اخبار ارزدیجیتال خبر

نقشه راه دوج کوین برای سال ۲۰۲۲ منتشر شد؛ از همکاری با ویتالیک بوترین تا انتقال به اثبات سهام

دوج کوین برای اولین بار در تاریخ خود یک نقشه راه منتشر کرده است. بر اساس این طرح جدید قرار است ویتالیک بوترین به توسعه‌دهندگان این پروژه برای حرکت به سمت سازوکار اثبات سهام کمک کند.

به گزارش کوین دسک، بنیاد دوج کوین، نهادی غیرانتفاعی‌ای که هدف آن حمایت از توسعه این میم کوین است، اولین نقشه راه خود را به همراه جزئیات پروژه‌های جدید منتشر کرده است.

در نقشه راه جدید دوج کوین، راه‌اندازی ۸ پروژه از جمله لیب دوج کوین (LibDogecoin) و کیف پول گیگا والت (GigaWallet) مورد بررسی قرار گرفته است. این اولین نقشه راهی است که بنیاد دوج کوین در تاریخ ۸ ساله خود منتشر کرده است.

در ماه اوت (مرداد)، این بنیاد بیانیه‌ای را امضا کرد که در آن اهداف ارز دیجیتال دوج کوین شرح داده شده بود. طرفداران این ارز دیجیتالِ الهام‌گرفته از سگ شیبا اینو هم اجازه داشتند تا این بیانیه را امضا کنند و از این طریق بازخوردها و انتظارات خود را نسبت به پروژه اعلام کردند.

بنیاد دوج کوین به حضور افراد مشهوری مانند ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، در جمع اعضای هیئت‌مدیره و مشاوران خود افتخار می‌کند.

این بنیاد در نقشه راه خود گفته است که با همکاری ویتالیک بوترین روی راه‌اندازی یک طرح منحصر‌به‌فرد برای دوج کوین، جهت ارائه یک نسخه مبتنی بر اثبات سهام با مشارکت و سهام‌گذاری جامعه این ارز دیجیتال کار می‌کند. این طرح نه‌تنها به سرمایه‌گذاران بزرگ، بلکه به همه این امکان را می‌دهد تا در ازای کمک‌های خود برای ادامه فعالیت شبکه، پاداش دریافت کنند.

بنیاد دوج کوین همچنین گفته است که دوستان تأثیرگذار و گروه رو به رشدی از افراد را در کنار خود دارد که برای مشارکت در توسعه این پروژه‌های متن‌باز (Open-Source) آماده می‌شوند.

در ماه فوریه (بهمن ۹۹)، ایلان ماسک در توییتی گفت که دوج کوین می‌تواند ارز آینده کره زمین باشد. مشارکت ماسک کمک کرد تا این میم کوین در کنار دیگر ارزهای دیجیتال و به گفته خودش، به ماه برود.

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان یک شوخی کار خود را شروع کرد و بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، اکنون از نظر ارزش بازار در جایگاه دوازدهم قرار دارد.

در ماه ژوییه (تیر)، جکسون پالمر (Jackson Palmer)، هم‌بنیان‌گذار دوج کوین، گفته بود که به فضای ارز دیجیتال باز نخواهد گشت؛ چراکه معتقد است این فناوری ذاتاً راست‌گرا و به نفع سرمایه‌داران است. او گفته بود که ارزهای دیجیتال در اصل برای افزایش ثروت طرفداران این نگرش ساخته شده‌اند و با معرفی روش‌هایی برای اجتناب از پرداخت مالیات، کاهش نظارت دستگاه‌های قانون‌گذار و ایجاد یک کمیابی ساختگی، در جهت منافع این گروه به کار گرفته می‌شوند.

دوج کوین اکنون با قیمتی حدود ۰.۱۸۸ دلار معامله می‌شود و طی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۶۶ درصد رشد داشته است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *