اخبار ارزدیجیتال

جهش بیت‌کوین به بالای ۱۰ هزار دلار

بیت‌کوین پس از چندین هفته معامله با قیمت‌های پایین، در روز یکشنبه پنجم مردادماه مرز ۱۰ هزار دلار را برای اولین بار از ابتدای ژوئن شکست و به ۱۰۲۰۰ دلار رسید.

بیت کوین هوم پیج

 به گزارش همشهری آنلاین تسنیم به نقل از رویترز نوشت: بیت‌کوین پس از چندین هفته معامله با قیمت‌های پایین، در روز یکشنبه مرز ۱۰ هزار دلار را برای اولین بار از ابتدای ژوئن شکست.

 با وجود کاهش قیمت بیت‌کوین به خاطر رکود اقتصادی به وجود آمده از همه‌گیری ویروس کرونا، نصف شدن نرخ پاداش این ارز مجازی در یازدهم ماه مه صورت گرفت. یعنی پاداش استخراج بیت‌کوین از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ سکه جدید کاهش یافت.

  • آیا ارزهای دیجتالی یک سرمایه گذاری خوب است؟

 نصف شدن نرخ پاداش بیت‌کوین بر عرضه این ارز مجازی تاثیر گذاشته و زمان مورد نیاز استخراج‌کنندگان را برای رسیدن به نقطه تعادل افزایش داده است.

این سومین بار از زمان ایجاد بیت‌کوین در سال ۲۰۰۹ بود که نرخ این ارز نصف می‌شد. مورد اول در نوامبر سال ۲۰۱۲ و مورد دوم در جولای ۲۰۱۶ اجرا شد و قرار است مورد بعدی نصف کردن این ارز در مه ۲۰۲۴ انجام شود. هدف از این کار کنترل تورم است.

 برخی از سرمایه‌گذاران عقیده دارند که نصف شدن بیت‌کوین می‌تواند باعث کاهش جذابیت آن برای استخراج‌کنندگان باشد و باعث شود انگیزه کمتری برای تولید بیت‌کوین داشته باشند و به سراغ ارزهای دیجیتال دیگر بروند.

بیت‌کوین در روز یکشنبه به بالاترین رقم ۱۰۲۰۰ دلار رسید.

  • نرخ بیت‌کوین ۲۷ درصد در نیمه اول ۲۰۲۰ افزایش یافت
اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *