌اندازی شود، کاربران قادر خواهند بود از طریق برنامه‌ای مستقل، علاوه بر فیس‌بوک مسنجر و برنامه‌های یکپارچه واتس‌اپ، به کیف پول خود دسترسی داشته باشند.

خالق کیف پول نووی که نووی فایننشال (Novi Financial) نیز نامیده می‌شود، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه فیس‌بوک است که مانند کالیبرا، جدا از این غول فناوری فعالیت می‌کند. کیف پول برنامه‌ریزی شده که با لیبرا سازگار است و به گفته‌ این شرکت هم‌زمان با شبکه‌ لیبرا راه‌اندازی خواهد شد، به سیستم تأیید هویت دولتی و دیگر سیستم‌های ضد کلاه‌برداری نیز مجهز خواهد بود. در این اطلاعیه قید شده:

ما آن را با ویژگی‌هایی که انتقال برون‌مرزی پول را سریع، امن و بدون کار‌مزدِ پنهانی صورت می‌دهند، در چند کشور اجرای ابتدایی خواهیم کرد.

با وجود این که نام و ظاهراین کیف پول تغییر کرده، ولی رسالت آن همچون گذشته است. طبق اطلاعیه فیس‌بوک:

گرچه ما نام خود را از کالیبرا تغییر داده‌ایم، ولی تعهد بلند مدت خود مبنی بر کمک به مردم سراسر جهان برای دسترسی به خدمات مالی مقرون به صرفه را عوض نکرده‌ایم.

به گفته‌ دیوید مارکوس (David Marcus)، یکی از سازندگان لیبرا و رئیس نووی، این تغییر نام به منظور شفاف‌سازی پیام‌های حول ارز دیجیتال با‌ثبات تحت حمایت فیس‌بوک انجام گرفته است.

مارکوس در توییتر خود نوشت:

پس از معرفی لیبرا در تابستان گذشته، مشخص شد آشفتگی بیشتری نسبت به آنچه ما می‌خواستیم وجود دارد.

تغییر نام کالیبرا با موجی از استخدام توسط هر دو شرکت لیبرا و کیف پول تابع آن، که اواخر آوریل قصد داشت ۵۰ نفر را در ایرلند استخدام کند، همراه بود. این طرح، پس از تجدید ساختار برنامه‌های شبکه‌ لیبرا در این پروژه در ماه آوریل صورت گرفت. اکنون آن‌ها قصد دارند که علاوه بر توکن برنامه ریزی شده‌ لیبرا که با چندین ارز‌ مختلف همراه خواهد شد، انواع ارز‌های دیجیتال با‌ثبات را نیز بر اساس واحد‌های پولی ملی متفاوت صادر کنند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *