نحوه خرید دوج کوین با موبایل

نحوه عملکرد دوج کوین چگونه است؟

دوج کوین عنوان یکی از اولین میم‌کوین‌های بازار ارز دیجیتال را یدک می‌کشد. این رمزارز به عنوان یک سیستم پرداخت سریع و فوری و مبتنی بر معماری بلاک‌چین لایت کوین ایجاد شد. ایده پشت دوج کوین، ایجاد یک جایگزین سرگرم کننده و آسان برای لایت‌کوین بود (که خود جایگزینی برای بیت‌کوین است) و توسط جامعه قدرتمندی از کاربران هدایت می‌شد.

رمزارزی که در ابتدا به عنوان یک «میم‌کوین» معرفی شد و امروز آغازگر شجره‌نامه تمام میم کوین‌ها (شیبا اینو، بیبی دوج و…) است. لوگوی دوج کوین متشکل از میم معروف و محبوب دوج «Doge» است که از تصویر نژاد محبوب سگ شیبا اینو استفاده می‌کند.

بر خلاف همه احتمالات، دوج کوین امروز به یک ارز دیجیتال برتر در بازار تبدیل شده است؛ در درجه اول به دلیل تبلیغات رسانه‌های اجتماعی (مانند توییت‌های ایلان ماسک) و سپس دسترسی آن به تعداد زیادی از دموگرافی‌ها در سراسر جهان.

دوج کوین چگونه کار می‌کند؟

بلاک چین این ارز می‌تواند حدود ۳۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند که بسیار بالاتر از بیت‌کوین است. کوین‌ها در این پروژه از طریق فرایند استخراج تولید می‌شوند و در الگوریتم اجماع که از نوع اثبات کار (Proof of Work) است، از سازوکار اسکریپت (Scrypt) استفاده شده است. اسکریپت بلاکچین دارای هش کمتر (معیار قدرت محاسباتی در هر ثانیه) است و انرژی کمتری نسبت به الگوریتم استخراج بیت‌کوین SHA-256 مصرف می‌کند.

دوج کوین به طور غیرمستقیم، بر کد اولین ارز دیجیتال یعنی بیت‌کوین مبتنی است. این رمزارز به طور خاص، به عنوان یک هارد فورک از لاکی‌کوین منقرض شده، که خود هارد فورک لایت کوین (LTC) بود، ایجاد شد. لایت‌کوین نیز خود یک هارد فورک است و با مشتق شدن از بیت‌کوین به عنوان اولین هارد فوک تاریخ ارزهای دیجیتال شناخته شد.

بدین ترتیب در بسیاری از عملکردها با بیت‌کوین و هارد فورک‌های آن مشترک است. استفاده از اسکریپت در الگوریتم اثبات کار دوج کوین، جلوی استفاده ماینرها از ASICها (تجهیزات تخصصی مورد استفاده در استخراج بیت‌کوین) را می‌گیرد.

درست مانند بلاک‌چین بیت‌کوین، مشارکت‌ کنندگان بلاک‌چین دوج کوین نیز از منابع و قدرت محاسباتی خود برای ایمن سازی شبکه، تأیید تراکنش‌ها و ایجاد بلوک جدید استفاده می‌کنند. تنها با این تفاوت که دوج کوین از یک معماری “سبُک” بهره می‌برد. این معماری دوج کوین را قادر می‌سازد تا تراکنش‌ها را در مقایسه با بیت کوین بسیار سریع‌تر پردازش کند.

مشارکت‌کنندگان شبکه دوج کوین می‌توانند با استفاده از منابع و قدرت محاسباتی خود، از طریق حل معادلات ریاضی برای تولید بلوک‌های جدید و اعتبارسنجی تراکنش‌ها، DOGE را استخراج کنند. ماینرها برای هر بلوک جدیدی که تولید کنند ۱۰,۰۰۰ دوج پاداش می‌گیرند.

خالقان دوج کوین یعنی جکسون پالمر (Jackson Palmer) و بیلی مارکوس (Billy Markus)، در ابتدا ارز دیجیتال محبوب اینترنت را با حداکثر عرضه 100 میلیارد DOGE طراحی کردند. اما این تیم تنها چند ماه پس از راه‌اندازی دوج کوین محدودیت عرضه را برداشت. اکنون پس از این تغییر سیاست پولی، دوج کوین عرضه تورمی دارد و هر سال 5 میلیارد کوین جدید روی بلاک‌چین آن تولید می‌شود.

تاریخچه دوج کوین

بلاک‌چین دوج کوین و رمزارز DOGE که به این بلاک‌چین قدرت می‌دهد، توسط دو مهندس نرم‌افزار به نام‌های بیلی مارکوس و جکسون پالمر ایجاد شد. بیلی مارکوس در IBM (شرکت فناوری) کار می‌کرد و پالمر یک مهندس نرم‌افزار در Adobe (از بزرگ‌ترین غول‌های نرم‌افزار و خالق برنامه‌هایی مانند فتوشاپ، افتر افکتز، کانکت و…) بود.

داستان دوج کوین با خطور ایده برای ایجاد ارز دیجیتالی شروع شد که بتواند توسط دموگرافی گسترده‌تری در مقایسه با بیت‌کوین مورد استفاده قرار گیرد و اولین قدم، زمانی برداشته شد که پالمر دامنه Dogecoin.com را خرید و وب سایت رسمی پروژه را ایجاد کرد. پس از راه‌اندازی دوج کوین و ثبت حجم معاملات میلیونی طی اولین روزهای آن در بازار، بازدیدهای منحصربه‌فردی از وب‌سایت رسمی این رمزارز به عمل می‌آمد.

اما حتی پس از اینکه دوج کوین راه‌اندازی شد و موفقیت‌های خوبی کسب کرد، نه پالمر و نه مارکوس مدیرعاملی را بر عهده نگرفتند و نقش جامعه دوج کوین برای شبکه اهمیت بیشتری پیدا کرد. جامعه دوج قدرت خود را بیش از چند به نمایش گذاشت.

موارد استفاده از دوج کوین

دوج کوین در درجه اول به عنوان یک ارز مبتنی بر بلاک‌چین آنلاین برای پرداخت‌ها و تراکنش‌های فوری استفاده می‌شود. کاربران می‌توانند ارز دیجیتال DOGE را با کیف پول‌های خود در عرض چند ثانیه و با حداقل کارمزد واریز و دریافت کنند. دوج کوین همچنین می‌تواند برای پرداخت دستمزد به سازندگان محتوا و تشویق به تولید محتوا در سراسر اینترنت و رسانه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار بگیرد.

دوج کوین برای تراکنش‌های خُرد بسیار مناسب است؛ زیرا ارز دیجیتال DOGE به کاربران اجازه می‌دهد که مبالغ کمی را با کارمزد تقریباً صفر ارسال و دریافت کنند. خرید دوج کوین در بهترین قیمت دوج کوین همچنین می‌تواند به عنوان یک سرمایه گذاری با هدف کسب سود انجام شود. زیرا قیمت دوج کوین همواره در معرض تغییر و نوسان است. بنابراین ابزار مالی خوبی برای معامله‌گری در بازار به شمار می‌رود.

معامله فروش و خرید دوج کوین

شما با عضویت در صرافی ارز دیجیتال والکس می‌توانید با سایر کاربران این پلتفرم معاملاتی به خرید دوج کوین و معاملات آن بپردازید. بنابراین اگر تاکنون در صرافی آنلاین والکس عضو نشده‌اید، در آن ثبت نام کنید. پس از احراز هویت، وارد بازار خرید ارز دیجیتال DOGE شوید تا هم قیمت دوج کوین را به صورت لحظه‌ای و هماهنگ با بازارهای جهانی ببینید، هم معامله‌ی خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. در ابتدا در صرافی ارز دیجیتال والکس یک حساب کاربری بسازید.
  1. در کم تر از یک دقیقه به راحتی احراز هویت را طی کنید.
  2. از طریق حساب بانکی، کیف پول ریالی خود را شارژ کنید.
  3. به صفحه معاملات ارزهای دیجیتال بروید و با مشاهده قیمت دوج کوین سفارش خرید دوج کوین را ثبت کنید.

نحوه خرید دوج کوین با موبایل

خرید ارز دوج کوین در موبایل کاملاً مشابه خرید آن از وب‌سایت والکس است. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل صرافی والکس از اپ استورهای معتبر، برنامه را اجرا کنید. بعد از ثبت نام و احراز هویت، با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری وارد بخش بازارها شوید. پس از انتخاب بازار دوج کوین و بررسی قیمت دوج کوین به صورت لحظه‌ای مطابق با بازارهای جهانی، می‌توانید با پرداخت قیمت دوج کوین، سفارش خرید آن را با پایه ریالی یا دلاری ثبت کنید.

نحوه فروش دوج کوین در والکس

اگر شما از قبل از طریق کیف پول و یا صرافی های خارجی دوج کوین خریده‌اید، برای حفظ دارایی خود از تحریم و یا فروش دوج کوین به صورت آسان، کافی است با وارد کردن آدرس کیف پول دوج کوین والکس در کیف پول شخصی خود، میزان ارز مدنظرتان را به والکس انتقال داده و آن را در بازار DOGE صرافی والکس بفروشید. شما همچنین می‌توانید برای آن مقدار ارز DOGE که قبلاً از والکس خریداری کرده‌‌اید و کماکان در کیف پول این صرافی است، سفارش فروش ثبت کنید و آن را در والکس بفروشید.

مزایای معامله، فروش و خرید دوج کوین از والکس

  • امکان خرید دوج کوین و فروش آن در تمامی روزهای هفته به صورت ۲۴ ساعته
  • امکان معامله ارز دیجیتال DOGE به صورت ریالی و یا مبادله جفت ارز با تتر و بیت کوین
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته والکس در ۷ روز هفته

منبع :  Wallex

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
3.3/5 - (3 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *