اخبار بورس خبر

شاخص بورس ۱۱ هزار واحد رشد کرد.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۱ هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 770میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 313میلیارد تومان در بیش از 399هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 11هزار و 349واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 349هزار و 365واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و ایران خودرو شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی فناوران و بانک کارآفرین با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 368میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و 939میلیارد تومان در 195هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 73واحد رشد کرد و در ارتفاع 19هزار و 176واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، مدریت انرژی امید تابان هور و توسعه سامانه نرم افزاری نگین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *