اخبار طلا

طلا در نمودار هفتگی از یک جهش بزرگ عقب ماند.

در زیر نمودار نقطه ای هفتگی طلا قرار دارد و قیمت در سطح کلیدی متوقف شده است.

طلا در نمودار هفتگی از یک جهش بزرگ عقب ماند

به گزارش سایت طلا ،در زیر نمودار نقطه ای هفتگی طلا قرار دارد و قیمت در سطح کلیدی متوقف شده است.

خط قرمز وسط نمودار در اواسط سپتامبر 2011 در منطقه ادغام است. منطقه پشتیبانی همچنین با خط روند شیب دار بنفش که از پایین ترین سطح در آگوست 2018 شروع می شود، تلاقی می کند.

اگر قیمت بالاتر برود، منطقه مقاومت سبز می تواند مانند سال 2011 برجسته باشد. قیمت در آن زمان و در سه نوبت بالا رفت و دوباره پایین آمد. سپس این مقاومت به مقاومت بعدی برمی گردد که در بالاترین سطح 2011 در 1920.94 دلار در هر اونس بود.

اگرچه در نمودار روزانه قیمت بسیار نزولی است، اما در بازه زمانی هفتگی این حرکت به نظر می رسد یک اصلاحیه باشد. هر افت در منطقه حمایت قرمز می تواند مشکل ساز شود زیرا حمایت اصلی بعدی تا 1527.24 دلار در هر اونس پایین می آید.

پیش‌بینی گرانی قیمت طلا در بازار جهانی​

جدیدترین نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز اختلاف نسبتا وسیعی بین تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه‌ای نشان داد. اگرچه طلا موفق شد از رکورد پایین ماه گذشته بهبود پیدا کند و آخرین روز معاملات را در بالای ۱۷۰۰ دلار به پایان ببرد، برخی از تحلیلگران می‌گویند آزمون واقعی هنوز روی نداده است.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه SIA اظهار کرد: طلا طی یک هفته گذشته افت شدیدی داشت بنابراین شاهد بهبود فنی بودیم. محرک زیادی برای این که قیمت طلا را به میزان چشمگیری بالا ببرد مشاهده نمی‌کنم. وی به کیتکونیوز گفت: برای این که کاملا به طلا خوش‌بین شوم، قیمتها باید به بالای ۱۷۸۰ دلار صعود کنند.

اگرچه وال استریت به میزان قابل توجهی نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین بودند اما بسیاری از تحلیلگران حرکت اخیر قیمت طلا را اصلاح قیمت کوتاه مدت ارزیابی کردند. دارین نیوسام، رییس شرکت نیوسام آنالایز اظهار کرد که وی نسبت به رشد قیمت طلا در کوتاه مدت خوش است اما منتظر است ببیند آیا مقاومت در سطح ۱۷۵۶ دلار و ۱۰ سنت شکسته می‌شود یا خیر.

وی در ادامه افزود: طلا همچنان با رقابت شدید از سوی دلار روبرست که به نظر می‌رسد در روند صعودی بلندمدت قرار دارد.

مارک چندلر، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بانوک برن گلوبال فارکس اظهار کرد: آمار تورم رو به رشد ممکن است سرمایه گذاران را به سوی طلا به عنوان پناهگاه مطمئن در برابر فشار رشد قیمتها هدایت کند.

کلایو لمبرت، تحلیلگر فنی فیوچرزتک گفت: روند طلا همچنان نزولی است اما رو به بهبود است.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
5/5 - (1 امتیاز)
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *