اخبار ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می توانند رمزارزها را از بین ببرند.

رسانه های محلی روز جمعه گزارش دادند، تی رابی سانکار (T. Rabi Sankar)، معاون بانک مرکزی هند، در وبیناری که توسط صندوق بین المللی پول (IMF) برگزار شد، در مورد تأثیر بالقوه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) بر رمزارزها، مانند بیت کوین و اتریوم، صحبت کرده است.

از او نقل شده است که:

“ما (RBI) معتقدیم که CBDCها در واقع می‌توانند هر مزیت کوچکی را که برای رمزارزها خصوصی وجود دارد، از بین ببرند.”

منظور دولت و بانک مرکزی هند از واژه «رمزارزهای خصوصی» اشاره به تمام ارزهای رمزنگاری شده غیردولتی از جمله بیت‌کوین و اتریم می باشد.

سانکار موضع بانک مرکزی را این چنین توضیح داد که رمزارزها نباید صرفا به این دلیل گه توسط فناوری پیشرفته پشتیبانی می‌شوند، مجاز باشند. او اضافه کرد:

“هر ابزاری که بتوان از آن به خوبی استفاده کرد، می‌تواند مورد استفاده نامطلوب نیز قرار گیرد. بالاخره فناوری نیز یک ابزار است.”

در همین حال، دولت هند همچنان در حال کار بر روی سیاست رمزارزهای این کشور است. این هفته، وزیر امور اقتصادی فاش کرد که دولت در حال نهایی کردن یک مقاله مشاوره در مورد رمزارزها است.

RBI مدت‌هاست که هشدار داده است که رمزارزها تهدیدی برای سیستم مالی هند هستند و هرگز نباید مانند برخی کشورها از جمله السالوادور به عنوان ارز قانونی شناخته شوند. این بانک همچنین هشدار داد که کریپتو می تواند منجر به دلاری شدن اقتصاد هند شود.

سانکار توضیح داد: «یک ارز به یک صادرکننده نیاز دارد یا به ارزش ذاتی نیاز دارد. بسیاری از ارزهای رمزپایه که هیچکدام از این دو را ندارند، هنوز به صورت اسمی پذیرفته می شوند، نه تنها توسط سرمایه گذاران ساده لوح، بلکه توسط سیاست گذاران متخصص و دانشگاهیان. این مقام رسمی توضیح داد:

“بیشتر رمزارزها دارای ارزش تعادلی دقیقاً صفر هستند، اما هنوز هم گاهی اوقات در سطوح فوق العاده قیمت گذاری می شوند.”

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *