کسب درآمد پنکیک سواپ استیک

کسب درآمد از صرافی پنکیک سواپ

وضعیت: در حال پرداخت
آخرین بروزرسانی:09 اسفند 1400

استیک کردن در صرافی‌های غیرمتمرکز مثل پنکیک سواپ یکی از روش‌های مطمئن و پر مخاطب برای کسب درآمد است. در این روش می‌توانید با سپرده گذاری ارزهای دیجیتالی که قصد دارید به صورت بلندمدت نگهداری کنید به کسب درآمد غیر فعال بپردازید. در نگاه اول میزان سوددهی از این روش، کم به نظر می‌رسد اما قاعدتا دریافت سود از ارزی که قصد هولد آن را دارید قطعا سودآور و دلچسب است.

در صرافی پنکیک سواپ این امکان فراهم شده است تا شما با دسترسی به تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال شبکه بایننس اسمارت چین به این روش کسب درآمد دسترسی ذلشاه باشید. در این روش شما به صورت روز شمار سود دریافت می کنید و هر زمان که تعیین کنید می‌توانید سود یا کل دارایی خود را برداشت کنید. (اگر دوست دارید به طور کامل با استیکینگ آشنا شوید مقاله استیکینگ چیست را مطالعه نمایید.)

با توجه به محدودیت‌ها و قوانین جدید صرافی پنکیک سواپ برای ایرانیان و برخی دیگر از کشورها، همچنان امکان دسترسی به امکانات این صرافی با فیل_ترشکن های آی پی ثابت و معتبر یا VPS امکان پذیر خواهد بود اما باید با احتیاط و دقت لازم این کار انجام شود.

انواع روش‌های کسب درآمد در پنکیک سواپ

در صرافی پنکیک سواپ pancakeswap قسمتی به عنوان EARN قرار داده شده که به شما امکان کسب درآمد به دو صورت Farm و Pools را می‌دهد، البته میزان سوددهی و نوع الگوریتم آن‌ها متفاوت و متغیر است که در ادامه به بررسی این‌ها می‌پردازیم.

میزان کسب سود در پنکیک سواپ در حالت عادی بین 50 تا 170 درصد و در بعضی از پلن‌ها مقداری بیشتر است، که میزان سوددهی آن از بانک‌ها بیشتر بوده و دسترسی به دارایی بسیار سریع، ساده و بدون دردسر است.

Pool در صرافی پنکیک سواپ

در این قسمت که در اصل استیکینگ ارزدیجیتال انجام می‌شود شما در ازای خرید و نگهداری توکن پنکیک سواپ سود روزانه، ماهانه و سالانه دریافت می‌کنید. این نوع الگوریتم در اصل در جهت حمایت و ایمن شدن شبکه انجام می‌شود و به در ازای آن هدیه و سود پرداخت می‌شود. بنابراین شما در ازای خرید و استیک کردن توکن پنکیک سواپ می‌تواند سود دریافتی خود را به صورت توکن پنکیک سواپ یا کوین‌های مورد نظر دیگر دریافت کنید. میزان سوددهی در ارزهای مختلف متفاوت است که در بخش آموزش این روش به آن پرداخته می‌شود.

Farm در صرافی پنکیک سواپ

این بخش از صرافی پنکیک سواپ به نوعی اختصاصی هست و در صرافی پنکیک سواپ و روی شبکه بایننس اسمارت چین کار می‌کند. در این روش کسب درآمد، شما با تامین نقدینگی استخر مورد نظر نسبت به میزان سپرده‌گذاری که کرده‌اید، بخشی از کارمزد معاملات این استخر را به عنوان پاداش دریافت می‌کنید. تامین نقدینگی در Farm به صورت جفت ارز ( مقدار مساوی از 2 ارز مختلف و تهیه توکن LP) انجام می‌شود و سود آن به صورت توکن پنکیک سواپ پرداخت می‌شود. میزان سوددهی در این روش متغیر است که در بخش آموزش این روش به بررسی کامل آن پرداخته خواهد شد.

آموزش کسب درآمد در صرافی پنکیک سوآپ

قبل از اینکه به بررسی و آموزش کسب درآمد از طریق Pool و Farm بپردازیم لازم است در رابطه با چند مورد اطلاعات را به دست آورید.

 • سود پرداختی در پنکیک سواپ به صورت سالانه (APR) محاسبه و پرداخت می‌شود. مدت زمان قرارداد به شما بستگی دارد و هر زمان که بخواهید می‌توانید سپرده خود را برداشت کنید، البته باید کارمزد شبکه را پرداخت کنید که هزینه کمی هم دارد.
 • میزان پرداخت سود نسبت به ارزها و استخرهای مختلف متغیر است، به این صورت که هرچه میزان نقدینگی کلی در استخر مورد نظر کمتر باشد میزان سود بیشتر و هرچه نقدینگی بیشتر باشید میزان سوددهی استخرنقدینگی کمتر است.
 • سودپرداخت شده در پلن‌های مختلف پنکیک سواپ ثابت نیست، لذا طبق توضیحاتی که قبل تر ارائه شد میزان سود پرداختی ارائه شده در سپرده گذاری با سودی که دریافت می‌کنید متفاوت خواهد بود.
 • پرداخت سود در پنکیک سواپ به دو صورت APR و APY پرداخت می‌شود. APR نرخ درصدی سود سالانه و APY نرخ سود مرکب است که هم بر روی سپرده و هم بر سود سپرده پرداخت می‌شود.
 • معمولا توکن های جدیدی که به استخرهای نقدینگی پنکیک سواپ اضافه می‌شوند به دلیل نقدینگی کم، بیشترین پاداش را دارند و بعد از مدتی میزان سود پرداختی آن‌ها کاهش می‌یابد.
 • امکان اتمام سپرده‌گذاری در هر زمان وجود دارد و برای پایان دادن به کسب درآمد فقط نیاز به پرداخت فی (کارمزد) شبکه است.

برای کسب درآمد از صرافی پنکیک سواپ فقط نیاز به کیف پول ارزدیجیتال با مقدار موجود مورد نظر برای سرمایه‌گذاری دارید. شما می‌توانید از طریق اتصال کیف پول در موبایل و یا کامپیوتر مراحل کسب درآمد خود را انجام دهید.

اتصال کیف پول به پنکیک سواپ

در موبایل از قسمت مرورگر کیف پول خود (Dapps) آدرس پنکیک سواپ درج کنید و وارد شوید، سپس روی Connect Wallet کلیک کنید تا کیف پولتان به پنکیک سواپ متصل شود. در کامپیوتر از طریق مرورگری که کیف پولتان روی آن نصب است وارد صرافی پنکیک سواپ به آدرس Pancakeswap.finance شوید، روی Connect Wallet کلیک کنید و در پنجره نمایش داده شده کیف پول مورد نظر خود را برای اتصال انتخاب کنید. سپس برای انجام استیکینگ در صرافی پنکیک سواپ مراحل بعدی را انجام دهید.

اتصال کیف پول به پنکیک سواپ

نحوه محاسبه سود استیکینگ در پنکیک سوآپ

قاعدتا سرمایه گذاران برای کسب سود از دارایی خود در صرافی پنکیک سواپ تمایل دارند قبل از انجام هر گونه اقدامی بدانند در چه بازه زمانی و با چه میزان سرمایه به چه میزان سود دست می‌‌یابند. از این رو صرافی پنکیک سواپ ماشین حسابی را برای این منظور قرار داده است. برای دسترسی به این ابزار در ردیف استخر نقدینگی مورد نظر، در کنار عدد نرخ سود سالانه (APR یا APY) آیکون ماشین حساب وجود دارد که با کلیک روی آن پنجره محاسبه‌ سود باز می‌شود.

محاسبه سود استیکینگ در پنکیک سوآپ

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای محاسبه سود هر ارز در پنکیک سواپ فاکتور‌های مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و شامل موارد زیر است:

 • مبلغ (مقدار): مقدار سرمایه‌ا که قصد دارید سپرده گذاری کنید. این عدد را می‌توان به صورت دلاری یا بر اساس توکن مورد نظر مشخص نمایید.
 • مدت زمان استیک(Staked for): در این بخش مدت زمان سپرده گذاری را مشخص می‌کنید، از 1 روز تا 5 سال. 
 • ترکیب دارایی – سود مرکب (COMPOUNDING EVERY): مقدار سودی که در هر بازه زمانی اضافه میکنید. هر چه فاصله زمانی کمتر باشد سود بیشتری پرداخت می‌شود.

آموزش Pool (استیکینگ) در پنکیک سواپ

همانطور که قبل تر گفته شد استیکینگ ارز به منظور ارائه ارتقا امنیت در یک پروتکل با استفاده از یک توکن انجام می‌شود و برای این موضوع به سرمایه گذار سود پرداخت می‌شود. برای استیکینگ در صرافی پنکیک سواپ، باید به استخرهای بخش pool مراجعه کنید. این پلتفرم دارای استخرهای نقدینگی زیادی هست که شما می‌توانید در این استخرها به استیکینگ بپردازید و کسب سود کنید. در این بخش شما با استیک کردن توکن Cake می‌توانید همین توکن یا توکن‌های دیگر را به عنوان سود دریافت کنید.

1.ورود به بخش استیکینگ: ابتدا از منوی Earn روی Pools کلیک کنید تا وارد بخش استخرها Syrup Pools شوید.

استیکینگ در پنکیک سواپ

2. انتخاب استخر و فعال کردن گزینه استیکینگ: در بخش pool روی استخر مورد نظر کلیک کنید تا گزینه‌های استیک نمایش داده شود. برای شروع ابتدا باید روی Enable کلیک کنید و مقدار جزئی Gas شبکه را پرداخت کنید تا امکان استیک کردن و گزینه Stacke برای شما فعال شود.

سه استخر اول و اصلی برای بخش استیکینگ شامل موارد زیر می‌شود؛ البته شما می توانید از در هر استخر نقدینگی که مد نظر دارید سرمایه گذاری کنید و توکن آن را دریافت کنید.

 • IFO Cake: با استیکینگ در این قسمت هم شامل دریافت سود می‌شوید و هم امکان شرکت در پیش فروش‌ها قبل از لیست شدن در صرافی پنکیک سواپ را دارید.
 • Auto Cake: در این استخر سود به صورت مرکب به شما پرداخت می‌شود. به این صورت که سود کسب شده شما به دارایی استیک شده شما اضافه می‌شود و در نتیجه سود به صورت مرکب به شما پرداخته می‌شود.
 • Manual Cake: در این استخر سود شما به صورت سالانه انجام می‌شود و باید به صورت دستی برداشت شود، یا جهت افزایش سپرده دارایی به صورت دستی مجدداً استیک شود.

همانطور که مشاهده می کنید در با کلیک بر روی هر استخر می توانید اطلاعات توکن و پروژه، جزئیات قرارداد، میزان Fee برداشت، اولین زمان دسترسی برداشت و دکمه فعال کردن استیک را مشاهده کنید.

3.فعال کردن استکینگ: به عنوان مثال ما قصد داریم در استخر Auto Cake دارایی خود را سپرده گذاری کنیم. برای این کار روی استخر مورد نظر کلیک می کنیم و بعد از فعال کردن گزینه Stake روی آن کلیک می کنیم. در اینجا ما باید مقدار دارایی توکن Cake که در کیف پول خود داریم و قصد داریم آن را استیک کنیم مشخص کنیم.

اگر با مراحل تهیه توکن Cake آشنا نیستید می توانید مراحل را طی کنید. ابتدا از طریق یکی از صرافی های ایرانی مثل نوبیتکس توکن bnb را تهیه کنید و به کیف پول خود منتقل کنید، سپس در قسمت Exchange صرافی پنکیک سواپ آن را به توکن کیک تبدیل کنید. یا می توانید در یکی از صرافی‌های ایرانی مثل بیت پین که از توکن Cake پشتیبانی می‌کنند آنرا تهیه کنید و به کیف پول خود منتقل کنید.

بعد از تهیه توکن Cake در کیف پول، روی Stake کلیک می‌کنیم ، مقدار را مشخص میکنیم، روی دکمه Stake کلیک میکنیم و با تایید تراکنش و پرداخت Fee استیکینگ را فعال می‌کنیم.

4. غیرفعال کردن و برداشت اصل و سود سپرده: برای اینکار کافیست روی استخر مورد نظر کلیک کنیم و دکمه Unstake را بزنید، سپس مقدار کارمزد برداشت را پرداخت کنید و دارایی خود را از استیکینگ خارج کنید تا به صورت خودکار به کیف پول شما واریز شود.

آموزش بخش Farm در صرافی پنکیک سواپ

بخش Farm ریسک مربوط به خود را دارد اما از طرفی سود بیشتری از قسمت Pool نصیب شما می‌کند. از آنجا که ماهیت استخرهای این قسمت مانند معاملات مارجین است، لذا نوسانات قیمت با ضریب بیشتری روی آن اثر می‌گذارد و ممکن است در صورت حرکت معکوس قیمت سرمایه کاربر از بین برود، پس بررسی پروژه و روند بازار، در کنار درک درست از شرایط سرمایه‌گذاری در این بخش لازم است.

برای سرمایه گذاری در این قسمت شما نیاز به توکن LP دارید که از معامله جفت ارز به دست می‌آید. برای اینکار باید به میزان مساوی از جفت ارز مورد نظر را داشته باشید. مثلا برای استخر نقدینگی Cake-BUSD باید به مقدار مساوی توکن Cake و به همان مقدار ارزش توکن BUSD در کیف پول خود داشته باشید.

آموزش بخش Farm در پنکیک سواپ

مراحل انجام سرمایه‌گذاری در بخش Farm به شرح زیر است:

1. بررسی استخر نقدینگی: ابتدا به بخش Farm در پنکیک سواپ مراجعه کنید و استخر مورد نظر خود بررسی و انتخاب کنید. (توجه کنید توکن LP کدام جفت ارزها را باید تهیه کنید.)

2. تهیه توکن LP: در قست Farm می توانید روی استخر مورد نظر کلیک کنید و روی گزینه (Get …-… LP) تا به صفحه تهیه توکن LP منتقل شوید و یا به صورت دستی به قسمت Liquidity در بخش Trade بروید و توکن‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده و مقدار آنها را مشخص کنید. (توجه داشته باشید باید ارزش هر 2 توکن یکسان باشد و از هر دو در کیف پول خود موجودی داشته باشید) بعد از تعیین مقدار روی دکمه Supply و بعد از باز شدن پنجره تایید روی Confirm Supply کلیک کنید تا با پرداخت کارمز تراکنش، توکن LP مورد نظر به شما تعلق گیرد.

برای مشاهده LP توکن خود، بعد از انجام تراکنش در پایین همین صفحه مقدار دارای LP توکن خود را می‌توانید مشاهده کنید.

آموزش تهیه توکن LP در پنکیک سواپ

3. استیک کردن LP توکن: مجدد به قسمت Farm برگردید، روی استخر مورد نظر کلیک کنید، روی گزینه Enable کلیک کنید و کارمزد تراکنش را پرداخت کنید. سپس روی دکمه Stake LP کلیک کنید. مقدار LP توکن که در مرحله قبلی دریافت کردید را وارد کنید و روی Confirm کلیک کنید تا استیک شما انجام شود.

4.برداشت و غیرفعال کردن استیکینگ: برای این منظور به قسمت Liquidity مراجعه کنید. در این قسمت می توانید LP توکن های خود را مشاهده کنید. روی LP توکن مورد نظر خود کلیک کنید سپس گزینه Remove را بزنید. در پنجره باز مقداری که قصد دارید را مشخص کنید سپس برای بار اول روی Enable کلیک کنید و بعد از فعال شدن گزینه Remove روی آن کلیک کنید تا پنجره جدید باز شود و در این پنجره روی گزینه Confirm کلیک کنید تا توکن‌های اصلی شما آزاد شود و به کیف شما منتقل شود.

امیدواریم از این آموزش بهره کافی را ببرید
همیشه پر سود باشید.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
4.8/5 - (6 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *