اخبار طلا

طلا وارد کانال قیمت ۱۹۰۰ دلار می‌شود؟

تحلیلگران می گویند سرمایه گذاران از آخرین هفته سال ۲۰۲۰ برای خرید سهام استفاده می کنند که به نفع طلا خواهد بود زیرا معامله گران به سودگیری در بازار سهام پرداخته و مجددا در داراییهای امن سرمایه گذاری می کنند.

طلا وارد کانال قیمت ۱۹۰۰ دلار می‌شود؟

به گزارش ایسنا، فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد شرکت “بلو لاین فیوچرز” به کیتکونیوز گفت: برخی از سرمایه گذاران ممکن است تصمیم بگیرند به سودگیری در بازار سهام آمریکا بپردازند و سرمایه خود را برای خرید داراییهایی مانند طلا استفاده کنند. به همین دلیل اونس طلا ممکن است در معاملات هفته جاری به ۱۹۰۰ دلار برسد اما برای یک حرکت صعودی پایدار، معاملات طلا باید در بالای سطح ۱۹۲۰ دلار گشوده و بسته شوند.

از نقطه نظر فصلی طلا در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه همواره عملکرد خوبی داشته است.

حسین سید، استراتژیست ارشد شرکت FXTM اظهار کرد: اگر مدیران سرمایه بخواهند سودگیری کرده و ریسک موجود در سرمایه گذاریهای سهامشان را کاهش دهند، طلا در آخرین روزهای سال ۲۰۲۰ احتمالا موج قابل توجهی از سرمایه را دریافت خواهد کرد. ما تا زمانی که بازده واقعی در محدوده منفی قرار دارد، نسبت به این فلز ارزشمند خوش بین خواهیم ماند.

به گفته جیم ویکاف، تحلیلگر ارشد کیتکو، خریداران طلا در هفته جاری از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند. نخستین مقاومت در سطح ۱۸۸۹ دلار و ۴۰ سنت و سطح مقاومت بعدی در ۱۹۰۰ دلار قرار دارد. نخستین سطح حمایتی در ۱۸۵۹ دلار و سطح حمایتی بعدی در ۱۸۵۰ دلار قرار دارد. خریداران طلا برای زنده نگه داشتن روند صعودی باید نیروی تازه ای نشان دهند. هدف قیمت بعدی خریداران رساندن قیمت معاملات فوریه به ۱۹۷۳ دلار و ۳۰ سنت است که رکورد بالای ثبت شده در نوامبر بوده است.

در مجموع سال ۲۰۲۰ سال بسیار مثبتی برای طلا بوده و قیمت این فلز ارزشمند از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۲ درصد رشد داشته است. بهای معاملات طلا برای تحویل در فوریه در بازار کامکس روز پنج شنبه با پنج دلار و ۱۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۸۸۳ دلار و ۲۰ سنت بسته شد.

تحلیلگران نسبت به دورنمای قیمت طلا خوش بین مانده اند و بسیاری از آنها ثبت رکوردهای بالای جدید در سال ۲۰۲۱ را پیش بینی می کنند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA به کیتکونیوز گفت: یکی از سطوح قیمت کلیدی طلا در سال آینده ۲۳۰۰ دلار است. تمرکز در سال ۲۰۲۰ روی توزیع واکسن کووید ۱۹ است اما این دلیل این که طلا به رکورد بالای جدیدی می رسد، نیست. سال آینده سال بسیار قوی برای طلا خواهد بود و شاهد ادامه تدابیر محرک مالی و پولی گسترده در نیمه اول سال خواهیم بود. احتمالا در سال آینده شاهد اقدامات محرک مالی بیشتری از سوی بانک مرکزی آمریکا خواهیم بود و این دلیل اصلی صعود پرقدرت طلا به سوی مرز ۲۳۰۰ دلار خواهد بود و این روند فارغ از روند توزیع واکسن روی خواهد داد. همچنین تورم نگرانی بزرگی خواهد بود که سال آینده مورد توجه قرار می گیرد و فرار سرمایه به پناهگاه امن طلا را تشویق می کند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، هفته جاری از نظر انتشار آمار بسیار سبک خواهد بود و سرمایه گذاران منتظر انتشار شاخص اعتماد مصرفی آمریکا در روز سه شنبه و فروش مسکن در روز چهارشنبه خواهند بود. تحلیلگران همچنین به نظاره واکنش بازارها به توافق تجاری بریگزیت با اتحادیه اروپا که روز پنج شنبه اعلام شد، خواهند نشست.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *