سودپلاس
بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری

بیت‌کوین (BTC)

ارز بیت‌کوین را می‌توان اولین ارز رمزنگاری شده عنوان کرد، ارزی که در سال ۲۰۰۹ توسط یک برنامه‌نویس یا یک گروه یا تحت نام نمایشی ساتوشی ناکاماتو ایجاد شد

اتریوم (ETH)

ارز اتریوم دومین ارز پرطرفدار از نظر ارزش بازار است و معمولا به عنوان رقیب اصلی بیت‌کوین از آن یاد می‌شود. اما برخلاف بیت‌کوین، اتریوم به عنوان یک شبکه برای توسعه و ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به کار می‌رود.

اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic)

این ارز از شبکه اصلی اتریوم جدا شده و شروع به فعالیت کرده است. دلیل این جداسازی اختلافاتی است که در رابطه با نسخه اولیه بلاک چین این ارز وجود داشته است.

ریپل (XRP)

ریپل به سرعت رشد زیادی را تجربه کرد و در انتهای ۲۰۱۷ حتی جای اتریوم را به عنوان دومین ارز بزرگ از لحاظ ارزش بازار از آن خود کرد ولی بعد افت شدیدی داشت و به رتبه سوم رسید.
ریپل به ظاهر رقیب بیت‌کوین است اما برخلاف این موضوع، ریپل با هدف دیگری ایجاد شده است. ریپل در واقع یک شبکه متمرکز است که بانک‌ها از آن برای انتقال پول استفاده می‌کنند.

ایاس (EOS)

ایاس یک پلتفرم بلاک‌چین دیگر با هدف رقابت با اتریوم است. این پلتفرم ایجاد شد تا برخلاف محدودیتی که در تعداد تراکنش‌های اتریوم وجود دارد، شبکه سریعتری را ایجاد کند. شبکه EOS می‌تواند در هر ثانیه تا ۵۰ هزار تراکنش را پشتیبانی کند و از این لحاظ، هم از Visa و هم از اتریوم سرعت بالاتری دارد.

لایت‌کوین (LTC)

لایت‌کوین یک ارز همتا به همتا است که معمولا به عنوان برادر کوچکتر بیت‌کوین از آن یاد می‌شود. اما بزرگترین تفاوت اساسی آن با بیت‌کوین، سرعت بالاتر تراکنش‌های آن و محدودیت عرضه لایت‌کوین ۸۴ میلیون توکن است.
در سپتامبر ۲۰۱۷، شبکه ترون توسط جاستین سان در سنگاپور بنیان‌گذاری شد. ترون ابتدا بصورت یک توکن روی شبکه اتریوم بود ولی بعد با راه‌اندازی بلاک‌چین اختصاصی، بصورت یک کوین مستقل درآمد. ترون یکی از جدیدترین و محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار است و هدف گسترش یافتن در دنیای سرگرمی را دنبال می‌کند. ترون نیز مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، غیرمتمرکز است.

بیشتر بخوانید  ارز زدکش چیست؟

بایننس‌کوین (BNB)

بایننس یکی از بزرگترین پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال ارز دیجیتال مخصوص به خود را دارد. کاربرد اصلی این ارز، پرداخت کارمزد معاملات در پلتفرم بایننس است.

کاردانو (Cardano)

کاردانو یک پلتفرم دیگر برای ارسال و دریافت پول است و اینکار را با استفاده از توکن دیجیتال خود با نماد ADA ممکن ساخته است. کاردانو توسط عده‌ای از دانشمندان بین‌المللی و متخصصان آکادمیک که در حوزه بلاک‌چین تخصص داشتند ایجاد شده است.

مونرو (Monero)

مونرو یک ارز امن، خصوصی و غیرقابل شناسایی است. این ارز متن باز که از سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را آغاز کرده است، خیلی زود توجه جوامعی که در حوزه ارز رمزنگاری شده فعالیت می کنند را به خود جلب کرده است.

نظر دهید

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت .