اخبار بورس ایران و جهان

سود سهام عدالت به حساب هیچ سهامداری واریز نشده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صداو سیما، روز گذشته (جمعه ۲۲ اسفند )خبری در برخی از رسانه‌ها مبنی بر واریز سود برای ۷.۵ میلیون نفر از سهامدار خرد سهام عدالت منتشر شد که در این زمینه آقای حسین قشمی گفت: اکنون بسیاری از سهامداران که جزو مشمولان سهام عدالت هستند در انتظار پرداخت سود هستند، اما باید اعلام کرد، سودی که در چند وقت اخیر به حساب سهامداران پرداخت شده است هیچ ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.

وی ادامه داد: موضوع مطرح شده در خصوص توزیع سود شرکت‌ها بوده که در راستای اختیارات شرکت سپرده گذاری انجام و به حساب سهامداران شرکت‌های بورسی و فرابورس پرداخت شده است.

قشمی گفت: از سال ۹۷ شرکت سپرده گذاری در تلاش بوده است تا سامانه جامع توزیع سود را در اختیار داشته باشد و از این طریق سود‌های شرکت بورس و فرابورس که در کدال اعلام می‌شود را به حساب سهامداران پرداخت کند.

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری به دنبال این است تا سهامداران دیگر برای دریافت سود نقدی به صورت سنتی اقدام نکنند، گفت: عده‌ای نسبت به دریافت سود اطلاعاتی پیدا نمی‌کنند یا حتی برخی از سود‌ها به دلیل پایین بودن رقم آن‌ها توجیه اقتصادی برای پیگیری سود ندارد.

وی ادامه داد: سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده باشند اطلاعاتشان در اختیار شرکت سپرده‌گذاری قرار می‌گیرد تا سود شرکت‌ها به حسابشان پرداخت شود و تا کنون سود ۱۳۰ شرکت که دارای سهامداران زیادی بوده اند پرداخت شده است.

قشمی تصریح کرد: بعد از برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها، اگر سودی در این جلسه مصوب شده باشد شرکت‌ها به مدت هشت ماه فرصت دارند تا سود اعلام شده را پرداخت کنند.

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اضافه کرد: در یک سال گذشته شرکت‌هایی که به دنبال پرداخت سود از طریق شرکت سپرده گذاری بودند، مبلغ را به حساب شرکت واریز کردند و در انتها مبلغ مدنظر به حساب مشمولان سهامداران پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: اکنون ۹۵ درصد از سهامداران هر شرکتی سجامی شده اند؛ بنابراین سامانه سجام بهترین روش برای پرداخت سود شرکت‌ها محسوب می‌شود.

یادآور می‌شود؛ پیش از این آقای محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار درباره پرداخت سود سهام عدالت گفته بود که تلاش ما این است تا پایان سال جاری، سود سهام عدالت به حساب سهامداران عدالت واریز شود. چنانچه سود چند شرکت تجمیع نشود، بخشی از آن در سال آینده واریز خواهد شد.

اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا رای بدهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید
رای بدهید post
نمایش دیدگاه‌ها و ثبت نظر

نظرات(0)