اخبار ارزدیجیتال

انفجار بیت کوین در قله

اقتصادنیوز : در پایان ساعات کاری بازار در روز چهارشنبه، قیمت هر اونس طلا ۰.۵ درصد کاهش و قیمت نفت خام بیش از ۱ درصد افزایش یافت. در آن سو بازار بیت‌کوین پس از صعود چشم‌گیر خود، ریزشی شد و کمی بالاتر از قیمت ۲۴ ساعت گذشته قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت اونس طلا با بسته شدن بازار‌های جهانی در روز چهارشنبه، برای سومین روز پیاپی افت کرد. قیمت اونس طلا با 10 دلار کاهش، به 1869 دلار رسید. اگرچه در این هفته به نظر می‌رسد طلا درگیر دوره جدیدی از نوسان و بی‌رمقی شده است، اما به گفته تحلیل‌گران این روند زودگذر خواهد بود. زیرا همچنان عوامل زیادی می‌توانند بازار را دگرگون کنند. عواملی مانند: تایید یا عدم تأیید واکسن‌های کرونا و دور دوم انتخابات مجلس سنای آمریکا در جورجیا. 

بالاترین قیمت اونس طلا در سومین روز کاری بازار‌های جهانی 1884 دلار و پایین ترین‌ آن 1865 دلار بود. دلیل کاهش قیمت طلا در روز چهارشنبه و سقوط موقت به کانال 1860، گزارش جدید شرکت فایزر بود. در این گزارش گفته شد که واکسن این شرکت بیش از مقداری که تصور می‌شد کاربری است. طبق برآورد‌های جدید، درجه تأثیر آن جهت جلوگیری از ویروس کرونا، 5 درصد بیشتر از 90 درصد پیشین، اعلام شده است.

نمودار طلا

همراهی نقره با طلا و پلاتین با پالادیوم

در بازار دیگر فلزات گران‌بها، نقره با طلا همسو بود اما پلاتین و پالادیوم افزایشی بودند. هر اونس نقره با 0.5 درصد کاهش به 24.34 دلار رسید، پالادیوم با 1.3 درصد رشد به 2349 دلار افزایش یافت و پلاتین با 1.9 درصد صعود بر روی 942.5 دلار قرار گرفت. پلاتین در هفته گذشته عملکرد بسیار خوبی را با رشد 9.5 درصدی تجربه کرده بود. چشم‌انداز این فلز گران‌بها به دلیل کسری عرضه و امید‌های بهبود اقتصادی در نتیجه واکسن بسیار مثبت برآورد می‌شود.

رفت برگشت بیت‌کوین بین 17 و 18 هزار

با وجود این که بیت‌کوین امروز بسیار خبر ساز بود و نظر بسیاری از رسانه‌ها را به خود جلب کرد، قیمت پایانی روز، تقریباً بدون تغییر ماند. بیت‌کون هفته‌های بسیار افزایشی را تجربه کرده است. بیت کوین پس از عبور از سقف روانی 17 هزار دلار در روز گذشته، امروز سقف 18000 دلاری را هم شکست و تا نزدیکی نیمه دوم این کانال پیش رفت. اما با رسیدن به قیمت 18.46 هزار، پیشروی آن متوقف شد و حتی نتوانست کانال 18000 را حفظ کند. آخرین قیمت بیت‌کوین در ساعت 1 بامداد 17.79 هزار دلار ثبت شده که نسبت به روز کاری قبل، رشد 0.64 درصدی را نشان می دهد. 

نمودار بیت کوین

تعویق تصمیم اوپک نفت را خشنود کرد

نفت خام روز خوش خبری را پشت سر گذاشت، زیرا علاوه بر گزارش جدید واکسن فایزر، موجودی ذخایر نفت خام آمریکا نیز بیش از انتظار کاهش یافت. امید‌ها به تعویق تصمیم اوپک پلاس در افزایش عرضه نیز علت دیگری بود که سطح خرید در بازار نفت رشد کند. قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس در روز چهارشنبه  1.3 درصد افزایش یافت و در قیمت  41.92 دلاری معامله شد. قیمت نفت خام برنت نیز با 1.8 درصد افزایش بر روی 44.63 دلار قرار گرفت. 

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *